Nikon D780 Body Full Frame Gövde

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Karacasulu Garantili | Nikon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model D780

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Nikon D780 Body Full Frame Gövde


Genel Özellikler
24.5MP FX Format BSI CMOS Sensor
EXPEED 6 Görüntü İşlemcisi
8.1cm Dönebilir LCD Ekran
ISO 100 - 51200 (Genişletilmiş: 50-204800)
UHD 4K30 Video; N-Log & 10-Bit HDMI
Saniyede 7 kare
Multi-CAM 3500 II 51 Noktalı AF Sistemi
Wi-Fi / Bluetooth Bağlantısı
Ağırlık 840g


Kuralları siz belirleyin
Sizin ve görüşünüzün arasında hiçbir şeyin durmasına izin vermeyin. D780 size profesyonel seviye bir DSLR'dan bekleyebileceğiniz her şeyi ve daha fazlasını verir. Net bir görüş. Uzun pil ömrü. Sağlam yapı. Ayrıca iki adet hızlı, güvenilir AF sistemi, mükemmel izleme, geniş ISO aralığı ve çok daha fazlası. Serbest form veya kurgulanmış çekimler. Durağan görüntüler veya filmler. Bu tam çerçeve DSLR korkusuzdur.

Bir DSLR, iki AF sistemi
Esneklikte yeni seviye ile tanışın. Tam çerçeve D780, Canlı Görüntü çekimler için hızlı, özel bir Karma AF sistemi ve vizörlü çekimler için hızlı, güvenilir bir Kademe Belirlemeli AF sistemi sunar. Canlı Görüntü modunda, son derece yüksek doğruluklu AF sistemi size 273 adet sensör üstü AF noktası ve Göz Takibi AF sunar. Vizörlü çekim yaparken, amiral gemisi fotoğraf makinesinin izleme yeteneklerine sahip Nikon'un güçlü 51 noktalı AF sistemini kullanabilirsiniz.

Vizörlü çekim ile AF
51 noktalı Kademe Belirlemeli AF sistemi, -3 EV'ye kadar düşürülebilen hassasiyet sunar ve parlak optik vizör kadrajladığınız aksiyonu keskin şekilde ve gerçek zamanlı olarak onaylamanıza olanak tanır. Düşük ışıkta bile konuları yıldırım hızında izleyin.

Daima hedefe kilitli
51 noktalı AF sistemi, vizörlü çekim sırasında gelişmiş AF modları arasında hızlı geçiş yaparak anında uyum sağlamanıza olanak tanır. Grup Alan AF modu ile hızlı çekim ve çarpıcı arka plan yalıtımından yararlanın.

Canlı Görüntüde AF
Canlı Görüntü modunda çekim yaparken, 273 noktalı Karma AF sistemi yatayda ve dikeyde çerçevenin yaklaşık %90'ını kaplar. Dik açılı ekran açılar konusunda size serbestlik sağlar ve dokunmatik deklanşör ve AF sunar.

Her ışıkta keskin
273 noktalı Karma AF sistemi, f/1,4 veya daha geniş maksimum diyafram açıklığına sahip bir objektif ile çekim yaparken -5 EV'ye kadar düşürülebilen hassasiyet sunar. Gerçekten karanlık sahnelerde Düşük Işık AF'yi etkinleştirebilir ve AE ile -7 EV'ye kadar düşürülebilen hassasiyette çekim yapabilirsiniz.

O bakışı yakalayın
Canlı Görüntü modunda durağan görüntüler çekerken, her koşula hazırlıklı ve Göz Takibi AF özellikli Karma AF sistemi, konunun gözüne kilitlenebilir ve takibi sürdürebilir. Hem de konunuzun yalnız veya kalabalığın arasındaki bir yüz olması hiç fark etmez. Çoklu seçiciyi kullanarak hangi göze netleme yapılacağını seçersiniz ve konunuz sürekli hareket halinde olsa bile fotoğraf makinesi netlemeyi koruyabilir.

Tüm o önemli anları ortaya çıkarın
Vizörlü çekim yaparken AF/AE ile 7 fps'ye varan arka arkaya çekim hızları elde edin. Sessiz Canlı Görüntü Fotoğraf modunda çekim yaparken 12 fps'ye varan kare hızları elde edin. RAW formatında çekim yaparken bile tam çözünürlüklü görüntüler elde edersiniz.

Yüksek Hızlı Çekim
Hamle içindeki hamleleri göstermek mi istiyorsunuz? Canlı Görüntü modunda çekim yaparak 120 fps'ye varan hızlarda Full HD (2 MP) durağan görüntüler alabilirsiniz. Dilerseniz, 30 fps'ye varan hızlarda 4K/UHD (8 MP) durağan görüntüler çekebilirsiniz.

Asla durmayın
Sizi yavaşlatan hiçbir şey olmadan, istediğiniz gibi yaratmakta özgürsünüz. Kapsamlı hava sızdırmazlığı ve sağlam magnezyum alaşım gövdesi, D780'in her yere hazır olmasını sağlar. İki kart yuvası, fotoğraf makinesinin yüksek arka arkaya çekim hızlarını kolayca karşılayabilen ve arabelleği meşgul etmeyen yüksek hızlı UHS-II SD kartları çalıştırır. Derin kavrama yüzeyi ve uzun pil ömrü, uzayan çekimlerde fark yaratır.

UYARLAYIN
Önemli ayarlar, dokunmatik ekran veya ayar kadranları ile hızlıca yapılabilir. Manuel netleme modunda çekim yaparken, fotoğraf makinesinin elektronik vizörü seçilen netleme noktasının odakta olup olmadığını onaylamaya yardımcı olur.

ONAYLAYIN
0,70x optik vizör size geniş bir görüş alanı ve %100 kapsama alanı sunar. 2359 k-nokta geniş, dik açılı LCD ekran; iki kez tıklandığında görüntü alanının tamamını görmenize ve bu sayede çekimleri hızlıca onaylamanıza olanak tanır.

GÖZDEN GEÇIRIN
Dahili rötuş menüsü, fotoğrafları anında kırpmayı kolay hale getirir ve yatay veya dikey olarak kırpmanıza olanak tanır. İstenmeyen kareleri tek bir kart yuvasından veya aynı anda her iki karttan silebilirsiniz.

Her sahneyi yakalayın
Efsane manzaralar. Ekstrem aksiyon görüntüleri. Arkadan aydınlatmalı 24,5 MP tam çerçeve CMOS sensör ve EXPEED 6 görüntü işlemcisi, ultra geniş ISO aralığının tamamında geniş bir dinamik aralık ve mükemmel performans sunar. D850'dekinin aynısı 180 K-piskel RGB sensörü ve Gelişmiş Sahne Tanıma sistemi muazzam hassasiyet sunar.

Vizyonunuza ayak uydurur
Ağır hava koşullarında veya parlak şehir ışıklarının altında mı çekim yapıyorsunuz? Farklı ölçüm ve beyaz dengesi modları, doğal ışık altında veya yüksek kontrast koşullarında değişikliklere hızlıca yanıt vermenizi sağlar.

Aydınlıkta veya düşük ışıkta
204.800 gibi muazzam bir düzeye çıkabilen ve ISO 50'ye kadar düşürülebilen 100 - 51.200'lük ISO aralığı, değişen ışık koşullarına anında uyum sağlamanıza olanak tanır. Parlak gün ışığı altında zengin tonlar elde edin. Düşük ışıkta detay ve nüansı ortaya çıkarın.

Mümkün olan her şeyi yapın
1/8000 ile 900 sn arası deklanşör hızları, zamanla oynama konusunda daha fazla esneklik sunar. Efsane aksiyon kareleri için Nikon Speedlight Flaş Birimlerini yüksek hızda kolayca senkronize edin. İsterseniz, çarpıcı ışık izleri ve gece manzaraları için her şeyi yavaşlatın.

Şimdiye kadarki en iyi çalışmanızı yapma konusunda özgür olun
D780, sevdiğiniz F objektif yuvalı NIKKOR objektiflerle doğrudan çalışmanıza olanak tanır ve tüm Nikon Speedlight Flaş Birimleri ile uyumludur. Tam olarak desteklenen Radyo kontrollü Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma, size çok yönlü SB-5000 flaş birimini kullanma özgürlüğü verir. Fotoğraf makinesinin yüksek hızlı veri aktarım özellikleri ve kablosuz bağlantısı, görüntülerinizi ortaya çıkarmayı kolaylaştırır.

UZAKTAN ÇEKIM
SnapBridge uygulamasını kullanabileceğiniz gibi, akıllı cihazınızı bir uzak ekrana ve uzaktan kumandaya dönüştürebilirsiniz.
Dilerseniz, isteğe bağlı WR-1 ve WR-R10 Kablosuz Uzaktan Kumandaları kullanarak uzaktan çekim yapabilirsiniz.

HIZLI BAĞLANTILAR
Uyumlu WT-7 Kablosuz Verici, fotoğraf makinesine bir ağ kablosu bağlamanıza ve resimleri 866,7 Mbps'ye varan hızlarda doğrudan bir FTP sunucusuna veya bilgisayara aktarmanıza olanak tanır.

AKILLI CIHAZLA KULLANIMA HAZIR
Nikon'un SnapBridge uygulaması JPEG'leri, RAW (NEF) dosyalarını ve filmleri filtrelemenize ve herhangi bir akıllı cihazla paylaşmanıza olanak tanır. D780 ile kullanıldığında, tarihe göre filtreleyebilir ve toplu seçimleri aktarabilirsiniz.

Aksiyonun gerektirdiği gibi filme alın
D780, sıfır kırpma faktörlü 30p/25p/24p hızında ultra yüksek çözünürlüklü 4K/UHD filmler oluşturmak için 6K görüntü sensörü çözünürlüğünü kullanır. Fotoğraf makinesi ile 120p'ye varan hızlarda sesli Full HD ağır çekim filmler kaydedebilirsiniz. Ayrıca, 50p/60p kare hızlarında DX formatında filmler kaydedebilirsiniz. AF hızı ve AF izleme, kayıt sırasında ayarlanabilir ve video için dört ayrı AF alan modu kullanılabilir.

N-LOG
Düzenleme ve tonlama yaparken daha fazla esneklik için 12 duraklamaya varan dinamik aralığı korur. 10 bitlik yüksek derinlikte N-Log kaydı, standart 8 bitlik bir kayıtla yapabileceğinizden 4 kat daha fazla bilgi almanıza olanak tanır.

HYBRID LOG GAMMA (HLG)
Post prodüksiyonda zaman alan renk tonlama uygulamalarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. D780, uyumlu bir TV'de veya monitörde doğrudan gösterilebilecek zengin HLG HDR filmler çekmek için harici film kayıt cihazı kullanmanıza olanak tanır.

ZAMAN KODU ÇIKIŞI
Kare düşmeli veya kare düşmesiz biçimlerde zaman kodu kaydedin ve 10-bit HDMI ile çıkış verin. HDMI film kaydı başlangıcını/duruşunu harici kayıt cihazınız üzerinden senkronlamak için Atomos Open Protokolü desteği mevcuttur. İsterseniz fotoğraf makinesi üzerinden de senkronlayabilirsiniz.

Fotoğraf makinesi ile zaman aralıklı çekim
Fotoğraf makinesi ile göz alıcı 4K/UHD zaman aralıklı filmler yaratabilirsiniz. Pozlama düzeltmesi, kesintisiz geçişler için görüntüler arasındaki farklılığı azaltır. Sessiz aralıklı çekim, mekanik bulanıklığı ve deklanşör gürültüsünü önler. Düşük ışıklı ölçüm -3 EV'ye kadar genişletilebilir ve deklanşör hızı 900 sn'ye kadar uzatılabilir.

Vizyonunuzun peşinden gidin
Çok yönlü. Güvenilir. Yaratıcı. İster durağan görüntüler ister filmler söz konusu olduğunda, D780 bir sonraki büyük fikrinize uyum sağlar.

ODAK İSTİFLEME
Netleme Kaydırma Çekim modu kullanarak imkansız gibi görünen görüntüler oluşturun. Her bir netleme adımının mesafesini belirleyebilirsiniz ve pikleme özelliği her katmanda netlemeyi onaylamaya yardımcı olur.

DİJİTALLEŞTİRİN
35 mm film rulolarına çekilmiş negatifleri veya slaytları 24 MP dijital dosyalara dönüştürün. Tek ihtiyacınız olan fotoğraf makinesinin dijitalleştirme menüsü, ES-2 Film Dijitalleştirme Adaptörü ve bir Micro-NIKKOR objektiftir.

PICTURE KONTROL
Nikon'un Picture Control sistemi fotoğraf veya videolar için parametreleri tanımlamayı kolaylaştırır. Pek çok ön ayar seçeneği sunar. Dilerseniz, özgün konular ve sahneler için özel kontroller oluşturabilirsiniz.


Teknik Özellikler

Görüntüleme
Lens Yuvası: Nikon F
Kamera Formatı: Tam Kare (1x Kırpma Faktörü)
Gerçek Piksel: 24.92 Megapiksel
Etkili: 24,5 Megapiksel
Maksimum Çözünürlük: 6048 x 4024
En Boy Oranı: 1: 1, 3: 2, 16: 9
Sensör Tipi: CMOS
Sensör Boyutu: 35,9 x 23,9 mm
Görüntü Dosyası Biçimi: JPEG, Raw
Bit Derinliği: 14-Bit
Görüntü Sabitleme: Yok

Pozlama Kontrolü
ISO Hassasiyeti: Otomatik, 100 ila 51200 (Genişletilmiş: 50 ila 204800)
Obtüratör Hızı: Elektronik Ön Perde Obtüratör: 1/8000 ila 30 Saniye 1/8000 ila 900 Saniye, Ampul Modu, Zaman Modu
Ölçüm Yöntemi: Merkez Ağırlıklı Ortalama, Vurgu Ağırlıklı, Matris, Spot
Pozlama Modları: Diyafram Önceliği, Manuel, Program, Obtüratör Önceliği
Pozlama Telafisi: -5 ila +5 EV (1/3, 1/2 EV Adımları)
Ölçüm Aralığı: -3 ila 20 EV
Beyaz Dengesi: Otomatik, Bulutlu, Renk Sıcaklığı, Gün Işığı, Flaş, Floresan, Akkor, Önceden Ayarlanmış Manuel, Gölge
​Sürekli Çekim: 24,5 MP'de 12 fps'ye kadar 24,5 MP'de 7 fps'ye kadar
Aralıklı Kayıt: Evet
Zamanlayıcı: 2/5/10/20-Saniye Gecikme
Ayna Kilitleme: Evet

Video
Kayıt Modları: MOV / H.264: UHD 4K (3840 x 2160)  23.976p/25p/29.97p | Full HD (1920 x 1080) 23.976p/25p/29.97p/50p/59.94p/100p/119.88p
Harici Kayıt Modları 10-Bit; UHD 4K (3840 x 2160) | Full HD (1920 x 1080)
Video Kayıt Süresi: 29 Dakika, 59 Saniyeye Kadar 
Video Kodlama NTSC / PAL
Ses Kaydı Dahili Mikrofon (Stereo)
Harici Mikrofon Girişi (Stereo)
Ses Dosyası Biçimi AAC, Doğrusal PCM (Stereo)

Odak
Odak Türü: Otomatik ve Manuel Odaklama
Odak Modu: Sürekli-Servo AF (C), Tam Zamanlı Servo (F), Manuel Odaklama (M), Tek Servo AF (S)
Otomatik Netleme Noktaları Faz Algılama: 51 (15 Çapraz Tip)
Faz Algılama: 273
Otomatik Odaklama Hassasiyeti: -3 ila +19 EV

Vizör ve Monitör
Vizör Tipi: Optik (Pentaprism)
Vizör Göz Noktası: 21 mm
Vizör Kapsamı:% 100
Vizör Büyütme: Yaklaşık. 0.7x
Diyoptri Ayarı: -3 ila +1
Monitör Boyutu: 3.2 "
Monitör Çözünürlüğü: 2.359.000 Dot
Monitör Tipi: Devirme Dokunmatik LCD

Flaş
Dahili Flaş: Hayır
Flaş Modları: İlk Perde Senkronizasyonu, Kapalı, Arka Senkronizasyon, Kırmızı Göz Azaltma, Yavaş Senkronizasyon, Yavaş Senkron / Kırmızı Göz Azaltma
Maksimum Senkronizasyon Hızı: 1/200 Saniye
Flaş Telafisi: -3 ila +1 EV (1/3, 1/2, 1 EV Adımı)
Özel Flaş Sistemi: iTTL
Harici Flaş Bağlantısı: Hot Shoe

Arayüz
Bellek Kartı Yuvası: Çift Yuva: SD / SDHC / SDXC (UHS-II)
Bağlantı: USB Type-C (USB 3.1), HDMI C (Mini), 3.5mm Kulaklık, 3.5mm Mikrofon
Kablosuz: Bluetooth, Wi-Fi
GPS: Hayır

Fiziksel
Pil: 1 x EN-EL15b Şarj Edilebilir Lityum İyon (Yaklaşık 2260 Çekim)
Boyutlar (G x Y x D): 143,5 x 115,5 x 76 mm
Ağırlık: 840 g


Kutu İçeriği:
Nikon D780 DSLR Fotoğraf Makinesi (Gövde)
Nikon EN-EL15b Şarj Edilebilir Lityum İyon Pil
EN-EL15 Li-Ion Pil için Nikon MH-25A Pil Şarj Cihazı
Nikon UC-E24 USB Kablosu
AN-DC21 Askı
Nikon BF-1B Gövde Kapağı
Nikon DK-5 Mercek Kapağı
DK-31 Kauçuk Vizör lastiği
Kullanma Kılavuzu
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler