Nikon Nikkor Z 14-30mm f4 S Lens - Siparişle Temin

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Garantili | Nikon Yetkili Bayisi ve Satıcısı
Marka
Model Nikkor 14-30mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Nikon Nikkor Z 14-30mm f/4 S Lens
Nikon Nikkor Z 14-30mm f/4 S Lens, NIKKOR Z 14-30mm f/4 S, NIKKOR Z ultra geniş açılı zoom lensi. Nikon NIKKOR Z 14-30mm f/4 S, Nikon'un FX biçimli Z serisi aynasız fotoğraf makinesi için ultra geniş bir zoom lensi geniş görüş alanı özellikle manzara, mimari ve astrofotografi uygulamaları için çok uygundur. Yaratıcı yanınızı güçlendiren tam çerçeve ultra geniş açılı zoom objektif ile mizansenin içine dalın. NIKKOR Z 14–30mm f/4 S-Line objektif kompakt bir yapıya ve düz bir ön elemana sahiptir. 82 mm filtrelerin kullanılmasına olanak tanır ve daha küçük set çantalarına kolayca sığar. Sürükleyici durağan görüntüler ve filmler çekin. Hem de her yerde.

Sürükleyici durağan görüntüler ve filmler
Perspektifleri abartın. Samimi çevresel portreler yaratın. Geniş Nikon Z serisi objektif yuvası bu objektifin çerçevenin tamamında içeriye daha fazla ışık almasına olanak tanır. Ultra geniş zoom aralığı ve kompakt yapı size dört bir yana hareket etme özgürlüğü verir. Manzara çekimlerinden sokak fotoğraflarına, yoğun mizansenleri tüm ihtişamıyla yakalayın.

Filtre uyumlu
Hantal filtre tutucular gerekmeden 82 mm filtreler¹ takılabilen dünyanın ilk tam çerçeve ultra geniş açılı objektifi. Durağan görüntülerde harika. Videolarda daha da iyi.

Daima keskin
Gelişmiş optik tasarım. Objektif ve fotoğraf makinesi arasında daha hızlı iletişim. Zoom aralığının tamamında olağanüstü keskinlik ve minimum dağılma elde edin.

Doğa manzaraları. Şehir manzaraları
Daha fazlasını gösterin. Şehrin hareketinden uçsuz bucaksız göklere, konular muazzam netlik ve ayrıntıyla işlenir. Yıldızlar ve sokak lambaları mükemmel yuvarlak noktalar olarak yeniden oluşturulur.

Mimari. İç Mekanlar
Yönlendirici çizgiler. Cüretkar açılar. Sıkışık alanlardaki veya dar sokaklardaki konuları zahmetsizce yakalayın. Zoom aralığının tamamında sunduğu yalnızca 0,28 m'lik minimum netleme mesafesi yakın çekimden sonsuza çerçevenin kontrolünün sizde olmasını sağlar.

Filmler için yaratıldı
Parlak dış mekandan loş iç mekana kadar kolayca takip edin. Bu objektifin çoklu netleme sistemi ve sabit f/4 diyaframı olağanüstü düşük ışık performansı ve tüm zoom aralığında tutarlı pozlama sağlar.

Göz alıcı görüntüler. Hem de çerçevenin dört bir yanında.
Bu zoom objektifin olağanüstü çözünürlük gücü, bir sahnenin her parçasının aslına sadık olarak yeniden oluşturulmasını sağlar. Çerçevenin tamamında parlaklığı korumak için çevresel ışık düşmesi kontrol altında tutulur. Uçtan uca keskinlik, canlı renkler ve derin kontrast elde edersiniz.

Nano Kristal Kaplama
Nikon'un yansıtma önleyici Nano Kristal Kaplaması, daha fazla görüntü netliği için ters ışık koşullarında bile gölgelenmeyi ve parlamayı azaltır.

Mükemmel Gece Çekimi
Sagital saçılma biçimindeki parlama en aza indirgenerek gecenin karanlığındaki sokak lambaları gibi noktasal ışık kaynaklarının fevkalade bir şekilde reprodüksiyonu sağlanır. Noktasal ışık kaynakları, görüntünün kenarlarında bile mükemmel yuvarlak noktalar halinde görünür.

Olağanüstü renkler
ED cam ve asferik mercekler, canlı renklere ve derin kontrasta sahip görüntüleri garantiler.

Sessiz Çoklu Netleme Sistemi
NIKKOR Z çoklu netleme sistemi ve çoklu AF sürücüler konuların netleme içerisine yerleşmesini ve netleme içerisinde kalmasını sağlar. Netlemenin akıcı ve sessiz oluşu bu objektifi filmler ve beraberinde durağan görüntüler için ideal hale getirir.

Titreşim Azaltma
Bu objektif, normalde mümkün olandan beş duraklama kadar daha düşük deklanşör hızlarında çekim yapmanızı sağlayan makine içi Titreşim Azaltma sistemini kullanır.² Makine sarsıntısının istenmeyen etkileri olmadan, ufukta kaybolan gün ışığında daha net fotoğraflar veya film sahneleri çekin.

Harikulade doğruluk
Hareketli mercekler yakın mesafelerde hassas netleme sağlar. Elektromanyetik diyafram, yüksek hızlı arka arkaya çekimlerde hassas pozlamalar sağlar.

Dinamik perspektifler. Büyüleyici filmler.
Nikon Z serisi fotoğraf makinenizin geniş dinamik aralığından sonuna kadar yararlanan bir optik tasarımla olağanüstü tam çerçeve videolar çekin. Hikayeye yön veren anlara zoom'layın.

Sessiz Video Çekimi
Fısıltı kadar alçak sesli AF için neredeyse tamamen sessiz bir stepping motordan yararlanılmaktadır. Zoom işlemi alçak seslidir. Sessiz kontrol halkası ise diyaframı hiçbir tıklama sesi olmadan ayarlamanıza imkan verir.

Harikulade Akıcı Videolar
Bu objektifin çoklu netleme sistemi inanılmaz akıcı, doğru netleme kaydırmaya olanak tanır. Tıpkı netleme kaydırma gibi, zoom sırasında netleme gürültüsü de azaltılmıştır.

Sezgisel Kontrol Halkası
Tırtıklı kontrol halkası son derece kesin, sezgisel kullanıma olanak tanır. AF modunda çekim yaparken kontrol halkasına pozlama telafisi ayarları atayabilirsiniz. Manuel Netleme modunda çekim yaparken kontrol halkası bir netleme halkası olarak kullanılabilir. Netleme, halkayı hızlı veya yavaş çevirmenize bağlı olarak değişerek netleme noktanız üzerinde tam kontrol sağlamaya olanak tanır.

Küçük, dayanıklı, hafif
Geri çekilebilir objektif mekanizması, bu tam çerçeve ultra geniş açılı zoom objektifin kullanılmadığında en az oranda yer kaplamasını sağlar.  Objektif gövdesinin tüm hareketli parçaları tozdan ve su damlacıklarından korunmak üzere yalıtılmıştır. Flor kaplama; görüntü kalitesinden ödün vermeden suya, toza ve toprağa karşı etkin koruma sağlar.


Nikon NIKKOR Z 14-30mm f/4 S İnceleme:
Etkileyici bir geniş açı aralığını kapsayan NIKKOR Z 14-30mm f / 4 S, Nikon'un FX biçimli Z serisi aynasız sistemi için ultra geniş bir zoomdur. Geniş görüş alanı özellikle manzara, mimari ve astrofotografi uygulamaları için çok uygundur ve sabit f / 4 maksimum diyafram, zoom aralığı boyunca tutarlı bir pozlamayı korur. Optik tasarımla ilgili olarak, lens, yüksek keskinlik, netlik ve doğru renk geriverimine sahip görüntüler üretmek için çeşitli sapmaları ve bozulmaları azaltan dört ekstra düşük dağılım elemanı ve dört asferik elemana sahiptir. Hem Nano Kristal hem de Süper Entegre Kaplamalar, daha fazla renk doğruluğu ve daha yüksek kontrast için parlamayı ve gölgelenmeyi bastırmak için de kullanılır.

Optikleri tamamlayan bir kademeli motor, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına uyacak şekilde tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile birlikte hızlı, sessiz ve hassas otomatik odak performansı sağlar. Çeşitli kamera ve pozlama ayarları üzerinde sezgisel ayarlama için programlanabilir bir kontrol halkası ayarlanabilir. Ek olarak, lens, kullanılmadığında daha kompakt bir form faktörü gerçekleştirmek için düğmesiz geri çekilebilir bir namluya sahiptir.

Ultra geniş yakınlaştırma, geniş açıdan dikey uzunluk aralığını kapsar ve FX biçimli Z montajlı aynasız kameralar için tasarlanmıştır.
Sabit f / 4 maksimum diyafram, zum aralığı boyunca tutarlı performans sağlar ve ayrıca nispeten hafif tasarıma ve kompakt form faktörüne katkıda bulunur.
Keskin görüntüleri doğru işleme ile gerçekleştirmek için küresel sapmaları ve bozulmaları azaltmak için dört asferik öğe kullanılır.
Dört ekstra düşük dağılım elemanı, daha fazla netlik ve renksel geriverim sağlamak için renk saçaklarını ve renk sapmalarını büyük ölçüde azaltır.
Süper Entegre Kaplama ile birlikte Nano Kristal Kaplama, mercek parlamasında ve gölgelenmede belirgin bir azalma için yüzey ve iç yansımaları en aza indirmek için mercek elemanlarına uygulanmıştır.
Stepping motor, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına çok uygun, etkileyici derecede pürüzsüz, sessiz ve hızlı otomatik odaklama performansı sunar. Tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma da mümkündür ve kullanım sırasında lensin genel uzunluğunu korumak ve daha hızlı odaklanma hızlarını desteklemek için odaklanma sırasında yalnızca dahili lens gruplarının hareket ettirildiği bir dahili odaklama tasarımı kullanılır.
Programlanabilir Kontrol Halkası, varsayılan olarak manuel odağı ayarlamak için ayarlanmıştır, ancak diyafram açıklığını veya pozlama telafisini kontrol etmek için de kullanılabilir.
Özel elektromanyetik diyafram mekanizması, özellikle hızlı sürekli çekim oranlarıyla çalışırken faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.
Yuvarlatılmış yedi kanatlı diyafram, sığ alan derinliği tekniklerinin kullanılmasına fayda sağlayan hoş bir odaklanma kalitesi sağlar.
Açıkta kalan elemanlar, optik sisteme toz, yağ ve su damlacıklarına karşı koruma sağlayan bir flor kaplamaya sahiptir.
Toza ve neme dayanıklı lens çerçevesi, lensin sert koşullarda kullanılmasına yarar.
Düğmesiz geri çekilebilir tasarım, lens kullanılmadığında kompakt bir form faktörünü korur.


Teknik Özellikler:
Tür: Nikon Z objektif yuvası
Biçim: FX/35 mm
Odak uzaklığı: 14 - 30 mm
Maksimum diyafram: f/4
Minimum diyafram: f/22
Objektif yapısı: 12 grupta 14 eleman (4 ED mercek, 4 asferik mercek, Nano Kristal Kaplamalı mercekler ve flor kaplamalı bir ön mercek dahil)
Görüş açısı: FX biçimi: 114 derece ila 72 derece, DX biçimi: 90 derece ila 50 derece
Odak uzaklığı skalası: Milimetre olarak belirtilmiştir (14, 16, 20, 24, 30)
Netleme sistemi: Dahili netleme sistemi
Minimum netleme mesafesi: 0,28 m (0,92 ft), tüm zoom konumlarında odak düzleminden itibaren mesafe
Diyafram bıçağı sayısı: 7 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Kaplama: Nano Kristal Kaplama, Flor kaplama
Filtre boyutu: 82 mm (P = 0,75 mm)
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma): Yaklaşık 89 mm maksimum çap × 85 mm (objektif geri çekilmişken fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasına olan mesafe)
Ağırlık: Yaklaşık 485 g (1 lb 1,2 oz)
Otomatik netleme: Evet
Dahili netleme: Evet
Netleme: Otomatik, Manuel


Kutu İçeriği:
Nikon NIKKOR Z 14-30mm f / 4 S Objektif
LC-82B 82 mm Geçmeli Ön Lens Kapağı
Nikon LF-N1 Arka Lens Kapağı
HB-86 Objektif Koruyucu
Nikon CL-C1 Objektif Kılıfı
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler