Nikon Nikkor Z 24-50mm F4-6.3 Lens - Siparişle Temin

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü KarfoKaracasulu Garantili | Nikon Yetkili Bayisi ve Satıcısı
Marka
Model 24-50mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Nikon Nikkor Z 24-50mm F4-6.3 Lens
Nikon Nikkor Z 24-50mm F4-6.3 Lens, Nikon NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3, ayrıntı ve renklerle dolu keskin çekimler sunan, süper kompakt ve zoom özellikli bir objektiftir. Taşınabilir ve çok yönlü olan bu objektif, yaratıcılığınızı geliştirmek için mükemmel bir çözümdür. İster içeride, isterse dışarıda çekim yapın, özgürce çarpıcı fotoğraflar ve filmler oluşturun.

Yeterince küçük tam çerçeve zoom
NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3, ayrıntı ve renklerle dolu keskin çekimler sunan, süper kompakt ve zoom özellikli bir objektiftir. Taşınabilir ve çok yönlü olan bu objektif, yaratıcılığınızı geliştirmek için mükemmel bir çözümdür. İster içeride, isterse dışarıda çekim yapın, özgürce çarpıcı fotoğraflar ve filmler oluşturun. Bu NIKKOR Z serisi objektifin kompakt boyutu, size tam çerçeve zoom özellikli objektifler hakkında bildiğinizi düşündüğünüz her şeyi sorgulatacaktır. Piyasadaki en küçük ve en hafif tam çerçeveli zoom özelliğine sahip olan¹ NIKKOR Z 24-50 mm, özgürce hareket etmenize olanak tanır. Küçük ve keskin özellikli bu objektif, hayatı gördüğünüz şekilde yakalamanızı sağlar. Nerede olursanız olun.

Yanınızda taşıması kolaydır
Bu NIKKOR Z serisi objektif, anı yakalama konusunda mükemmeldir. Bu objektifi her zaman rahatça taşıyabilirsiniz. Düğmesiz geri çekilebilir objektif mekanizmasının kullanımı hızlı ve kolaydır. Sadece zoom halkasını çevirerek objektifi uzatabilir veya geri çekebilirsiniz.

Sonsuz olasılıklar
Geniş manzaralar ve geniş açılı iç mekân öğeleri. Büyüleyici portreler ve doğal sokak çekimleri. Bu çok yönlü bir zoom özellikli objektif ile yakalayamayacağınız pek bir şey yok. Ve bu kadar küçük ve alçak sesli bir zoom özellikli objektifle gidemeyeceğiniz yer yoktur.

Olağanüstü görüntü kalitesi
Z serisi objektif yuvasının etkileyici ışık toplama özelliği sayesinde fotoğraflar ve videolar, güzel bir şekilde keskin ve çerçeve boyunca eşit olarak aydınlatılır. Nikon'un gelişmiş objektif teknolojileri, olağanüstü net sonuçlar için daha geniş odak uzaklığı aralıklarında çekim yaparken oluşabilecek kenar dağılmasını en aza indirir.

İnsanlar Dönüp Bakacak
Bu objektif kompakt olabilir ancak görüntüleri harikadır. Göz alıcı detaylar ve çerçeve dolgu keskinliği ile ikonik odak uzaklığı aralıklarından bazılarını kapsar.

Hikayenizi Anlatın
24 mm, 35 mm veya 50 mm gibi mesafelerden çekim yapın. Zoom aralığında yalnızca 0,35 m'lik minimum netleme mesafesi, yakın çekimlerden serbest çekimlere kadar çerçevenin kontrolünü elinizde tutmanızı sağlar.

Hayat Dolu
ED cam ve asferik mercek elemanları dağılmayı en aza indirir. Daha geniş odak uzaklığı aralıklarında çekim yaparken bile canlı renklere ve derin kontrasta sahip keskin görüntüler elde edersiniz.

Filmlerde harika
Doğal ve geniş perspektifleriyle NIKKOR Z 24-50 mm, bir sahneden daha fazlasını gözler önüne sermek için mükemmel bir fırsat sunar. Nikon Z serisi tam çerçeveli fotoğraf makinesiyle birlikte kullandığınızda, yürürken film çekseniz bile sabit 4K metraj elde edersiniz. Daha düzgün ve daha profesyonel görünümlü sonuçlar için netlemeyi ayarlanırken netleme gürültüsü baskılanır.

Alçak Sesli AF
Z serisi objektif yuvasıyla toplanan ekstra ışık ve son derece alçak sesli stepping motor sayesinde netleme hızlı, sessiz ve doğrudur. Portre çekimi yaparken Göz Algılama AF özelliği, istediğiniz yerde netleme sağlar.

Tam kontrol
Özelleştirilebilir kontrol halkası, temel fotoğraf makinesi ayarlarına hızlı ve sessiz erişim sağlar. Diyafram kontrolü (video kaydı sırasında fade-in veya fade-out için harikadır), pozlama telafisi veya ISO ayarları için bunu kullanabilirsiniz.


Nikon NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3 Lens İncelemesi:
Şık bir tasarıma ve çok yönlü bir aralığa sahip olan Nikon NIKKOR Z 24-50mm f / 4-6.3, geniş açıdan normale odak uzunluklarını kapsayan kompakt bir standart zumdur. Geri çekilebilir tasarımı, etrafta dolaşmak ve seyahatte çekim uygulamaları için uygun olan ince form faktörünün elde edilmesine yardımcı olur. Bir kademeli motor, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına uyacak şekilde tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile birlikte hızlı, sessiz ve hassas otomatik odaklama performansı sağlar. Optik tasarımı, yüksek keskinlik ve netlik için çeşitli sapmaları kontrol etmeye yardımcı olan üç asferik eleman ve bir çift düşük dağılım elemanı içerir. Parlamayı önlemek ve yüksek kontrast ve renk doğruluğu elde etmek için Süper Entegre Kaplama da bulunur. Ayrıca lens, çeşitli kamera ve pozlama ayarları üzerinde sezgisel ayarlama için ayarlanabilen programlanabilir bir kontrol halkasına sahiptir.

Standart yakınlaştırma, FX biçimli Nikon Z montajlı aynasız kameralar için tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda 36-75 mm eşdeğer odak uzaklığı aralığı sağlayan DX modelleriyle de kullanılabilir.
Keskin görüntüleri doğru işleme ile gerçekleştirmek için küresel sapmaları ve bozulmaları azaltmak için üç asferik öğe kullanılır.
İki ekstra düşük dağılım elemanı, daha fazla netlik ve renk geriverimi sağlamak için zum aralığı boyunca renk dağılmasını ve renk sapmalarını büyük ölçüde azaltır.
Süper Entegre Kaplama, güçlü aydınlatma koşullarında çalışırken gelişmiş kontrast ve renk doğruluğu için parlama ve gölgelenmeyi bastırır.
Stepping motor, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına çok uygun, etkileyici derecede pürüzsüz, sessiz ve hızlı otomatik odaklama performansı sunar.
Geri çekilebilir tasarım, lens kullanılmadığında 2,9 inç uzunluğunda şık bir form faktörünü koruyarak seyahat uygulamaları için çok uygun hale getirir.
Programlanabilir Kontrol Halkası, varsayılan olarak manuel odağı ayarlamak için ayarlanmıştır, ancak diyafram açıklığını veya pozlama telafisini kontrol etmek için de kullanılabilir.
Özel elektromanyetik diyafram mekanizması, özellikle hızlı sürekli çekim oranlarıyla çalışırken faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.
Yuvarlatılmış yedi kanatlı diyafram, sığ alan derinliği ve seçici odaklama tekniklerinin kullanımına fayda sağlayan hoş bir odaklanma kalitesi sağlar.
Toza ve neme dayanıklı lens çerçevesi, lensin sert koşullarda kullanılmasına yarar.


Teknik Özellikler:
Tür: Nikon Z serisi objektif yuvası
Biçim: FX/35 mm
Odak uzaklığı: 24–50 mm
Maksimum diyafram: f/4 - 6,3
Minimum diyafram: f/22 - 36
Objektif yapısı: 10 grupta 11 mercek (2 adet ED mercek ve 3 adet asferik mercek dâhildir)
Görüş açısı: FX biçimi: 84 derece ila 47 derece, DX biçimi: 61 derece ila 31 derece 30 dakika
Odak uzaklığı skalası: Milimetre olarak belirtilmiştir (24, 28, 35, 40, 50)
Netleme sistemi: Dâhili netleme sistemi
Minimum netleme mesafesi: 0,35 m (1,15 ft), tüm zoom konumlarında odak düzleminden itibaren mesafe
Maksimum reprodüksiyon oranı: 0,17 kat (50 mm zoom konumu)
Diyafram bıçağı sayısı: 7 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Diyafram aralığı: 24 mm zoom konumu: f/4 - 22, 50 mm zoom konumu: f/6,3 - 36
Filtre boyutu: 52 mm (P = 0,75 mm)
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma): Yaklaşık 73,5 mm (2,9 inç) maksimum çap x 51 mm (2,1 inç) (objektif geri çekilmişken fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasına olan mesafe)
Ağırlık: Yaklaşık 195 g (6,9 ons)
Otomatik netleme: Evet
Dahili netleme: Evet
Netleme: Otomatik, Manuel
Verilen aksesuarlar: LC-52B Objektif Kapağı (ön kapak), LF-N1 Objektif Kapağı (arka kapak)


Kutu İçeriği:
Nikon NIKKOR Z 35mm f / 1.8 S Objektif
Nikon LC-62B 62mm Geçmeli Ön Objektif Kapağı
Nikon LF-N1 Arka Lens Kapağı
Nikon HB-89 Objektif Koruyucu
Nikon CL-C1 Objektif Kılıfı
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler