29 Nisan - 17 Mayıs sokağa çıkma kısıtlamaları süresince verilecek siparişler kısıtlama bitiminde siparişlerin geliş sırasına göre kargoya verilecektir. Bu süreçte yaşanabilecek olası aksamalar için şimdiden özür dileriz.


Nikon D500 16-80mm VR Lens Kit

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Karacasulu Garantili | Nikon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model D500

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Nikon D500 16-80mm VR Lens Kit

 

Amiral gemisi gücü; DX çevikliği. D500 ile daha da ileri gidin.

Nikon'un FX biçimli amiral gemisi D5'in küçük kardeşi D500, olağanüstü güç ve hassasiyet elde etmenize imkan tanır. Nikon'un yeni nesil 153 noktalı AF sistemi olağanüstü genişlikte bir kapsam sunar. Yeni görüntü ve ölçüm sensörleri son derece hassas bir konu tanıma olanağı ve ayrıntı sağlar. 10 fps'ye varan hızlarda çekim yapabilir ve yüksek performanslı ara bellek sayesinde tek bir yüksek hızlı arka arkaya çekimde 200 adede kadar NEF (RAW) resim çekebilirsiniz. Bu da tam 20 saniye boyunca en yüksek resim kalitesinde çekim yapabileceğiniz anlamına gelir. Üstelik sınırları zorlayan film yapımcıları için D Film fotoğraf makinesinde 29 dakika 59 saniyeye kadar yüksek tanımlı 4K/UHD film kaydı yapılmasını sağlar.

AMIRAL GEMISI AF PERFORMANSI: OLAĞANÜSTÜ HASSASLIK

Nikon'un FX biçimli amiral gemisi olan D5 ile aynı AF sistemine sahip D500, neredeyse karanlık koşullarda bile tam hassaslıkla netlemenize imkan sağlar. Tam 153 netleme noktası ve 99 çapraz tip sayesinde bu olağanüstü AF sistemi, benzeri görülmemiş bir kapsama alanı sunarak vizör çerçevesinin genişliğini neredeyse tamamen kapsar. Merkez noktasında -4 EV'ye, diğer tüm noktalarda -3 EV'ye (ISO 100, 20°C/68°F) kadar düşürülebilen AF hassaslığı, düşük ışıkta üstün performans sağlar. Yeni bir hassaslık düzeyi sayesinde yüksek hızda hareket eden küçük konular izlenebilir ve çerçevenin kenarındaki konular kolayca algılanır. Sistem, Sürekli AF modunda 153 noktalı, 72 noktalı ve 25 noktalı kapsama ayarlarına göre yapılandırılabilir. 153 netleme noktasının tamamı f/5,6 ya da daha hızlı açık diyaframa sahip AF NIKKOR objektiflerle uyumludur ve 15 merkezi netleme noktası, f/8'lik etkin diyaframla çalışır.

DAHA DA ILERI GIDIN: GÖRÜNTÜ TANIMLAMA HIZI

D500’ün üstün performansı, önemli anları kolayca yakalar. AE/AF izlemeyle veya ayna kaldırılarak 10 fps'ye kadar çekim yapabilirsiniz. Spor çekimi sırasında ya da konuların aniden yön değiştirdiği herhangi bir sahnede AF izleme ve vizör görünürlüğü büyük ölçüde geliştirilmiştir. Yeni bir AF ASIC (Uygulamalı Özel Entegre Devreler) birimi sayesinde AF'ye her an en yüksek bilgi işlem gücü ayrılır. Daha hızlı ardışık deklanşör ve ayna mekanizmaları, yüksek hızlı arka arkaya çekimler sırasında vizör kararmasını önemli ölçüde azaltır. Fotoğraf makinesinin yüksek performanslı ara belleği, tek bir arka arkaya çekimde 200'e kadar NEF (RAW) resim çekmenize imkan sağlar. İki kart yuvası (biri XQD kartlar, diğeri SD UHS II kartlar için) fotoğraf makinesinin inanılmaz çekim hızlarına kolayca ayak uydurur ve bir sonraki arka arkaya çekim için ara belleğin hızla boşaltılmasını sağlar. USB 3.0 bağlantı noktası sayesinde büyük miktarda veriler hızlı bir biçimde aktarılabilir ve fotoğraf makinesinin dahili Wi-Fi özelliği hızlı kablosuz resim aktarımına imkan tanır. Daha da hızlı bir aktarım çözümü arayanlar için D500, opsiyonel WT-7A ile de uyumludur; bu sayede dosyalar, 866,7 Mb/s'yi bulan hızlarla bir FTP sunucusuna veya bilgisayara aktarılabilir.

ANI KAÇIRMAYIN: GÜÇLÜ ÖLÇÜM VE GÖRÜNTÜ SENSÖRLERI

İster koşmakta olan bir çitayı ister X Oyunlarında kader anını yakalıyor olun, D500 ile istediğiniz fotoğrafı elde edersiniz. Üstelik bu, sıradan bir fotoğraftan fazlasıdır. 20,9 MP DX biçimli CMOS görüntü sensörü ve 180K piksel RGB ölçüm sensörü, zengin ton geçişlerine sahip, son derece hassas bir konu tanıma ve görüntü detayı sağlar. D500; 8,0 cm (3,2 inç), 2359 k-noktalı, yüksek ya da alçak açılardan çekim yapma esnekliği sağlayan son derece hassas, dik açılı bir LCD dokunmatik ekrana da sahiptir. Görüntüler arasında kolayca dolaşıp önemli olanlarını seçebilir ve fotoğraflara kredi, konum, ağ, IPTC ve telif hakkı bilgileri girebilirsiniz. Canlı Görüntü modunda çekim yaparken dokunmatik özelliğini kullanarak netleme noktasını ayarlayabilir, deklanşöre basabilir ve çerçeve içinde seçilen alana göre önceden ayarlanmış Noktasal Beyaz Dengesi verilerini alabilirsiniz. Daha fazla kontrol isteyenler için Picture Control 2.0, hem durağan görüntüler hem de video çekimi için parametre tanımlamayı kolaylaştırır. Maksimum dinamik aralık için Düz ön ayarını kullanarak üretim sonrasına kalan işlerinizi kolaylaştırın ve Netlik özelliğiyle ayrıntılar üzerinde ince ayar yapın.

KARANLIKTAN KORKMAYIN: BAŞKALARININ GÖRMEKTE BILE ZORLANDIĞI FOTOĞRAFLARI YAKALAYIN

Zorlu aydınlatma koşulları D500'ün gözünü korkutamaz. Olağanüstü genişlikteki ISO aralığı sayesinde bu fotoğraf makinesi, karanlık koşullarda çekim için yepyeni fırsatların kapısını aralar ve parlak noktalarla son derece iyi başa çıkar. Nikon'un yeni EXPEED 5 işleme motoru, 100 ile 51.200 arasını kapsayan standart ISO aralığının tamamında resim kalitesinin hiç olmadığı kadar yüksek olmasını sağlar. İnce kumlanma ciddi oranda azaltılmıştır ve yüksek ISO değerlerinde çekilen ve kesilen görüntüler bile kalitesini korur. ISO aralığını Lo 1 ayarında ISO 50 eşdeğeri kadar alçak düşük bir değere, Hi 5 ayarında ise tam ISO 1.640.000 eşdeğerine kadar yüksek bir değere genişletebilirsiniz. Hi 5 ayarı, fotoğraf makinesinin neredeyse karanlık bir ortamda (merkezi noktada -4 EV) çalışan AF sistemiyle birlikte kullanıldığında daha önce belki de hiç denemediğiniz ortamlarda çekim yapmanıza imkan sağlar. Renkli görüntüleri flaş kullanmadan yakalamanıza imkan tanıyan, bu şaşırtıcı yükseklikteki ISO değerleri, gözetim veya güvenlik uygulamaları gibi uzmanlık isteyen kullanımlar için de uygundur.

SINEMA KALITESINDE 4K/UHD PERFORMANSI

Fotoğraf makinesinde yüksek tanımlı 4K/UHD filmler kaydedebilen ilk Nikon DX biçimli D-SLR olan D500, film çekiminde yepyeni bir esneklik düzeyi sağlıyor. En yüksek resim kalitesini elde etmenizi sağlayan noktası noktasına yerel piksel kesme olanağıyla 30p/25p/24p hızında 29 dakika 59 saniyeye kadar 4K/UHD filmler (3840x2160 piksel) kaydedilebilir. Yerel Tam HD piksel kesme de dahil olmak üzere birden çok sensör kesme biçiminde 50p/60p'ye varan kare hızlarında Tam HD (1080p) videolar kaydedilebilir. Nikon'un elektronik Titreşim Azaltma teknolojisi, elle Tam HD film çekimi sırasında makine sarsıntısının etkilerini azaltır. M modunda çekim yapılırken tüm video çözünürlükleri ve kesme modlarında duyarlılık, ISO 100 ile Hi 5'e aralığında herhangi bir değere ayarlanabilir. Otomatik ISO, ISO 200'den Hi 5'e kadar çıkmanıza ve çalışırken kullanmak istediğiniz en yüksek ISO değerlerini ayarlamanıza imkan tanır. Fotoğraf makinesi temiz HDMI çıkışı sağlar: Hafıza kartına 4K/UHD filmler bile kaydedilebilir veya 8 bit'lik bir 4:2:2 YCbCr ile sıkıştırılmamış HDMI çıkışı alınabilir. Uzaktan çekim sırasında tüm film çözünürlükleri için HDMI çıkışı kullanılabilir. Diğer özellikler arasında dahili aralıklı zamanlama ve 4K/UHD kalitesinde zaman aralıklı çekim işlevi bulunur.

DX ÇEVIKLIĞI: IHTIYAÇ DUYDUĞUNUZ KADAR SAĞLAM

Fotoğrafçılık serüveniniz sizi en zorlu çekim koşullarına götürse bile D5'in küçük kardeşi D500 sizi yolda bırakmaz. Sağlam bir metal kasaya giydirilen dayanıklı magnezyum alaşımı ve karbon fiber parçalar, hafif ve sağlam bir gövde oluşturur. Tüm ekler, düğmeler ve kadranlar tamamen hava sızdırmazdır. İki şarj arasında en fazla çekim sayısına ulaşabilmeniz için enerji tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Opsiyonel MB-D17 Multi-Power Battery Pack, üç farklı pil güç kaynağını destekler ve dikey çekim sırasında fotoğraf makinesinin tutulmasını kolaylaştırır. Ayrıca yüksek performanslı deklanşör, 200.000 döngüyle test edilmiştir.

NIKKOR OBJEKTIFLER: DX TELEFOTO AVANTAJI

Nikon'un efsanevi NIKKOR objektifleri, eşsiz bir netlik ve çok yönlülük sağlar. D500, DX NIKKOR objektif yelpazesinin tamamıyla uyumludur ve fotoğraf makinesindeki DX sensörünün 1,5x kesme faktörü, bir FX objektifle çekim yapıldığında telefoto etkisi sağlar. D500'ü AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR objektifle kullandığınızda tele ayarındaki görüş açısı, FX biçimli bir D-SLR makinenin 600 mm telefoto objektif takılıyken sahip olduğu görüş açısına eşdeğerdir. Tam çerçeveli kombinasyonla karşılaştırıldığında telefoto yapılandırmanızın hem ağırlığı hem de uzunluğu, yaklaşık yarı yarıya azalır ve fazla yükle seyahat etmek istemeyen biriyseniz bu size ciddi bir avantaj sağlar. Artık daha ağır olan profesyonel setlerin getirdiği sorunlarla uğraşmadan kendinizi aksiyonun merkezine yansıtabilir veya odağınızı ulaşılması zor bir kuş yuvasının kenarına çevirebilirsiniz.

GÖLGELERI AYDINLATMA

D500, Nikon'un beğenilen iTTL/Creative Lighting System ve yeni telsiz kumandalı Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma sistemiyle tamamen uyumludur. Bu da makinenizi profesyonel SB-910, kompakt SB-700 veya telsiz kumanda teknolojisini kullanan SB-5000 gibi Speedlight Flaş Birimleriyle kolayca kullanabileceğiniz anlamına gelir. D500, opsiyonel WR-R10 alıcı/verici ile birlikte kullanıldığında 6 gruba kadar SB-5000 birimini başka bir odadan, duvarların arkasından veya dış mekanda parlak güneş ışığı altında kontrol edebilir ve kablosuz olarak çalıştırabilir.

SNAPBRIDGE ILE FOTOĞRAF MAKINENIZI AKILLI CIHAZLARINIZA BAĞLI TUTUN

D500, SnapBridge ile uyumlu olacak ilk Nikon DSLR’dır. Bu akıllı Nikon uygulaması Bluetooth Düşük Enerji (BLE) teknolojisinden yararlanarak kameranız ve akıllı telefon ya da tabletiniz arasında sürekli ve düşük güç tüketen bir bağlantı kurar. Fotoğrafları çektiğiniz sırada kameranızın pilini tüketmeden akıllı cihazınızla otomatik olarak senkronize edebilirsiniz. Çekim yaptığınız sırada senkronize edilen görüntüler, akıllı telefon hafızası ile sosyal medya için ideal olan 1920x1080 çözünürlükte yeniden boyutlandırılır. Ayrıca fotoğraf makinenizin temel fonksiyonlarını akıllı cihazınızdan kontrol edebilir ve fotoğrafları kolayca coğrafi olarak etiketleyebilirsiniz. Üstelik, yeni bir yere vardığınız zaman SnapBridge akıllı cihazınızdaki GPS bilgileri ile otomatik olarak kameranızı yerel ve UTC saat ve tarih bilgileriyle günceller. Kaç zaman dilimi geçmiş olursanız olun tüm fotoğraflarınız doğru tarih bilgisine sahip olacak. D500’ün Yakın Alan İletişimi (NFC) özelliği sayesinde, SnapBridge’i ilk defa etkinleştirmek üzere kameranızı akıllı cihazınıza kolayca bağlayabilirsiniz.

Android cihazlara yönelik uygulama kullanıma hazır. iOS uygulaması ise 2016 yazından itibaren App Store® üzerinden hizmetinize sunulacak.


 

TEKNİK DETAYLAR

Tür
Tek objektif yansıtma dijital fotoğraf makinesi


Objektif yuvası
Nikon F objektif yuvası (AF bağlantısı ve AF bağlantı yerleri vardır)


Etkin görüş açısı
Nikon DX biçimi; 35 mm [135] biçiminde odak uzaklığı (FX biçimli görüş açısına sahip objektiflerin odak uzaklığının yaklaşık 1,5 katına eşdeğer)


Görüntü sensörü
DX, CMOS, 23,5 mm x 15,7 mm


Toplam piksel
21,51 milyon


Toz azaltma sistemi
Görüntü sensörü temizleme, Görüntüden Toz Giderme Özelliği referans verileri (Capture NX-D yazılımı gerekir)


Etkin piksel sayısı
20,9 milyon


Resim boyutu (piksel)
DX (24 x 16) görüntü alanı: (L) 5568 x 3712, (M) 4176 x 2784, (S) 2784 x 1856; 1,3x (18 x 12) görüntü alanı: (L) 4272 x 2848, (M) 3200 x 2136, (S) 2128 x 1424; DX görüntü alanına sahip olan ve film kaydı sırasında çekilen fotoğraflar: (L) 5568 x 3128, (M) 4176 x 2344, (S) 2784 x 1560; 1,3x görüntü alanına sahip olan ve film kaydı sırasında çekilen fotoğraflar: (L) 4272 x 2400, (M) 3200 x 1800, (S) 2128 x 1192; Film kaydı yapılırken 3840 x 2160 çerçeve boyutunda çekilen fotoğraflar: 3840 x 2160


Depolama - Dosya biçimi
NEF (RAW): 12 veya 14 bit (kayıpsız sıkıştırılmış, sıkıştırılmış veya sıkıştırılmamış); büyük, orta ve küçük olarak mevcuttur (orta ve küçük resimler, kayıpsız sıkıştırma kullanılarak 12 bit derinliğinde kaydedilir), TIFF (RGB), JPEG: JPEG-Baseline uyumlu, iyi (yaklaşık 1 : 4), normal (yaklaşık 1 : 8) veya temel (yaklaşık 1 : 16) sıkıştırma ile; en iyi kalitede sıkıştırma mevcuttur, NEF (RAW)+JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf


Picture Control Sistemi
Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara, Düz, seçilen Picture Control değiştirilebilir; Özel Picture Control ayarları için depolama alanı


Depolama - Medya
XQD, SD, SDHC (UHS-II uyumlu), SDXC (UHS-II uyumlu)


Çift kart yuvası
1 XQD kart ve 1 Secure Digital (SD) kart; her iki kart da birincil depolama veya yedekleme depolaması için ya da NEF (RAW) ve JPEG resimlerin ayrı depolanması için kullanılabilir; resimler kartlar arasında kopyalanabilir.


Dosya sistemi
DCF 2.0, Exif 2.3, PictBridge


Vizör
Göz düzeyinde beşli prizma tek objektif yansıtmalı vizör


Çerçeve alanı
DX (24 x 16) görüntü alanı: Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey, 1,3x (18 x 12) görüntü alanı: Yaklaşık %98 yatay ve %98 dikey


Büyütme
Yaklaşık 1,0 x (sonsuzda 50 mm f/1,4 objektif, -1,0 m-1)


Göz temas noktası
16 mm (-1,0 m-1; vizörün göz merceği objektif yüzeyinin merkezinden)


Diyoptri ayarı
-2 ile +1 m-1 arası


Netleme ekranı
AF alanı braketlerine sahip (kadraj kılavuz çizgileri görüntülenebilir) B tipi BriteView Clear Matte Mark II ekran


Yansımalı ayna
Hızlı dönüş tipi


Alan derinliği önizleme
Evet, Pv düğmesine basıldığında objektif diyaframı, kullanıcı (A ve M modu) veya fotoğraf makinesi (P ve S modu) tarafından seçilen bir değere düşürülerek durdurulur.


Objektif diyaframı
Anlık dönüş, elektronik kontrollü


Uyumlu objektifler
G, E ve D tipi objektifler (PC objektiflerde bazı kısıtlamalar uygulanabilir) ve DX objektifler dahil olmak üzere AF NIKKOR objektifler, AI-P NIKKOR objektifler ve CPU olmayan AI objektiflerle (yalnızca A ve M pozlama modları) uyumludur. IX NIKKOR objektifler, F3AF'ye yönelik objektifler ve AI olmayan objektifler kullanılamaz. Elektronik telemetre, f/5,6 değerinde veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektiflerle kullanılabilir (elektronik telemetre, f/8 değerinde veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektiflerde, 9'u seçilebilen 15 adet netleme noktasını destekler).


Deklanşör tipi
Elektronik kontrollü, dikey hareketli, odak düzlemli mekanik deklanşör; ayna kaldırma deklanşör modunda elektronik ön perde deklanşörü kullanılabilir


Enstantene hızı
1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla 1/8000 ile 30 s arası, uzun pozlama, süre, X250


Flaş senkronizasyon hızı
X = 1/250 s; 1/250 s veya daha düşük hızda deklanşörle senkronize olur


Deklanşör modları
S (tek kare), CL (sürekli yavaş hız), CH (sürekli yüksek hız), Q (alçak sesli deklanşör), Otomatik zamanlama, MUP (ayna kaldırılarak), Qc (alçak sesli sürekli deklanşör)


Kare ilerleme hızı
10 fps; CL: 1 ile 9 fps arası, CH: 10 fps, Qc: 3 fps


Otomatik zamanlama
2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 0,5, 1, 2 veya 3 s aralıklarla 1 ile 9 arasında pozlama


Pozlama ölçümü
Yaklaşık 180K (180.000) piksel RGB sensörü kullanan TTL pozlama ölçümü


Ölçüm yöntemi
Matris: 3B renkli matris ölçümü III (G, E ve D tipi objektifler); renkli matris ölçümü III (diğer CPU objektifleri); kullanıcı tarafından objektif verileri sağlanırsa CPU olmayan objektiflerde de renkli matris ölçümü kullanılabilir Merkez ağırlıklı: Ağırlığın %75'i, çerçevenin merkezindeki 8 mm'lik daireye verilir. Dairenin çapı 6, 10 veya 13 mm olarak değiştirilebilir ya da ağırlık, tüm çerçevenin ortalamasına göre belirlenebilir (CPU olmayan objektifler, 8 mm'lik daire kullanır); Noktasal: Merkezi seçilen netleme noktasında (CPU olmayan objektif kullanılıyorsa merkez netleme noktasında) olan 3,5 mm'lik daireyi (çerçevenin yaklaşık %2,5'i) ölçer; Parlaklık ağırlıklı: G, E ve D tipi objektiflerde kullanılabilir


Ölçüm aralığı (ISO 100, f/1,4 objektif, 20°C/68°F)
Matris veya merkez ağırlıklı ölçüm: -3 ile +20 EV arası Noktasal ölçüm: 2 ile 20 EV arası Parlaklık ağırlıklı ölçüm: 0 ile 20 EV arası


Mod
Değişken program (P) ile programlanmış otomatik; enstantane öncelikli otomatik (S); diyafram öncelikli otomatik (A); manuel (M)


Pozlama telafisi
1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla -5 ile +5 EV arası


Pozlama kilidi
Algılanan değerde kilitlenen ışık düzeyi


ISO duyarlılığı
1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla ISO 100 ile 51.200 arası. ISO 100'ün altında yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1 EV (ISO 50 eşdeğeri) ya da ISO 51.200'ün üzerinde yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 veya 5 EV (ISO 1.640.000 eşdeğeri) olarak da ayarlanabilir; otomatik ISO duyarlılığı kontrolü mevcuttur


Etkin D-Lighting
Otomatik, Ekstra yüksek, Yüksek, Normal, Düşük veya Kapalı seçeneklerinden biri seçilebilir


Otomatik netleme
TTL kademe belirlemeli Multi-CAM 20K otomatik netleme sensör modülü, hassas ayar ve 55'i (35 çapraz tip sensör ve 9 f/8 sensör) seçilebilen 153 netleme noktası (99 çapraz tip sensör ve f/8'i destekleyen 15 sensör dahil)


Algılama aralığı
-4 ile +20 EV arası (ISO 100, 20°C/68°F)


Objektif sürekli servosu
Single-sürekli servo AF (AF-S); Sürekli-servo AF (AF-C), tahminli netleme izleme konu durumuna göre otomatik olarak etkinleştirilir, Manuel netleme (M): Elektronik telemetre kullanılabilir


Netleme noktaları
153 netleme noktasından 55'i veya 15'i seçilebilir


AF alan modu
Tek nokta AF, 25, 72 veya 153 noktalı dinamik alan AF, 3D-izleme, grup alan AF, otomatik alan AF


Netleme kilidi
Netleme, deklanşöre yarım basılarak (single-sürekli servo AF) veya alt seçicinin merkezine basılarak kilitlenebilir


Flaş kontrolü
TTL: Yaklaşık 180K (180.000) pikselli RGB sensörü kullanılarak i-TTL flaş kontrolü; matris, merkez ağırlıklı ve parlaklık ağırlıklı ölçümde dijital SLR için i-TTL dengeli dolgu flaşı, noktasal ölçümde ise dijital SLR için standart i-TTL dolgu flaşı kullanılır


Flaş modu
Ön perde senkronu, yavaş senkron, arka perde senkronu, kırmızı göz azaltma, yavaş senkron özellikli kırmızı göz azaltma, yavaş arka perde senkronu, kapalı, Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon seçenekleri desteklenir


Flaş telafisi
1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla -3 ile +1 EV arası


Flaş hazır göstergesi
Opsiyonel flaş birimi tamamen şarj olduğunda yanar, flaş tam performansla kullanıldıktan sonra yanıp söner


Aksesuar yuvası
Senkronizasyon ve veri bağlantı noktaları ile güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvası


Nikon Creative Lighting System (CLS)
i-TTL flaş kontrolü, telsiz kumandalı Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma, optik Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma, pilot aydınlatma, FV kilidi, Renk Bilgisi İletişimi, Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon, çoklu alan AF için AF yardımcısı, birleşik flaş kontrolü


Senkron Terminali
Diş kilitleme mekanizmalı ISO 519 senkron terminali


Beyaz dengesi
Otomatik (3 tür), ampul ışığı, floresan (7 tür), doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden belirlenen beyaz ayarı (6 adede kadar değer saklanabilir, canlı görüntü sırasında noktasal beyaz dengesi ölçümü yapılabilir), renk sıcaklığını seçme (2500K ile 10.000K arası) işlemlerinin hepsi ince ayarlardan yapılabilir.


Beyaz dengesi basamaklama
Pozlama, Flaş, Beyaz dengesi, ADL


Canlı görüntü - Modlar
Fotoğraf canlı görüntü, Film canlı görüntü


Canlı görüntü - Objektif sürekli servosu
Otomatik netleme (AF): Single-sürekli servo AF (AF-S); devamlı servo AF (AF-F); Manuel netleme (M)


Canlı görüntü - AF-alan modu
Yüz öncelikli AF, Geniş alan AF, Normal alan AF, Konu izlemeli AF


Canlı görüntü - Otomatik
Çerçeve içindeki herhangi bir yerde kontrast ölçümlü AF (yüz öncelikli AF veya konu izlemeli AF seçildiğinde fotoğraf makinesi, netleme noktasını otomatik olarak seçer)


Film - Ölçüm
Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozometre


Film - Ölçüm yöntemi
Matris, merkez ağırlıklı veya parlaklık ağırlıklı


Film - Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı
3840 x 2160 (4K UHD): 30p (aşamalı), 25p, 24p, 1920 x 1080: 60p, 50p, 30p, 25p, 24p, 1280 x 720: 60p, 50p; 60p, 50p, 30p, 25p ve 24p için gerçek kare hızları sırasıyla 59,94, 50, 29,97, 25 ve 23,976 fps'dir; (İyi) tüm çerçeve boyutlarında yüksek kalite kullanılabilir, 3840 x 2160 dışındaki tüm boyutlarda normal kalite kullanılabilir


Film - Dosya biçimi
MOV


Film - Video sıkışırma
H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması


Film - Ses kayıt biçimi
Doğrusal PCM


Film - Ses kayıt cihazı
Dahili stereo veya harici mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir


Film - ISO duyarlılığı
P, S ve A Pozlama modları: Üst sınırı seçilebilen otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 100 ile Hi 5 arası); M Pozlama modu: Üst sınırı seçilebilen otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 100 ile Hi 5 arası) kullanılabilir; ISO 51.200'ün üzerinde yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 veya 5 EV'ye (ISO 1.640.000 eşdeğeri) eşdeğer ek seçenekler içeren manuel seçim (1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla ISO 100 ile 51.200 arası)


Diğer seçenekler
İşaret işaretleme, zaman aralıklı filmler, elektronik titreşim azaltma


Ekran
8 cm (3,2 inç) diyagonal, yaklaşık 2359 k-nokta, 170° resim açısına sahip, dik açılı TFT dokunmatik LCD, yaklaşık %100 çerçeve alanı ve manuel ekran parlaklığı kontrolü


İzleme
İzleme zoom işlevli tam çerçeve veya küçük resim (4, 9 veya 72 görüntü) izleme, film izleme, fotoğraf ve/veya film slayt gösterileri, histogram ekran, parlak noktalar, fotoğraf bilgileri, konum verileri ekranı, otomatik resim döndürme, görüntü derecelendirme ve IPTC bilgileri ekleme ve görüntüleme


USB
SuperSpeed USB (USB 3.0 Micro-B konektörü); yerleşik USB bağlantı noktalarına bağlanması önerilir


HDMI çıkışı
C tipi HDMI konektör


Ses girişi
Stereo mini pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)


Ses çıkışı
Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)


Aksesuar bağlantısı
On pinli uzak terminal: Opsiyonel uzaktan kumandayı, WR-R10'u (WR-A10 adaptör gerekir) veya WR-1 kablosuz uzaktan kumandayı, GP-1/GP-1A GPS ünitesini veya NMEA0183 sürüm 2.01 ya da 3.01 ile uyumlu bir GPS cihazını (MC-35 GPS adaptör kablosu ve D-sub 9 pinli konektör gerekir) bağlamak için kullanılabilir


Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları
IEEE 802.11b, IEEE 802.11g


Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği
Doğrulama: Açık sistem, WPA2-PSK


NFC işlevi
NFC Forumu Tür 3 Etiket


Wi-Fi (Kablosuz LAN) iletişim protokolleri
Bluetooth Özelliği Sürüm 4.1


Desteklenen diller
Arapça, Bengalce, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Marathi dili, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tamilce, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca


Pil
Bir adet EN-EL15 şarj edilebilir Li-ion pil


Pil tutucu
Bir adet şarj edilebilir Nikon EN-EL18a veya EN-EL18 Li-ion pil içeren, opsiyonel MB-D17 çok yönlü pil paketi (ayrı satılır), bir adet şarj edilebilir Nikon EN-EL15 Li-ion pil veya sekiz adet AA alkalin, Ni-MH veya lityum pil. EN-EL18a veya EN-EL18 piller kullanılırken BL-5 pil yuvası kapağı gerekir.


AC adaptörü
EH-5b AC adaptörü; EP-5B güç konektörü gerekir (ikisi de ayrı satılır)


Tripod yuvası
1/4 inç (ISO 1222)


Boyutlar ( GxYxD)
Yaklaşık 147 x 115 x 81 mm (5,8 x 4,6 x 3,2 inç)


Ağırlık
Yaklaşık 860 g (1 lb. 14,4 ons), pil ve XQD hafıza kartıyla ve gövde kapaksız, yaklaşık 760 g (1 lb. 10,9 ons) (yalnızca fotoğraf makinesi gövdesi)


Çalışma ortamı - Sıcaklık
0°C ile 40°C arası (+32°F ile 104°F arası)


Çalışma ortamı - Nem
%85 veya altı (yoğunlaşmasız)


Verilen aksesuarlar
BF-1B Gövde Kapağı, terminal kapaklı EN-EL15 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, MH-25a Pil Şarj Cihazı (bir AC duvar adaptörü veya satın alınan ülke ya da bölgeye göre tipi ve şekli değişiklik gösteren bir güç kablosuyla gelir), USB Kablosu Mandalı, HDMI Kablosu Mandalı, UC-E22 USB Kablosu, AN-DC17 Askı

 


Uyumlu Ürünler