Nikon D610 Full Frame Gövde

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Karacasulu Garantili | Nikon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model D610

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Temel Özellikler

24,3 megapiksel FX biçimli CMOS sensör

Aşırı geniş açılı çekimlerden süper telefotoya kadar her çekimde sorunsuz ton geçişlerine ve yüksek ISO'da yapılan çekimlerde düşük kumlanmaya sahip son derece ayrıntılı görüntüler elde edin.

24,3 megapiksel FX biçimli CMOS sensör

Sessiz Deklanşörlü arka arkaya çekim modu

Vahşi yaşam fotoğrafçılığı için ideal olan bu fotoğraf makinesinin ayna çevirme mekanizmasının sesi arka arkaya çekim sırasında fark edilecek derecede azaltıldığından, yakalaması zor konuların çekimi daha kolay olur.

Sessiz Deklanşörlü arka arkaya çekim modu

6 fps sürekli çekim

Hızlı ve hareketli sahnelerde, hem FX hem de DX biçimlerinde saniyede altı kare hızda ve net çekimler yapın.

6 fps sürekli çekim

Dahili HDR (Yüksek Dinamik Aralık) Özelliği

Dahili HDR (Yüksek Dinamik Aralık) Özelliği

Yüksek kontrastlı sahnelerde fotoğraf çektiğinizde düşük kumlanmaya ve hem parlak hem de karanlık bölgelerde geniş bir aralıktaki tonlara sahip görüntüler yakalayın.

Üstün düşük ışık performansı

Üstün düşük ışık performansı

25.600'e (eşdeğer) çıkarılabilen ISO 100-6400 ile zorlu aydınlatma koşullarında bile, olabildiğince az kumlanma oranına sahip, detaylı görüntüler elde edebilirsiniz.

Çok alanlı D Film

Çok alanlı D Film

30p, 25p ve 24p FX ve DX biçimlerinde Full HD (1080p) filmler kaydeder. Harici cihazlara sıkıştırılmamış, tam çözünürlüklü HDMI çıkışının yanı sıra yüksek kaliteli ses kontrol imkanı sunar.

Kablosuz aktarım: Resimleri anında paylaşın veya bir akıllı telefon ya da tabletle birlikte Nikon’un isteğe bağlı WU-1b Mobil Adaptörünü* kullanarak fotoğraf makinesini uzaktan kontrol edin.

Yüksek hassaslığa sahip otomatik netleme: Multi-CAM4800 39 noktalı AF sistemiyle üstün konu yakalama teknolojisinden yararlanın. f/8'e kadar kombine açık diyaframlı objektiflerle uyumlu ve -1 EV'ye kadar duyarlı olan D610, dolunay ışığında bile net çekimler yapar.

EXPEED 3 14 bit A/D dönüştürme yapabilen görüntü işleme sistemi ve 16 bit görüntü işleme ile üstün ton geçişi.

Sahne Tanıma Sistemi: Fotoğraf makinesinin görüntü sensörü ve 2.016 piksel RGB sensörü, pozlama, otomatik netleme ve beyaz dengesini deklanşöre basılmadan hemen önce optimum düzeye getirerek, görüntülerin keskin hatlara sahip olmasını sağlayan Sahne Tanıma Sistemine kesin veriler sağlar.

Makine içi zaman aralıklı çekim işlevi: Ayrıntılı hesaplama ve düzenlemelere gerek kalmadan basit menü işlemleri aracılığıyla zaman aralıklı çekimler oluşturma. Deklanşörü ön ayar aralıklarında tetiklemek için aralıklı çekim kullanma. Zaman aralıklı fotoğraf çekimi özelliğini kullanarak görüntüleri kolayca film dosyaları olarak kaydedin ve normalden 24 ile 36.000 kez daha yüksek izleme hızlarında yavaş hareketleri hızlı izleme modunda görüntüleyin.

Resim Denetimleri: Keskinlik, doygunluk ve renk gibi parametrelerde ince ayar yaparak fotoğraflarınızın ve videolarınızın görünüşünü özelleştirin.

Hassas 8 cm (3,2 inç), yaklaşık 921k-noktalı, otomatik ekran parlaklığı kontrolüne sahip VGA LCD ekran. Geniş bir renk reprodüksiyon kapasitesiyle parlak ve net görüntü izleme sağlar.

Yüksek performanslı optik vizör, yaklaşık %100 kare alanı ve 0,7x büyültme sağlar. Vizör işaretlerine sahip DX Kırpma Modu sunar.

Dayanıklı ve hafif: Zorlu koşullarla başa çıkacak biçimde üretilen fotoğraf makinesinin üst ve arka kaplamaları magnezyum alaşımındandır ve yalnızca 760 g (pil hariç) ağırlığındadır. Nikon'un profesyonel D800 D-SLR cihazıyla aynı derecede hava sızdırmayan tasarımıyla neme ve toza karşı gelişmiş dayanıklılık sağlar.

Çift eksenli elektronik sanal ufuk: LCD ekranı veya vizörü kullanarak fotoğraf makinesinin hem yatay düzleme göre konumunu hem de eğimini (öne veya arkaya doğru dönüşünü) doğrulayabilirsiniz.

Çift SD kart yuvası: İki SD hafıza kartı yuvası sayesinde gelişmiş çekim esnekliği sunar. İlk kart dolduğunda ikincisini kullanın veya birine fotoğrafları, diğerine filmleri kaydedin. SDXC ve UHS-I ile uyumludur.

Teknik Özellikler

TürTek lens yansıtmalı dijital fotoğraf makinesi
Objektif yuvasıNikon F objektif yuvası (AF bağlantısı ve AF bağlantı yerleri vardır)
Etkin görüş açısıNikon FX biçimi
Etkin piksel sayısı24,3 milyon
Görüntü sensörü35,9 x 24,0 mm CMOS sensör
Toplam piksel24,7 milyon
Toz azaltma sistemiGörüntü sensörü temizleme, Toz Giderme referans verileri (opsiyonel Capture NX-D yazılımı gereklidir)
Resim boyutu (piksel)FX (36x24) görüntü alanı 6.016 x 4.016 (L), 4.512 x 3.008 (M), 3.008 x 2.008 (S). DX (24x16) görüntü alanı 3.936 x 2.624 (L), 2.944 x 1.968 (M), 1.968 x 1.312 (S). Film canlı görüntü modunda çekilen FX biçimli fotoğraflar 6.016 x 3.376 (L), 4.512 x 2.528 (M), 3.008 x 1.688 (S). Film canlı görüntü modunda çekilen DX biçimli fotoğraflar 3.936 x 2.224 (L), 2.944 x 1.664 (M), 1.968 x 1.112 (S)
Depolama - Dosya biçimiNEF (RAW): 12 veya 14 bit, kayıpsız sıkıştırılmış veya sıkıştırılmış. JPEG: İyi (yaklaşık 1 : 4), normal (yaklaşık 1 : 8) veya temel (yaklaşık 1 : 16) sıkıştırma (Boyut önceliği) seçenekleri sunar ve JPEG-Baseline ile uyumludur; En iyi kalitede sıkıştırma mümkündür. NEF (RAW)+JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf
Picture Control SistemiStandart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara; seçilen Picture Control değiştirilebilir; özel Picture Control ayarları için depolama alanı
Depolama - MedyaSD (Secure Digital) ve UHS-I uyumlu SDHC ve SDXC hafıza kartları
Çift kart yuvası2. yuva kapasite aşımında veya yedek depolama olarak ya da NEF+JPEG kullanılarak oluşturulan kopyaların ayrı ayrı depolanması için kullanılabilir; resimler bir karttan diğerine kopyalanabilir.
Dosya sistemiDCF (Fotoğraf Makinesi Dosya Sistemi Tasarımı Standardı) 2.0, DPOF (Dijital Baskı Komutu Biçim), Exif (Dijital Sabit Resim Fotoğraf Makineleri için Aktarılabilir Resim Dosyası Biçimi) 2.3, PictBridge
VizörGöz düzeyinde beşli prizma tek lens yansıtmalı vizör
Çerçeve alanıFX (36x24): Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey. DX (24x16): Yaklaşık %97 yatay ve %97 dikey
BüyütmeYaklaşık 0,7x (sonsuzda 50 mm f/1,4 objektif, -1,0 m-1)
Bakış noktası21 mm (-1,0 m-1; vizörün göz merceği objektif yüzeyinin merkezinden)
Diyoptri ayarı-3 - +1 m-1
Netleme ekranıAF alanı braketlerine sahip (kadraj kılavuz çizgileri görüntülenebilir) B tipi BriteView Clear Matte Mark VIII ekran
Yansıma aynasıHızlı dönüş
Alan derinliği önizlemeNet alan derinliği önizleme düğmesine basıldığında objektif diyaframı, kullanıcı (A ve M modu) veya fotoğraf makinesi (diğer modlar) tarafından seçilen bir değerde durdurulur.
Objektif diyaframıAnlık dönüş, elektronik kontrol
Uyumlu objektiflerG, E ve D tipi objektifler (PC objektiflerde bazı kısıtlamalar uygulanabilir) ve DX objektifler (DX 24 x 16 1,5x görüntü alanı kullanan), AI-P NIKKOR objektifler ve CPU olmayan AI objektifler (yalnızca A ve M modları) de dahil olmak üzere AF NIKKOR objektiflerle uyumludur. IX NIKKOR objektifler, F3AF,'ye yönelik objektifler ve AI olmayan objektifler kullanılamaz. Elektronik telemetre, maksimum diyafram değeri f/8 olan veya daha hızlı objektiflerle kullanılabilir (elektronik telemetre, maksimum diyaframı f/8 veya üzeri olan objektiflerde merkezdeki 7 netleme noktasını ve maksimum diyaframı f/6,8 veya daha hızlı objektiflerde merkezdeki 33 netleme noktasını destekler).
Deklanşör tipiElektronik olarak kontrol edilen dikey hareketli odak düzlemli deklanşör
Enstantene hızı1/4000 - 30 s, 1/3 veya 1/2 EV'lik adımlarla, uzun pozlama (isteğe bağlı ML-L3 uzaktan kumanda gerekir), X200
Flaş senkronizasyon hızıX=1/200 s; 1/250 s veya daha düşük hızlarda deklanşörle senkronize olur(flaş aralığı 1/200-1/250 s arası hızlarda düşer)
Deklanşör modlarıTek kare, sürekli yavaş hız, sürekli yüksek hız, sessiz deklanşör, sessiz sürekli deklanşör, otomatik zamanlama, Uzaktan kumanda, ayna kaldırma
Kare ilerleme hızı1-5 fps (sürekli yavaş hız), 6 fps (sürekli yüksek hız) veya 3 fps (sessiz sürekli deklanşör)
Otomatik zamanlama2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 0,5, 1, 2 veya 3 s aralıklarla 1-9 pozlama
Uzaktan kumanda modlarıGecikmiş uzaktan kumanda, hızlı uzaktan kumanda, uzaktan ayna kaldırma
Pozlama ölçümü2.016 piksel RGB sensör kullanan TTL pozlama ölçümü
Ölçüm yöntemiMatris: 3B renkli matris ölçümü II (G, E ve D tipi objektifler); renkli matris ölçümü II (diğer CPU objektifler); kullanıcı tarafından objektif verileri sağlanırsa CPU olmayan objektiflerde de renkli matris ölçümü kullanılabilir. Merkez ağırlıklı: Ağırlığın %75'i, karenin ortasındaki 12 mm'lik daireye verilir. Dairenin çapı 8, 15 veya 20 mm olarak değiştirilebilir ya da ağırlık tüm çerçevenin ortalamasına göre belirlenebilir (CPU olmayan objektifler 12 mm'lik daire veya tüm karenin ortalamasını kullanır). Noktasal: Seçilen netleme noktası etrafındaki 4 mm'lik daireyi (karenin yaklaşık %1,5'i) ölçer (CPU olmayan objektif kullanılıyorsa merkezi netleme noktasındadır).
Ölçüm aralığı (ISO 100, f/1,4 objektif, 20°C/68°F)Matris veya merkez ağırlıklı ölçüm: 0-20 EV. Noktasal ölçüm: 2-20 EV
Pozometre bağlantısıBirleştirilmiş CPU ve AI
ModOtomatik (otomatik; otomatik (flaş kapalı)); sahne (portre; manzara; çocuk; spor; yakın plan; gece portre; gece manzarası; parti/iç mekan; plaj/kar; gün batımı; alacakaranlık/şafak; evcil hayvan portresi; mum ışığı; çiçek açması; sonbahar renkleri; yiyecek; siluet; fazla ışık; yüksek ışık); değişken program (P) ile programlanmış otomatik; enstantane öncelikli otomatik (A); manuel (M); U1 (kullanıcı ayarları 1); U2 (kullanıcı ayarları 2)
Pozlama telafisiP, S, A ve M modlarında 1/3 ve 1/2 EV'lik adımlarla -5 - +5 EV olarak ayarlanabilir
Pozlama basamaklama1/3, 1/2, 2/3, 1, 2 veya 3 EV'lik adımlarla 2-3 kare
Flaş basamaklama1/3, 1/2, 2/3, 1, 2 veya 3 EV'lik adımlarla 2-3 kare
Beyaz dengesi basamaklama1, 2 veya 3'lük adımlarla 2-3 kare
ADL basamaklamaTek kare için seçilen değer kullanılarak 2 kare veya tüm kareler için ön ayarlı değerler kullanılarak 3 kare
Pozlama kilidiAE-L/AF-L düğmesi ile algılanan değerde kilitlenen ışık düzeyi
ISO duyarlılığı1/3veya 1/2 EV'lik adımlarla ISO 100-6400. ISO 100'ün altında yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7 veya 1 EV (ISO 50 dengi) ya da ISO 6400'ün üzerinde yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1 veya 2 EV (ISO 25600 dengi) olarak da ayarlanabilir; otomatik ISO duyarlılığı kontrolü mevcuttur
Etkin D-LightingOtomatik, Ekstra yüksek, Yüksek, Normal, Düşük, Kapalı
Otomatik netlemeTTL kademe belirlemeli Nikon Multi-CAM 4800 otomatik netleme sensör modülü, ince ayar, 39 netleme noktası (9 çapraz tip sensör de dahil; merkez 33 nokta f/5,6'dan yavaş ve f/8'den hızlı diyafram aralığında kullanılabilirken, merkez 7 netleme noktası f/8'de kullanılabilir) ve AF yardımcı aydınlatması (aralık yaklaşık 0,5-3 m/1 ft 8 inç-9 ft 10 inç)
Algılama aralığı-1 ile +19 EV (ISO 100, 20 °C/68 °F)
Objektif sürekli servosuOtomatik netleme (AF): Tek servo AF (AF-S); sürekli-servo AF (AF-C); otomatik AF-S/AF-C seçimi (AF-A); tahminli netleme izleme konu durumuna göre otomatik olarak etkinleştirilir. Manuel netleme (M): Elektronik telemetre kullanılabilir
Netleme noktaları39 veya 11 netleme noktasından seçilebilir
AF alan moduTek nokta AF; 9, 21 veya 39 noktalı dinamik alanlı AF, 3D-izleme, otomatik alanlı AF
Netleme kilidiNetleme, deklanşöre yarım basılarak (single-sürekli servo AF) veya AE-L/AF-L düğmesine basılarak kilitlenebilir
Dahili FlaşOtomatik, portre, çocuk, yakın plan, gece portresi, parti/iç mekan, evcil hayvan portresi, Otomatik açılan otomatik flaş P, S, A, M, yiyecek: Düğmeye basarak manuel açılan flaş
Kılavuz NumarasıManuel flaşla yaklaşık 12/39, 12/39 (m/ft, ISO 100, 20 °C/68 °F)
Flaş kontrolüTTL: 2.016 piksel RGB sensörü kullanan i-TTL flaş kontrolü dahili flaşta ve SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600, SB-400 veya SB-300'de kullanılabilir; matris ve merkez ağırlıklı ölçümde dijital Tek Lensli Refleks için i-TTL dengeli dolgu flaşı, noktasal ölçümde ise dijital SLR için standart i-TTL flaş kullanılır
Flaş moduOtomatik, otomatik kırmızı göz azaltma işlevi, otomatik yavaş senkron, otomatik kırmızı göz azaltma işlevi yavaş senkron, dolgu flaşı, kırmızı göz azaltma, yavaş senkron, kırmızı göz azaltma özellikli yavaş senkron, yavaş senkronlu arka perde, arka perde senkronu, kapalı; Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon seçenekleri desteklenir
Flaş telafisi1/3 veya 1/2 EV'lik artışlarla –3 ile +1 EV
Flaş hazır göstergesiDahili flaş veya opsiyonel flaş ünitesi tamamen şarj olduğunda yanar, flaş tam performansla kullanıldıktan sonra yanıp söner
Aksesuar yuvasıSenkronizasyon ve veri bağlantılarına ve güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvası
Nikon Creative Lighting System (CLS)Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma özelliği dahili flaş, SB-910, SB-900, SB-800 veya SB-700'de ana flaş olarak, SB-600 veya SB-R200'de kumanda birimi olarak ya da SU-800'de kumanda olarak desteklenir; ayar düğmesi modunda dahili flaş ana flaş olarak görev yapabilir; Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon ve pilot aydınlatma, SB-400 ve SB-300 dışındaki tüm CLS uyumlu flaş ünitelerinde desteklenir; Flaş Renk Bilgisi İletişimi ve FV kilidi, CLS uyumlu tüm flaş ünitelerinde desteklenir
Senkron TerminaliAS-15 senkron terminal adaptörü (ayrı satılır)
Beyaz dengesiOtomatik (2 tür), ampul ışığı, floresan (7 tür), doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden belirlenen beyaz ayarı (4'ya kadar değer saklanabilir), renk sıcaklığını (2.500 K - 10.000 K) seçme işlemlerinin hepsi ince ayarlardan yapılabilir.
Canlı görüntü - ModlarCanlı görüntü çekimi (durağan görüntüler), film canlı görüntü (filmler)
Canlı görüntü - Objektif sürekli servosuOtomatik netleme (AF): Single-sürekli servo AF (AF-S); devamlı servo AF (AF-F). Manuel netleme (M)
Canlı görüntü - AF-alan moduYüz öncelikli AF, geniş alan AF, normal alan AF, konu izleme AF
Canlı görüntü - OtomatikKare içinde herhangi bir yerde kontrast ölçümlü AF (yüz öncelikli AF veya konu izleme AF seçildiğinde, fotoğraf makinesi netleme noktasını otomatik olarak seçer)
Film - ÖlçümAna görüntü sensörünü kullanan TTL pozlama ölçümü
Film - Ölçüm yöntemiMatris
Film - Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı1.920 x 1.080; 60 p (aşamalı), 25 p, 24 p - 1.280 x 720; 60p, 50p, 30 p, 25 p. 60 p, 50 p, 30 p, 25 p, ve 24 p için gerçek kare hızları sırasıyla 59,94, 50, 29,97, 25 ve 23,976 fps'dir; seçenekler hem yüksek hem de normal resim kalitesini destekler
Film - Dosya biçimiMOV
Film - Video sıkışırmaH.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması
Film - Ses kayıt biçimiLineer PCM
Film - Ses kayıt cihazıDahili monaural veya harici stereo mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir
Diğer seçeneklerDizin işaretleme, zaman aralıklı çekim
Ekran8 cm/3,2 inç, yaklaşık 921k noktalı (VGA) düşük ısıda polisilikon TFT LCD ekran yaklaşık 170 ° resim açısına, yaklaşık %100 çerçeve alanına ve ortam parlaklığı sensörü kullanan otomatik ekran parlaklığı kontrolüne sahiptir
İzlemeTam çerçeve veya küçük resimler (4, 9 veya 72 görüntü ya da takvim) halinde izleme, izleme zoom işlevi, film izleme, fotoğraf ve/veya film slayt gösterileri, histogram ekran, vurgular, fotoğraf bilgileri, GPS verileri gösterme ve otomatik görüntü döndürme
USBYüksek Hızlı USB
HDMI çıkışıC Tipi mini-pin HDMI konektörü
Aksesuar bağlantısıUzaktan kumanda kablosu: MC-DC2 (ayrı satılır). GPS ünitesi: GP-1/GP-1A (ayrı satılır)
Ses girişiStereo mini-pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses çıkışıStereo mini pin soket (3,5 mm çap)
Desteklenen dillerArapça, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Kore dili, Norveç dili, Lehçe, Portekizce (Portekiz ve Brezilya), Rumence, Rusça, İspanyolca, İsveç dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili
PilBir adet şarj edilebilir Li-ion EN-EL15 pil
Pil tutucuBir veya iki şarj edilebilir Nikon EN-EL15 Li-ion pil içeren isteğe bağlı MB-D14 çok yönlü pil paketi veya altı adet AA alkalin, Ni-MH veya lithium pil
AC adaptörüEH-5b AC adaptör; EP-5B güç konektörü (ayrı satılır) gerekir
Tripod yuvası1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar ( GxYxD)Yaklaşık 141 x 113 x 82 mm (5,6 x 4,4 x 3,2 inç)
AğırlıkGövde kapağı olmadan, pil ve hafıza kartı ile birlikte yaklaşık 850 g (1 lb 14 oz); yalnızca fotoğraf makinesi gövdesi yaklaşık 760 g (1 lb 10,8 oz)
Çalışma ortamı - Sıcaklık0 °C - 40 °C (+32 °F - 104 °F)
Çalışma ortamı - Nem%85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlarBS-1 aksesuar kızağı kapağı, DK-21 vizör lastiği, BM-14 ekran kapağı, BF-1B gövde kapağı, EN-EL15 şarj edilebilir Li-ion pil (terminal kapağıyla birlikte), MH-25 pil şarj cihazı, DK-5 göz merceği kapağı, AN-DC10 askı, UC-E15 USB kablosu, ViewNX 2 CD

 


Uyumlu Ürünler