Nikon Nikkor Z 20mm F1.8 S Lens - Siparişle Temin

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü KarfoKaracasulu Garantili | Nikon Yetkili Bayisi ve Satıcısı
Marka
Model 20mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Nikon Z 20mm F1.8 S Lens
Nikon NIKKOR Z 20mm f/1.8 S, Hızlı f/1,8 ultra geniş açılı prime objektif, Gelişmiş optikler ve kapsamlı hava yalıtımı ile bu pratik 20 mm tam çerçeve aynasız objektif her türlü görüntüyle başa çıkar. Uçtan uca ultra keskin görüntüler sunan ve düşük ışıkta harika performans sağlayan bu objektif, sahnenin her unsurunu olağanüstü netlikte yeniden oluşturur. 20mm Ultra Geniş Açılı Objektif, f/1.8 Diyafram, Çoklu Denetleme Sistemi, S-line Kalitesi, Nano Kristal Kaplama 


NIKKOR Z 20mm f/1.8 S

Bilinmeyen diyarlara uzanın
Hassas detaylarla bezenmiş harika manzaralar. Büyüleyici gece manzaraları. Bu objektifin olağanüstü optik performansı, diyafram tamam tamamen açık halde çekim yaparken bile yıldızların mükemmel yuvarlak noktalar şeklinde yeniden oluşturulmasını sağlar. Objektifi yakın çekim konularına netlediğinizde bile inanılmaz keskinlik sağlar. Objektif parlaması ters ışık koşullarında bile etkili şekilde giderilir.

Derinlik ve güzellik
Geniş Z objektif yuvası ve f/1,8 yuvarlak 9 bıçaklı diyafram her türlü aydınlatma koşulunda nefes kesici performans sağlar. Çerçevenin köşelerine kadar akıcı bir şekilde kademelendirilen göz alıcı yıldız yağmurları ve doğal görünümlü bokeh elde edersiniz.

Hem geniş açılı hem yakın çekim görüntüler
Zaten mükemmel olan keskinliği, yakın mesafelerde olağanüstüdür. Yalnızca 0,20 m'lik minimum netleme mesafesi yakın çekimden sonsuza uzanan kapsamda çerçevenin kontrolünün sizde olmasını sağlar.

Keskin ve net
ED cam ve asferik mercekler, renk sapmalarını düzeltir ve Nikon'un yansıma önleyici Nano Kristal Kaplaması gölgelenme ve parlama ile mücadele eder. Her türlü kurguda görünenden çok daha fazlasını yakalarsınız.

Maceraya ilham verecek filmler
Hızlı, akıcı ve sessiz şekilde netleme yapan bu tam çerçeve objektif, video çekimi için idealdir. Doğrudan objektif üzerinden hassas alan derinliği kontrolüne sahip olursunuz ve sessiz kontrol halkası mutlak hassasiyetle netleme yapmanıza olanak tanır. Netleme gürültüsü neredeyse tümüyle giderilmiştir.

Doğal
Netleme halkaları tam da olması gereken oranda torkla ayarlanır. Kontrol halkası diyafram kontrolü, ISO, sessiz diyafram kontrolü veya pozlama telafisi ayarları için kullanılabilir.

Korumalı
Endişelenmeden, her türlü hava koşulunda dışarıda çekim yapın. Objektif gövdesinin tüm hareketli parçaları tozu ve nemi dışarıda tutmak üzere kapsamlı şekilde yalıtılmıştır.


Nikon Z 20mm F1.8 S Lens İnceleme:
Şık bir form faktörünün yanı sıra ultra geniş bir görüş alanı olan Nikon NIKKOR Z 20mm f / 1.8 S, mimariden iç mekana ve manzaraya kadar çeşitli konu türleri için çok yönlü bir üst düzeydir. Gelişmiş bir optik tasarım, yüksek netlik ve renk doğruluğu ile keskin, iyi düzeltilmiş görüntüler üretmek için asferik ve ED öğeleri kullanır ve hem Nano Kristal hem de Süper Entegre Kaplamalar, daha fazla renk doğruluğu ve daha yüksek kontrast için parlama ve gölgelenmeyi bastırmak için de kullanılır.

Optik tasarımı tamamlayan, iki kademeli motor kullanan çok odaklı bir sistem, hem fotoğraflara hem de video ihtiyaçlarına uyacak şekilde tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile birlikte etkileyici şekilde hızlı, doğru ve sessiz odak performansının gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Ek olarak, çeşitli kamera ve pozlama ayarları üzerinde sezgisel ayarlama için programlanabilir bir kontrol halkası ayarlanabilir.

Prime geniş açılı lens, FX biçimli Z montajlı aynasız kameralar için tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda 30 mm eşdeğer odak uzaklığı sağladığı DX modelleriyle de kullanılabilir.
Zor aydınlatma koşullarında çalışan parlak f / 1,8 maksimum diyafram açıklığı, ayrıca alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sağlar.
Keskin görüntüleri doğru işleme ile gerçekleştirmek için küresel sapmaları ve bozulmaları azaltmak için üç asferik öğe kullanılır.
Üç ekstra düşük dağılım elemanı, daha fazla netlik ve renk geriverimi sağlamak için zum aralığı boyunca renk dağılmasını ve renk sapmalarını büyük ölçüde azaltır.
Süper Entegre Kaplama ile birlikte Nano Kristal Kaplama, mercek parlamasında ve gölgelenmede belirgin bir azalma için yüzey ve iç yansımaları en aza indirmek için mercek elemanlarına uygulanmıştır.
Çoklu odak sistemi, özellikle hızlı ve doğru odaklama performansı sağlamak için senkronize edilmiş iki ayrı AF sürücü ünitesi içerir. Bu sistem, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına çok uygun, etkileyici derecede pürüzsüz ve sessiz otomatik odaklama özellikleri sunan adım motorları kullanır. Tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma da mümkündür ve kullanım sırasında lensin genel uzunluğunu korumak ve daha hızlı odaklanma hızlarını desteklemek için odaklanma sırasında yalnızca dahili lens gruplarının hareket ettirildiği bir dahili odaklama tasarımı kullanılır.
Programlanabilir Kontrol Halkası varsayılan olarak manuel odağı ayarlamak için ayarlanmıştır, ancak diyafram açıklığını veya poz telafisini kontrol etmek için de kullanılabilir.
Özel elektromanyetik diyafram mekanizması, özellikle hızlı sürekli çekim oranlarıyla çalışırken faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.
Yuvarlatılmış dokuz bıçaklı diyafram, sığ alan derinliği ve seçici odak tekniklerinin kullanımına fayda sağlayan hoş bir odaklanma kalitesini destekler.
Toza ve neme dayanıklı lens çerçevesi, lensin sert koşullarda kullanılmasına yarar.


Teknik Özellikler:
Tür: Nikon Z objektif yuvası
Biçim: FX/35 mm
Odak uzaklığı: 20 mm
Maksimum diyafram: f/1,8
Minimum diyafram: f/16
Objektif yapısı: 11 grupta 14 eleman (3 ED mercek, 3 asferik mercek ve Nano Kristal Kaplamalı mercekler içerir)
Görüş açısı: FX biçimi: 94 derece, DX biçimi: 70 derece
Netleme sistemi: Dahili netleme sistemi
Minimum netleme mesafesi: Odak düzleminden 0,2 m (0,66 ft)
Maksimum reprodüksiyon oranı: 0,19x
Diyafram bıçağı sayısı: 9 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Filtre boyutu: 77 mm (P = 0,75 mm)
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma): Yaklaşık 84,5 mm (3,4 inç) maksimum çap x 108,5 mm (4,3 inç) (fotoğraf makinesinin objektif bayonet halkasından ölçülen mesafe)
Ağırlık: Yaklaşık 505 g (1 lb 1,9 ons)
Otomatik netleme: Evet
Dahili netleme: Evet
Netleme: Otomatik, Manuel
Verilen aksesuarlar: LC-77B Objektif Kapağı (ön kapak), LF-N1 Objektif Kapağı (arka kapak), HB-95 Objektif Koruyucu, CL-C1 Objektif Kılıfı


Kutu İçeriği:
Nikon NIKKOR Z 20mm f / 1.8 S Objektif
Nikon 77 mm Geçmeli Lens Kapağı
Nikon LF-N1 Arka Lens Kapağı
HB-95 Lens Koruyucu
Nikon CL-C1 Objektif Kılıfı
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler