Nikon Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR Lens - Siparişle Temin

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü KarfoKaracasulu Garantili | Nikon Yetkili Bayisi ve Satıcısı
Marka
Model 24-200mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Nikon Z 24-200mm F4-6.3 VR Lens
Nikon Z 24-200mm F4-6.3 VR , NIKKOR Z 24-200mm f/4-6.3 VR Ultra kompakt telefoto zoom objektif.Seyahate mi çıkıyorsunuz? 24 - 200 mm'lik geniş zoom aralığı ve harika bokeh özelliği ile hızlı odaklanan bu aynasız telefoto zoom objektif, ihtiyacınız olan tek objektif olabilir. Hafiftir, küçük set çantalarına kolayca sığar, zengin ayrıntılarla bezenmiş durağan görüntüler ve filmler çeker; tozdan ve nemden korunmak yalıtılmıştır.

Geniş açıdan yakın çekime uzanan aralıkta çekim yapın
Tam çerçeve, geniş açıdan telefotoya uzanan bir aralıkta çalışan bu objektif harika detaylar, canlı renkler ve akıcı bokeh efektleri içeren durağan görüntüler ve filmler sunar. Hızlı ve sessiz netleme yapar ve dahili VR özelliği her çekimde sabit kareler yakalamaya yardımcı olur. İster akşam karanlığında sıkışık bir mahalleyi fotoğraflıyor ister geniş, dümdüz bir ovada güneşin doğuşunu filme alıyor olun.

Derin kontrast
Asferik ED cam ve Asferik mercekler, zoom aralığının tamamında en az oranda dağılmayı garantiler. İster geniş açılı ister telefoto çekim yapıyor olun, canlı renklere ve derin kontrasta sahip net görüntüler elde edersiniz.

Canlı ve net
Nikon'un ARNEO kaplaması gölgelenme ve parlama ile mücadele ederek doğrudan ışık kaynaklarıyla geniş açılı çekim yaparken bile daha net görüntüler sağlar. Sokak lambaları gibi noktasal ışık kaynakları aslına sadık kalınarak yeniden oluşturulur.

Düşük ışıkta kararlı
Objektif içi VR sistemi, normalde mümkün olmayan 4,5 duraklamaya kadar olan daha düşük deklanşör hızlarında çekim yapmanıza olanak tanır.¹ Ufukta kaybolan gün ışığında daha net telefoto kareler veya fotoğraf makinesi sarsıntısının istenmeyen etkileri olmadan pek çok detayı barındıran geniş açılı filmler çekebilirsiniz.

Yakın çekimde keskin görüntüler
Betonun içinden filizlenen bir çiçek. Manzara ve portrelerdeki desenler. Yalnızca 0,5 m'den (24 mm'de) başlayan yakına netleme mesafesi ile yakın çekimlerde kadrajın tam kontrolü sizde olur.

Seyahat filmleri hiç bu kadar güzel görünmemişti
Nikon Z serisi fotoğraf makinenizin üstün görüntü kalitesini büyük oranda borçlu olduğu gelişmiş NIKKOR optikler sayesinde harika tam çerçeve videolar çekin. Otomatik netlemeler fısıltı kadar alçak seslidir. Akıcı, kararlı diyafram kontrolü, doğal pozlama değişimleri sağlar. Netleme kaydırmada olduğu gibi zoom sırasında da netleme gürültüsü azaltılmıştır.

Kompakt, dengeli, korumalı
Bu tam çerçeve aynasız fotoğraf makinesi objektifi bir telefoto zoom objektif ile seyahat etmeyi kolaylaştırır. Büyük Z objektif yuvası, daha büyük merceklerin artarda dizilmesine olanak tanıyan benzersiz bir tasarımla mükemmel denge ve kullanım sağlar.

Nereye isterseniz gidin
Bu objektif, toz ve nemden korunmak üzere yalıtılmıştır. Flor kaplama; görüntü kalitesinden ödün vermeden toza ve toprağa karşı etkili koruma sağlar.

Ne isterseniz yapın
Bu objektif yalnızca 570 gram ağırlığındadır ve 67 mm filtrelerin kullanılmasına olanak tanır. Zoom kilidi düğmesi, çantanıza koyacağınızda objektifi tam olarak geriye çeker.


Nikon Z 24-200mm F4-6.3 VR Lens İnceleme:
Çok çeşitli çekim koşullarında çalışmak için tek objektifli bir çözüm olan Nikon NIKKOR Z 24-200mm f / 4-6.3 VR, geniş açıdan telefoto odak uzunluklarını kapsayan hepsi bir arada bir 8.3x zumdur. Bir dizi asferik ve ED eleman kullanan gelişmiş bir optik tasarım, çeşitli aydınlatma koşullarında çalışmak için yüksek kontrast ve doğru renk oluşturma ile keskin ve net görüntü kalitesi üretmek için hem ARNEO hem de Nano Kristal Kaplamalarla eşleşir.

Etkileyici yakınlaştırma erişimi, daha keskin elde çekim için kamera sarsıntısının görünümünü 5 durağa kadar en aza indiren Titreşim Azaltma görüntü sabitleme özelliğinden de yararlanıyor. Bir kademeli motor, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına uyacak şekilde tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile birlikte hızlı, sessiz ve hassas otomatik odaklama performansı sağlar. Ayrıca, çeşitli kamera ve pozlama ayarları üzerinde sezgisel ayarlama için programlanabilir bir kontrol halkası ayarlanabilir.

Hepsi bir arada yakınlaştırma, geniş açıdan telefotoya kadar olan görüş alanlarını kapsar ve FX biçimli Z montajlı aynasız kameralar için tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda 36-300 mm eşdeğer odak uzaklığı aralığı sağlayacak DX kameralarla da kullanılabilir.
Keskin görüntüleri doğru işleme ile gerçekleştirmek için küresel sapmaları ve bozulmaları azaltmak için iki asferik öğe ve bir asferik ED öğesi kullanılır.
İki ekstra düşük dağılım elemanı, daha fazla netlik ve renk geriverimi sağlamak için zum aralığı boyunca renk dağılmasını ve renk sapmalarını büyük ölçüde azaltır.
ARNEO ve Nano Kristal Kaplamalar, güçlü aydınlatma ve arkadan aydınlatmalı koşullarda çalışırken gelişmiş kontrast ve netlik sağlamak için gölgelenmeyi, yansımaları ve parlamayı önlemek için kullanılır. Nano Kristal Kaplama çapraz yönden gelen tesadüfi ışığı kontrol ederken, ARNEO Kaplama dikey bir yönden gelen arızi ışığı kontrol eder. Sürekli olarak doğru renkler sağlamaya yardımcı olmak için birden fazla öğede Süper Entegre Kaplama da bulunur.
Stepping motor, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına çok uygun, etkileyici bir şekilde pürüzsüz, sessiz ve hızlı otomatik odaklama performansı sunar. Tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma da mümkündür ve kullanım sırasında lensin genel uzunluğunu korumak ve daha hızlı odaklanma hızlarını desteklemek için odaklanma sırasında yalnızca dahili lens gruplarının hareket ettirildiği bir dahili odaklama tasarımı kullanılır.
Titreşim Azaltma görüntü sabitleme, daha keskin elde çekim için 5 durağa kadar kamera sarsıntısının görünümünü en aza indirir.
Programlanabilir Kontrol Halkası varsayılan olarak manuel odağı ayarlamak için ayarlanmıştır, ancak diyafram açıklığını veya poz telafisini kontrol etmek için de kullanılabilir.
Özel elektromanyetik diyafram mekanizması, özellikle hızlı sürekli çekim oranlarıyla çalışırken faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.
Yuvarlatılmış yedi kanatlı diyafram, sığ alan derinliği ve seçici odaklama tekniklerinin kullanımına fayda sağlayan hoş bir odak dışı kalitesi sağlar.
Toza ve neme dayanıklı lens çerçevesi, lensin sert koşullarda kullanılmasına yarar.


Teknik Özellikler:
Tür: Nikon Z objektif yuvası
Biçim: FX/35 mm
Odak uzaklığı: 24-200 mm
Maksimum diyafram: f/4 - 6,3
Minimum diyafram: f/22 - 36
Objektif yapısı: 15 grupta 19 eleman (2 ED mercek, 1 asferik ED mercek, 2 asferik mercek ve ARNEO kaplamalı mercekler ile flor kaplamalı bir ön mercek içerir)
Görüş açısı: FX biçimi: 84 derece ila 12 derece 20 dakika, DX biçimi: 61 derece ila 8 derece
Odak uzaklığı skalası: Milimetre olarak belirtilmiştir (24, 35, 50, 70, 105, 135, 200)
Netleme sistemi: Dahili netleme sistemi
Minimum netleme mesafesi: 24 mm zoom konumu: 0,5 m (1,64 ft), 35 mm zoom konumu: 0,54 m (1,78 ft), 50 mm zoom konumu: 0,55 m (1,81 ft), 70 mm zoom konumu: 0,58 m (1,91 ft), 105 mm zoom konumu: 0,65 m (2,14 ft), 135 mm zoom konumu: 0,68 m (2,24 ft), 200 mm zoom konumu: 0,7 m (2,30 ft) (odak düzleminden ölçülmüştür)
Maksimum reprodüksiyon oranı: 0,28x
Titreşim Azaltma: Evet. Ses bobini motorları (VCM'ler) kullanılarak objektif kaydırma
Diyafram bıçağı sayısı: 7 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Filtre boyutu: 67 mm (P = 0,75 mm)
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma): Yaklaşık 76,5 mm/3,1 inç maksimum çap x 114 mm/4,5 inç (fotoğraf makinesinin objektif bayonet halkasından ölçülen mesafe)
Ağırlık: Yaklaşık 570 g (1 lb 4,2 ons)
Otomatik netleme: Evet
Dahili netleme: Evet
Netleme: Otomatik, Manuel
Verilen aksesuarlar: LC-67B Objektif Kapağı (ön kapak), LF-N1 Objektif Kapağı (arka kapak), HB-93 Objektif Koruyucu, CL-C1 Objektif Kılıfı


Kutu İçeriği:
Nikon NIKKOR Z 24-200mm f / 4-6.3 VR Objektif
Nikon LC-67B 67mm Geçmeli Ön Objektif Kapağı
Nikon LF-N1 Arka Lens Kapağı
HB-93 Objektif Koruyucu
Nikon CL-C1 Objektif Kılıfı
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler