Nikon 85mm AF f1.4 D IF Lens

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Karacasulu Garantili | Nikon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model 85mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

AF NIKKOR 85mm f/1.4D IF
Yüksek hızlı portakal lens
Hızlı f / 1.4 diyafram
IF (Dahili Odak) işlemi

Efsanevi bir portre objektifi
Bu ünlü, ultra hızlı f / 1.4 prime lens, sanatsal bir potansiyel dünyası yaratıyor. FX formatlı D-SLR'ler için optimize edilmiş, üstün NIKKOR optik özelliklerini ve gelişmiş Nikon lens teknolojilerini, fotoğraf çekimlerinde veya HD videolar çekerken sahada veya stüdyoda olağanüstü performans için birleştiriyor. Çok yönlü orta telefoto 85mm görüş açısı ve sığ alan derinliği, yakın çekimler, portreler, doğa görüntüleri ve daha fazlası için ustaca keskin ayrıntılar, yüksek kontrast, gerçek renk üretimi ve güzel arka plan bulanıklığı (bokeh) sağlar.

Olağanüstü portreler ve videolar: Ultra hızlı AF NIKKOR 85mm f / 1.4D IF, düşük ışık koşullarında bile olağanüstü netlik ve güzel sığ alan derinliği ile fotoğraf ve HD videolar sunar. Portre fotoğrafçıları arasında en sevilen orta telefoto görüş açısı yaratıcı yeni kompozisyonlara ilham kaynağı olacaktır. Manuel diyafram kontrolü, HD görüntü kaydı için büyük avantaj sağlayan Canlı Görünüm çekimi sırasında yumuşak ayarlamalar yapmanıza olanak tanır. Her çekim durumunda gerçekten olağanüstü sonuçlar bekleyin.

Amiral gemisi NIKKOR objektifi: NIKKOR'un amiral gemisi objektiflerinden biri olan AF NIKKOR 85mm f / 1.4D IF, olağanüstü optik performans mirasına dayanıyor. A-M düğmesi, AF ve manuel odaklama modları arasında hızlı geçiş yapmanızı sağlar. Nikon'un Dahili Odaklama (IF) teknolojisi mercek boyutunu değiştirmeden hassas odaklamayı mümkün kılar ve daha kompakt, hafif lens konstrüksiyonu ve daha az odak uzaklık mesafesi sağlar. Süper Entegre Kaplama (SIC), geniş diyafram ayarlarında dahi, lensin parlamasını ve gölgesini önler. Mercek yuvarlatılmış dokuz-bıçaklı diyafram, daha çekici, doğal bir arka plan bulanıklığı efekti oluşturur.

Teknik Detaylar:

Bayonet Nikon F-Bayonet

Odak Aralığı 85mm

Maksimum diyafram f/1.4

Minimum diyafram f/16

Format FX/35mm

Maksimum Görüş Açısı (DX-biçimi) 18°50'

Maksimum Görüş Açısı (FX-format) 28°30'

Maksimum Reprodüksiyon Oranı 0.11x

Lens elemanları 9 eleman / 8 grup

Uyumlu formatlar FX
DX
FX in DX Crop Mode
35mm Film

Diyafram bıçak sayısı 9

Mesafe bilgisi Evet

Süper Entegre Kaplama Evet

Otomatik netleme Evet

İç odaklama Evet

Minimum Odak Mesafesi 2.8  ft.  ( 0.85 m)

Odak modu Otomatik / Manuel

Filtre Çapı 77mm

Filtre Türü Vidalı

Yaklaşık. Boyutlar (Çap x Uzunluk) 3.1  in.  (80  mm)  x  5.7  in.  (72.5  mm)

Yaklaşık. Ağırlık 19.4  oz.  (550  g)