Nikon Nikkor Z 50mm f/1.8 S Lens - Siparişle Temin

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Garantili | Nikon Yetkili Bayisi ve Satıcısı
Marka
Model 50mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Nikon Z 50mm f1.8 S Lens
Nikon Z 50mm f1.8 S Lens , NIKKOR Z 50mm f/1.8 S , bu Nikon aynasız fotoğraf makinesi için tam çerçeve S-Line NIKKOR Z serisi objektifin muazzam optik performansı, f/1,8 objektiflere yeni bir standart getiriyor. Önceki¹ f/1,4 prime objektifleri gölgede bırakan parlaklığı ve ayrıntısıyla bu, yalnızca yeni bir 50 mm objektif çeşidi değil. Bu, olağanüstü fotoğraflar için yeni bir gelecek.

Işığa yol açın
Ultra geniş Nikon Z serisi objektif yuvası, NIKKOR Z objektifinizin çerçevenin tamamında içeriye daha fazla ışık almasına olanak tanır. Objektif yuvası ve sensör arasındaki kısa mesafeyle birlikte, çerçevenin kenarlarındaki ışık düşmesi önemli ölçüde azaltılır. Bu ise ayrıntı ve nüanslar için yeni olanaklar anlamına gelir. Hem de çerçevenin dört bir yanında.

Serbestçe kurgulayın. Rahatça netleyin.
NIKKOR Z 50mm f/1.8 S, mevcut ışıkta çekim yaptığınızda harika sonuçlar ortaya koyar. Olağanüstü keskin netleme ve yalnızca 0,4 m'lik yakın netleme mesafesinin bir araya gelmesiyle, muazzam yetenek gerektiren doğal görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz. Konunuzu çekerken resme çevrenizden de parçalar ekleyin. Veya dilerseniz ayrıntılı bir vesikalık ve portre çekimi için daha yakına netleyin.

Tam hassasiyet
Yaşam kadar gerçek. Işıkla dost. Bu objektifin üstün çözünürlük gücü, çerçevenin tamamında parlaklığı korumak için çevresel ışık düşmesinin kontrol altında tutulmasını sağlar. Sahnenin her parçasını mükemmel bir şekilde yeniden oluşturulur. Hem de diyafram tamamen açık durumda çekim yaparken bile.

Daha keskin
Sagital saçılma biçimindeki parlama en aza indirgenerek sokak lambası gibi noktasal ışık kaynaklarının fevkalade şekilde reprodüksiyonu sağlanmaktadır. Noktasal ışık kaynakları, görüntünün kenarlarında bile minik yuvarlak noktalar halinde görünür.

Daha parlak
İki adet ED cam mercek ve iki adet asferik mercek, görüntülerin zengin renk ve yüksek kontrastla net ve göz alıcı olmasını sağlar.

Daha hassas
Nikon'un yansıtma önleyici Nano Kristal Kaplaması, daha fazla görüntü netliği için ters ışık koşullarında bile gölgelenmeyi ve parlamayı azaltır. Veya çerçeve içerisinde sayısız doğrudan ışık kaynağı varken çekilen sahnelerde bile.

Her mesafede sanat
Kusursuz bokeh. Göz alıcı keskinlik. Nikon Z serisi fotoğraf makinenizle gerçeğe dönüşen nüanslı gölgeler ile ayrıntılı parlak noktaları bir araya getirerek akıl almaz bir derinlik algısına sahip görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz.

Göz alıcı bokeh
f/1,8 diyafram açıklığı ve 9 bıçaklı yuvarlak diyafram, pürüzsüz, doğal görünümlü bokeh efekti sağlar. Parlak noktalar zarif vurgular halinde yeniden oluşturulur. Diyaframı birazcık kıssanız bile pürüzsüz harika sonuçlar elde edersiniz.

Her mesafede sanat
Objektifin netleme sistemi, yakın mesafelerde çekim yaparken bile netleme alanınızın keskin şekilde resmedilmesini sağlar. Parlak noktalar zarif vurgular halinde yeniden oluşturulur.

Görüntü odaklı
NIKKOR Z AF stepping motor sistemi, netlemenin inanılmaz hassas, son derece akıcı ve gerçekten sessiz olmasını sağlar. Bu yönleri, bu objektifi filmler ve tabii durağan görüntüler için ideal hale getirir.

Sizin açınız
Objektif ile fotoğraf makinesi arasındaki yüksek hızlı, yüksek kapasiteli veri aktarımı inanılmaz çepeçevre keskinlik için muazzam bozulma telafisi sağlar.

Daima hassas
Hareketli mercekler yakın mesafelerde hassas netleme sağlar. Elektromanyetik diyafram yüksek hızlı arka arkaya çekimler sırasında hassas pozlama sağlar.

Her türlü ışıkta
Bu objektif, normalde mümkün olandan beş duraklama kadar daha düşük deklanşör hızlarında çekim yapmanızı sağlayan makine içi Titreşim Azaltma sistemini kullanır.² Makine sarsıntısının istenmeyen etkileri olmadan, ufukta kaybolan gün ışığında daha net fotoğraflar veya film sahneleri çekin.

Kontrolü ele alın
Geniş, tırtıklı kontrol halkası son derece kesin, sezgisel kullanıma olanak tanır. AF modunda çekim yaparken kontrol halkasına pozlama telafisi ayarları atayabilirsiniz. Manuel Netleme modunda çekim yaparken kontrol halkası bir netleme halkası olarak kullanılabilir. Netleme, halkayı hızlı veya yavaş çevirmenize bağlı olarak değişerek netleme noktanız üzerinde tam kontrol sağlamaya olanak tanır.

Her an için mükemmel performans
Güzellikle bezenmiş suretler Masun bir bakıştaki gerçek. Olağanüstü tam çerçeve videolar çekmek için yapılmış bir objektifle daha fazlasını gösterin, daha fazlasını anlatın.

Sette çıtı çıkmaz
Neredeyse sessiz stepping motor, tam duygusal etkiyi sunmak için en sessiz anlara olanak tanır. Sessiz kontrol halkası, mutlak hassasiyetle netlemeyi kaydırmanıza imkan verir. En gerilimli sahnelerde dikkatinizi hiçbir şey dağıtamaz.

Kusursuzca kurgulanmış
Netleme gürültüsünün neredeyse tümüyle giderilmiş olması, anlamlı çekimlerden oluşan sağlam bir kompozisyona olanak tanır. Akıcı, kararlı diyafram kontrolü, sahne boyunca doğal pozlama değişimleri sağlar.

Nereye isterseniz oraya
Hiç durmayın. Objektif gövdesinin tüm hareketli parçaları tozdan ve su damlacıklarından korunmak üzere yalıtılmıştır.


Nikon NIKKOR Z 50mm f/1.8 S İnceleme:
Kompakt, becerikli bir asal olan Nikon NIKKOR Z 50mm f / 1.8 S, parlak f / 1.8 maksimum diyafram açıklığı ile birlikte normal uzunlukta bir görüş alanı sunar. Konforlu perspektif, zorlu aydınlatma koşullarında çalışmaya uyacak şekilde f / 1.8 tasarımıyla eşleşir ve alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sunar. Optik tasarım, keskinliği ve netliği artırmak için hem küresel hem de renk sapmalarını büyük ölçüde azaltan iki asferik öğe ve iki ekstra düşük dağılım öğesi içerir. Hem Nano Kristal hem de Süper Entegre Kaplamalar, daha fazla renk doğruluğu ve daha yüksek kontrast için parlamayı ve gölgelenmeyi bastırmak için de kullanılır.

Kullanım açısından, kademeli motor, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına uyacak şekilde tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile birlikte hızlı, sessiz ve hassas otomatik odaklama performansı sağlar. Ek olarak, çeşitli kamera ve pozlama ayarları üzerinde sezgisel ayarlama için programlanabilir bir kontrol halkası ayarlanabilir.

Prime normal uzunlukta lens, FX biçimli Z montajlı aynasız kameralar için tasarlanmıştır.
Parlak f / 1,8 maksimum diyafram, zor aydınlatma koşullarında çalışmayı sağlar ve ayrıca nesneleri izole etmek ve seçici odakla çalışmak için alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sunar.
Keskin görüntüleri doğru işleme ile gerçekleştirmek için küresel sapmaları ve bozulmaları azaltmak için iki asferik eleman kullanılır.
İki ekstra düşük dağılım elemanı, daha fazla netlik ve renksel geriverim sağlamak için renk saçaklarını ve renk sapmalarını büyük ölçüde azaltır.
Süper Entegre Kaplama ile birlikte Nano Kristal Kaplama, mercek parlaması ve gölgelenmesinde belirgin bir azalma için yüzey ve iç yansımaları en aza indirmek için mercek elemanlarına uygulanmıştır.
Stepping motor, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına çok uygun, etkileyici bir şekilde pürüzsüz, sessiz ve hızlı otomatik odaklama performansı sunar. Tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma da mümkündür ve kullanım sırasında lensin genel uzunluğunu korumak ve daha hızlı odaklanma hızlarını teşvik etmek için odaklanma sırasında yalnızca dahili lens gruplarının hareket ettirildiği bir dahili odaklama tasarımı kullanılır.
Programlanabilir kontrol halkası, çeşitli kamera ve pozlama ayarlarını sezgisel olarak ayarlamak için kullanılabilir.
Özel elektromanyetik diyafram mekanizması, özellikle hızlı sürekli çekim oranlarıyla çalışırken faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.
Yuvarlatılmış dokuz bıçaklı diyafram, sığ alan derinliği ve seçici odak tekniklerinin kullanımına fayda sağlayan hoş bir odaklanma kalitesini destekler.
Toza ve neme dayanıklı lens çerçevesi, lensin sert koşullarda kullanılmasına yarar.


Teknik Özellikler:
Tür: Nikon'un Z objektif yuvası
Biçim: FX/35 mm
Odak uzaklığı: 50 mm
Maksimum diyafram: f/1,8
Minimum diyafram: f/16
Objektif yapısı: 9 grupta 12 eleman (2 ED mercek, 2 asferik mercek ve Nano Kristal Kaplamalı mercekler içerir)
Görüş açısı: FX biçimi: 47 derece, DX biçimi: 31 derece 30 dakika
Netleme sistemi: Dahili netleme sistemi
Minimum netleme mesafesi: 0,4 m (1,32 ft)
Diyafram bıçağı sayısı: 9 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Kaplama: Nano Kristal Kaplama
Filtre boyutu: 62 mm (P = 0,75 mm)
Çap x uzunluk: Yaklaşık 76 mm maksimum çap × 86,5 mm (fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasına olan mesafe)
Ağırlık: Yaklaşık 415 g (14,7 oz)
Otomatik netleme: Evet
Dahili netleme: Evet
Netleme: Otomatik, Manuel
Birlikte sağlanan aksesuarlar: LC-62B 62 mm Geçmeli Ön Objektif Kapağı, LF-N1 Arka Objektif Kapağı, HB-90 Parasoley, CL-C1 Objektif Kılıfı


Kutu İçeriği:
Nikon NIKKOR Z 50mm f / 1.8 S Objektif
Nikon LC-62B 62mm Geçmeli Ön Objektif Kapağı
Nikon LF-N1 Arka Lens Kapağı
Nikon HB-90 Lens Koruyucu
Nikon CL-C1 Objektif Kılıfı
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler