Nikon Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct Lens - Siparişle Temin

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü KarfoKaracasulu Garantili | Nikon Yetkili Bayisi ve Satıcısı
Marka
Model Nikkor 58mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Nikon NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct Lens
Nikon Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct Lens, NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct aynasız sistemler için lens, Bazı objektifler bir sisteme yönelik olarak üretilmiştir; sistemin var olma nedenidir. NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct, efsanevi Nikon F objektif yuvalı Noct objektifin tüm o klasik çekiciliğine sahiptir. Tabii devrim niteliğindeki bir optik tasarımın tüm o özgürlüğüne de. Ultra geniş diyaframı ve olağanüstü keskinliği heyecan verici yeni olanaklar sunar. Nikon Z bunun için yapıldı.

Genel Özellikler:
Z-Mount Lens / FX Formatı
58mm İkonik Prime Objektif
F/0,95 NOCT
ARNEO Kaplama ve Nano Kristal Kaplama
S-LINE Kalitesi
OLED Ekran
Üç Asferik Eleman
Dört Ekstra Düşük Dağılım Elemanı
f0.95 - f16 Diyafram Aralığı
Büyüleyici Filmler
Fonksiyon Tuşu


NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct
Kusursuzca yapılandırılmış NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct tamamen kendine özgü bir manuel netlemeli objektiftir. 58 mm'lik odak uzaklığı, Nikon'un ünlü F objektif yuvalı Noct objektifine bir saygı duruşu niteliğindedir. Geniş Z objektif yuvası ve büyük f/0,95 diyafram, düşük ışık performansıyla özgürce çekim yapmaya olanak tanır. Portrelerden gece fotoğraflarına ve filmlere uzanan bir kapsamda, inanılmaz derinlikten ve keskinlikten yararlanırsınız.

ARNEO Kaplama + Nano Kristal Kaplama
İki yansıma önleyici kaplama, gölgelenme ve parlama ile mücadele eder. Nikon'un ARNEO Kaplaması dikey açıyla rastgele yansıyan ışığa karşı koyar. Nano Kristal Kaplama diyagonal olarak rastgele yansıyan ışığa karşı koyar.

Gece manzaraları
10 grupta 17 elemanlı optik tasarım, diyafram tamamen açık durumda çekim yaparken bile noktasal ışık kaynaklarının harikulade detaylarla oluşturulmasına olanak tanır. Gece manzaralarından gökyüzü fotoğrafçılığına şaşırtıcı sonuçlar verir.

Portreler
f/0,95'lik en geniş diyafram ayarıyla çekim yaparken bile konular, çok net şekilde resmedilir. Her türlü ışık altında olağanüstü estetik kontrol ve çerçevenin köşelerine kadar akıcı bir şekilde kademelendirilen göz alıcı bokeh efekti elde edersiniz.

Filmler
Duygu. Karakter. Atmosfer. Alan derinliği üzerinde muazzam kontrol sağlayan yüksek maksimum diyafram açıklığı ile bu objektif güçlü sinematik çekimlere olanak tanır. Ayrıca, azaltılmış netleme gürültüsünün avantajlarından da yararlanırsınız.

Kontrol Halkası
Kontrol halkası, akıcı ve sessiz diyafram kontrolü (video kaydı sırasında fade-in/fade-out için harikadır) veya pozlama telafisi için kullanılabilir.

OLED Bilgi Ekranı
OLED bilgi ekranı paneli diyafram, netleme mesafesi ve alan derinliğini hızlı bir şekilde doğrudan objektif üzerinden onaylamanızı sağlar.

İşlev Düğmesi
AE kilidi, ölçüm, basamaklama ve daha fazlası. Objektifin Fn düğmesine maksimum 17 farklı işlev atayabilirsiniz.


NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct Lens İnceleme:

Nikon NIKKOR Z 58mm f / 0.95 S Noct ile Noct geri döndü ve her zamankinden daha hızlı. Z montajının daha geniş tasarımıyla mümkün kılınan bu ünlü ve benzersiz lens, özellikle Z serisi aynasız kameralar için güncellenmiş bir tasarımla geri döndü. Gelişmiş optik tasarımı ve son derece parlak f / 0,95 maksimum diyafram açıklığı ile karakterize edilen bu lens, düşük ışık koşullarında mükemmeldir ve aynı zamanda nesneyi izole etmek için alan derinliği üzerinde aşırı kontrol sağlar. Noct selefi gibi, bu lens de hem fotoğraf hem de video uygulamaları için uygun hale getiren ince ayarlı kontrol için manuel odak tasarımına sahiptir. Optik tasarımı, yüksek keskinlik ve doğru işleme elde etmek için küresel sapmaları ve distorsiyonu azaltan geniş çaplı bir asferik öğe içerir. Güçlü aydınlatma koşullarında çalışırken temiz, renk açısından doğru görüntüler için parlama ve gölgelenmeyi büyük ölçüde bastırmak için bir Nano Kristal Kaplama ve florin kaplama ile birlikte bir ARNEO kaplaması da uygulanmıştır.

Optik özelliklerini dengeleyen yeni Noct, çekim ayarları üzerinde lens tabanlı kontrol için atanabilir bir Fn düğmesi ile güncellendi. Diyafram açıklığını, odak mesafesini ve alan ayarlarının derinliğini hızlı bir şekilde onaylamanıza olanak tanıyan bir üst lens bilgi paneli de dahil edilmiştir. Ayrıca, diğer S serisi Z montajlı lensler gibi, diyafram açıklığı veya pozlama telafisi üzerinden sezgisel ayarlama için ayarlanabilen programlanabilir bir kontrol halkası vardır.

Normalden biraz daha uzun olan prime, FX biçimli Nikon Z montajlı aynasız kameralar için tasarlanmıştır, ancak 87 mm eşdeğer odak uzaklığı sağladığı DX modelleriyle de uyumludur.
Son derece hızlı f / 0,95 maksimum diyafram, çarpıcı seçici odak efektleri için etkileyici derecede sığ bir alan derinliği sağlar ve ayrıca çok düşük ışık koşullarında çalışmanın faydasını görür.
Dört ekstra düşük dağılım elemanı, daha fazla netlik ve renksel geriverim sağlamak için renk saçaklarını ve renk sapmalarını büyük ölçüde azaltır.
Yüksek keskinlik, netlik ve doğru işleme elde etmek için küresel sapmaları ve distorsiyonu büyük ölçüde azaltmak için bir büyük çaplı zemin asferik eleman dahil olmak üzere üç asferik eleman kullanılır. Ek olarak, optik tasarım, daha geniş diyafram açıklıklarında çekim yapmak için optimize edilmiştir ve komik sapmaları en aza indirir ve çerçeve genelinde eşit keskinlik sağlar.
ARNEO ve Nano Kristal Kaplamalar, güçlü aydınlatma ve arkadan aydınlatmalı koşullarda çalışırken gelişmiş kontrast ve netlik sağlamak için gölgelenmeyi, yansımaları ve parlamayı önlemek için kullanılır. Nano Kristal Kaplama çapraz yönden gelen tesadüfi ışığı kontrol ederken, ARNEO Kaplama dikey bir yönden gelen arızi ışığı kontrol eder. Sürekli olarak doğru renklerin sağlanmasına yardımcı olmak için Süper Entegre Kaplama ve ayrıca toz, kir ve nemi uzaklaştırmak için florin kaplama da bulunur.
Manuel odak tasarımı, 1,6 'uzaklığa kadar nesnelerle çalışmaya izin verir. Odaklama işlemleri, lens ayarlarının ve hiperfokal mesafelerin hızlı ve kolay bir şekilde tanınmasına yardımcı olmak için lensin üst kısmındaki odak mesafesini, alan derinliğini ve diyafram ayarı bilgilerini görüntüleyen bir OLED bilgi paneli tarafından kullanılır.
Programlanabilir Kontrol Halkası, varsayılan olarak, açıklık ayarlarını yapmak üzere ayarlanmıştır, ancak poz telafisi ayarlarını kontrol etmek için de kullanılabilir.
Atanabilir L.Fn düğmesi, pozlama ayarlarını ve diğer işlevleri hızlı bir şekilde değiştirmek için sorunsuz bir nokta sağlamak üzere kamera tabanlı Fn düğmeleriyle birlikte çalışır.
Özel elektromanyetik diyafram mekanizması, özellikle hızlı sürekli çekim oranlarıyla çalışırken faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.
11 bıçaklı bir diyafram, nesneniz ile arka plan arasındaki ayrımı ve derinliği vurgulamaya yardımcı olan belirgin şekilde pürüzsüz bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.
Dönen tripod bileziği, bir tripod veya monopod üzerinde bu lensle çalışırken daha fazla denge sağlar.


Teknik Özellikler:
Tür: Nikon Z objektif yuvası
Biçim: FX/35 mm
Odak uzaklığı: 58 mm
Maksimum diyafram: f/0,95
Minimum diyafram: f/16
Objektif yapısı: 10 grupta 17 mercek (4 ED mercek, 3 asferik mercek, Nano Kristal ve ARNEO kaplamalı mercekler ile flor kaplamalı bir ön mercek içerir)
Görüş açısı: FX biçimi: 40 derece 50 dakika, DX biçimi: 27 derece 20 dakika
Netleme sistemi: Ön netleme sistemi
Minimum netleme mesafesi: 0,5 m (1,64 ft)
Diyafram bıçağı sayısı: 11 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Kaplama: Nano Kristal Kaplama, ARNEO Kaplama, Flor kaplama
Filtre boyutu: 82 mm (P = 0,75 mm)
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma): Yaklaşık 102 mm maksimum çap × 153 mm (fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasından uzaklığı)
Ağırlık: Yaklaşık 2000 g (4 lb 6,6 ons)
Netleme: Manuel
Verilen aksesuarlar: LC-82B 82 mm Geçmeli Ön Objektif Kapağı, LF-N1 Arka Objektif Kapağı, HN-38 Vidalı Objektif Koruyucu, CT-101 Dayanıklı Çanta


Kutu İçeriği:
Nikon NIKKOR Z 58mm f / 0.95 S Noct Objektif
LC-82B 82 mm Geçmeli Ön Lens Kapağı
Nikon LF-N1 Arka Lens Kapağı
Nikon HN-38 Objektif Koruyucu
Nikon CT-101 Taşıma Çantası
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler