Nikon AF-S 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR Lens

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Karacasulu Garantili | Nikon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model 120-300mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Nikon AF-S 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR Lens
Nikon AF-S 120-300MM F/2.8E FL ED SR VR NIKKOR Lens, Profesyonel f/2,8 telefoto zoom objektifi
Bu güçlü orta menzilli telefoto zoom objektif, f/2,8 maksimum diyafram açıklığı ile çok yönlü kullanım sağlayan 120 - 300 mm odak uzaklığı aralığına sahiptir. Prime objektifler ile yarışan optik performansı ve üstün konu tespiti ile zorlu düşük ışık koşullarında bile en iyi performansı sergileyin.

En üst seviye performans
İster bir spor karşılaşmasında ister dış mekanda çekim yapıyor olun, bu objektifin olağanüstü çözünürlük gücü inanılmaz keskin görüntülere olanak tanır. Optik tasarımı, 19 grupta 25 elemana sahiptir ve renk sapmasına tümüyle karşı koyan Nikon'un yeni SR cam merceğini içerir. ARNEO ve Nano Kristal kaplamalar, gölgelenme ve parlama ile mücadele eder.

Heyecan verici hassasiyet
f/2,8 sabit diyafram, zoom aralığının tamamında alan derinliği boyunca konforlu hıza ve akıcı kontrole olanak tanıyarak 1,4x veya 2,0x teleobjektif dönüştürücüleri AF performansından ödün vermeden kullanmanız için yeterli aralığı sunar.

Kilitli izleme
Prime telefoto objektifinkine eşdeğer AF performansı, düzensizce hareket ettiklerinde bile hızlı hareket eden konuların hızına ayak uydurur. Elektromanyetik diyafram, yüksek kare hızlarında hassas pozlamalar sağlar.

Tam kararlılık
Nikon'un Titreşim Azaltma (VR) teknolojisi, bir teleobjektif dönüştürücü etkinleştirildiğinde bile size dörtlü duraklama avantajı sunar. Kamerayı açtığınız anda VR başlar. SPORT VR modu, hızlı hareket eden konuları güvenilir şekilde izler.

Olağanüstü kontrast
AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR, renk sapması ve koma ile başa çıkmak için Nikon'un hem ED hem de SR cam merceğinin kullanıldığı ilk objektiftir. Kontrol edilmesi zor mavi ışık (kısa dalga boyu spektrumu) telafi edilerek daha net görüntüler ve daha iyi kontrast sağlanır. Renk bozulması, en geniş maksimum diyafram açıklığında çekim yaparken bile büyük oranda azaltılır.

TEYAKKUZDA: Nikon'un ünlü ergonomisi, arzu ettiğiniz kareleri yakalamanız için size her türlü avantajı sunar. Atanabilir fonksiyon düğmeleri, yatay ve dikey yönlendirmeler arasında yumuşak geçiş ve diğer birçok özellikten yararlanın.
DENGELİ: Entegre tripod ayağı, objektif tripoda bağlıyken optimum denge ve daha kolay taşıma için objektifin önüne dönüktür.
HAZIR: Hava koşullarına karşı tam korumalı bu telefoto zoom objektif, günlük profesyonel kullanımın zorluklarıyla başa çıkmaya hazırdır. Flor kaplama, görüntü kalitesinden ödün vermeden suya, toza ve toprağa karşı koruma sağlar.


Nikon AF-S 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR Lens İncelemesi
Hız, erişim ve esneklik Nikon AF-S 120-300mm f / 2.8E FL ED SR VR'yi tanımlar; gelişmiş optik tasarım, hızlı odaklama performansı ve parlak f / 2,8 sabit maksimum diyafram açıklığı ile karakterize edilen F montajlı telefoto zoom. Zoom aralığı boyunca gelişmiş netlik, keskinlik ve renk doğruluğu için çeşitli sapmaları etkili bir şekilde bastırmak için optik düzen boyunca florit, kısa dalga boylu kırılma (SR) ve ekstra düşük dağılım (ED) cam kullanılır. Gelişmiş kontrast ve renk doğruluğu için parlama, gölgelenme ve yüzey yansımalarını bastırmak için ARNEO ve Nano Kristal Kaplamaların yanı sıra Süper Entegre Kaplama da uygulanmıştır.

Optik özellikleri dengeleyen bu 120-300 mm, daha keskin elde çekim sağlamak için kamera sarsıntısını telafi eden bir Titreşim Azaltma görüntü sabitleme sistemi içermesiyle de karakterize edilir. Sessiz Dalga Motoru aynı zamanda keskin görüntüler üretmeye yarar ve tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile birlikte hızlı ve sessiz otomatik odaklama performansı sağlar. Ek olarak, bir destek sistemiyle çalışmaya yardımcı olmak için dönen bir tripod bileziği bulunur ve bu lens, yüksek sürekli hızlarda çekim yaparken tutarlı poz kararlılığı sağlamak için bir elektromanyetik diyafram kullanır.

FX görüntü sensörleriyle kullanılmak üzere tasarlanan bu 120-300 mm lens, aynı zamanda 180-450 mm eşdeğer odak uzaklığı aralığı sağlayacak DX sensörleriyle de uyumludur.
Sabit f / 2,8 maksimum diyafram, zoom aralığı boyunca tutarlı aydınlatma sağlar ve mevcut aydınlatma koşullarında çalışmanın yanı sıra alan derinliği üzerinde gelişmiş kontrol sunar.
Bir ekstra düşük dağılım elemanı, iki florit eleman ve bir kısa dalga boylu kırılma elemanının bir kombinasyonunu içeren, kromatik sapmalar ve renk saçakları, kayda değer netlik ve renk doğruluğu için zoom aralığı boyunca etkili bir şekilde ortadan kaldırılır.
Titreşim Azaltma görüntü sabitleme, kamera sarsıntısının görünümünü azaltmaya yardımcı olarak bu lensin düşük ışık koşullarında kullanımından faydalanır. Ek olarak, belirlenmiş bir Spor Modu, hızlı tempolu koşullarda çalışmak için çok uygundur ve Tripod Modu, bir destek sistemi üzerinde çalışırken ince zemin titreşimlerini bastırmaya yardımcı olur.
Sessiz Dalga Motoru, tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile birlikte hızlı, sessiz ve hassas otomatik odaklama performansı sağlar.
Odak aralığı sınırlayıcı, daha hızlı odaklama performansı için odak sistemini 19.7 'ila sonsuz aralığına daraltmanıza olanak tanır.
Atanabilir İşlev düğmeleri, AF / AE Kilit modlarının lens tabanlı etkinleştirilmesi veya farklı AF Alan Modları arasında geçiş yapmak için kullanılabilir.
Ön florin kaplamayla birlikte toza ve neme dayanıklı lens çerçevesi lensin sert koşullarda kullanımına fayda sağlar.
Tripod bileziği, bir monopod veya tripoddan çalışırken dengeli bir destek sunar. Tasma halkası ayrıca yatay ve dikey atış yönleri arasında yumuşak geçişler için bilyalı rulmanlar içerir.
Özel elektromanyetik diyafram mekanizması, özellikle hızlı sürekli çekim oranlarıyla çalışırken faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.
Yuvarlak dokuz bıçaklı diyafram, hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.


Teknik Özellikler:
Odak uzaklığı: 120 - 300 mm
Maksimum diyafram: f/2,8
Minimum diyafram: f/22
Objektif yapısı: 19 grupta 25 eleman (1 ED mercek, 2 florit mercek, 1 SR mercek, Nano Kristal ve ARNEO kaplamalı mercekler ile flor kaplamalı bir ön mercek dahil)
Görüş açısı: FX biçimi: 20 derece 20 dakika ila 8 derece 10 dakika, DX biçimi: 13 derece 20 dakika ila 5 derece 20 dakika
Minimum netleme mesafesi: 2,0 m (6,6 ft), tüm zoom konumlarında odak düzleminden itibaren mesafe
Maksimum reprodüksiyon oranı: 0,16x
Diyafram bıçağı sayısı: 9 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Filtre boyutu: 112 mm (P = 1,0 mm)
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma): Yaklaşık 128 mm/5,1 inç maksimum çap x 303,5 mm/12 inç (fotoğraf makinesinin objektif bayonet halkasından ölçülen mesafe)
Ağırlık: Yaklaşık 3250 g (7 lb 2,7 ons)
Verilen aksesuarlar: LC-K103 Objektif Kapağı (ön kapak), LF-4 Objektif Kapağı (arka kapak), HK-41 Objektif Koruyucu, CL-L2 Objektif Kılıfı, LN-2 Askı


Kutu İçeriği:
Nikon AF-S 120-300mm f / 2.8E FL ED SR VR Lens
Nikon LC-K103 Geçmeli Ön Lens Kapağı
Nikon LF-4 Arka Lens Kapağı
Nikon HK-41 Geçmeli Lens Başlığı
CL-C2 Objektif Kılıfı
Nikon LN-2 Lens Kayışı
Garanti Belgesi