Nikon 70-300mm AF-S f4.5-5.6 VR G IF ED Zoom Lens

UV Filtre Hediyeli | Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Karacasulu Garantili | Nikon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model 70-300mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

NIKON AF-P DX NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR

AF-S VR 70-300 f/4.5-5.6G IF-ED, hem dijital hem de 35 mm biçimli SLR kullanıcılarının taleplerini karşılamak için tasarlanan yüksek performanslı bir süper telefoto zoom objektiftir. 70-300 mm (DX Nikon D-SLR'larda 105-450 mm) aralığa sahip 4,3x zoom olanağı sunar ve üstün optik performans sağlayan ED (Ekstra Düşük Dağılım) cam elemanlarına sahiptir. Bu objektif, geleneksel bir objektife kıyasla dört duraklamaya kadar daha yüksek bir enstantane hızına eşdeğer (Nikon performans testine göre) düzeyde görüntüyü sabitleyerek, elde tutarak çekim esnekliğini sunan ikinci nesil Nikon titreşim azaltma sistemine (VR II) sahiptir. SWM (Sessiz Dalga Motoru) ve IF (Dahili Netleme), netleme işleminin hızlı ve sessiz gerçekleştirilmesini sağlar ve dokuz bıçaklı yuvarlak diyafram, netlemenin dışında kalan elemanları yumuşak geçişlerle harmanlayarak doğal görünümlü, uyumu bozmayan arka planlar oluşturur.

Bu DX biçimli zoom objektifle süper telefoto dünyasında bir keşfe çıkın.
Telefoto fotoğrafçılığın yaratıcı avantajlarını keşfetmek istiyorsanız bu hafif ve uzun objektif sizin için doğru tercihtir. Modern ve kompakt bir tasarıma sahip olan bu objektif, Nikon'un nispeten küçük DX biçimli D-SLR ürünleri için mükemmel bir tercihtir. 70 - 300 mm'lik çok yönlü odak aralığı size harika görüntüler çekmek için ihityacınız olan tüm esnekliği sunuyor. Nikon'un Titreşim Azaltma teknolojisi çekimlerinizin keskin olmasını sağlarken, hızlı ve sessiz bir biçimde netleme yapan bu objektif, durağan resimlerde olduğu kadar video çekimi için de idealdir.

Nikon kalitesinde resimler
Bu DX biçimli NIKKOR objektif, özellikle Nikon D-SLR'nizin yüksek piksel sayısından ve gelişmiş görüntü sensöründen en iyi biçimde yararlanmanızı sağlamak için tasarlanmıştır.

Ekstra düşük dağılım (ED) cam elemanı canlı renklere, net ayrıntılara ve mükemmel bir şekilde işlenmiş kontrasta sahip yüksek çözünürlüklü görüntüler elde etmeniz için renk sapmasının mümkün olduğunca azalmasına yardımcı olur.

Üstün süper telefoto çekimler için hafif zoom objektif
İster D-SLR fotoğrafçılığa yeni başlıyor, isterseniz de zoom aralığınızı artıracak ikinci bir objektif arıyor olun, bu DX biçimli 4,3x zoom objektif sizin için ideal araçtır.

70-300 mm arasını kapsayan ve aksiyonu kolayca yakınlaştırabilen çok yönlü odak aralığı (FX biçimli eşdeğeri: 105-450 mm) sayesinde çarpıcı kompozisyonlar oluşturun. Vahşi yaşamı yakınlaştırma ya da oyun oynayan çocukların muhteşem yakın çekim fotoğraflarını çekecek kadar yaklaşma esnekliğinin keyfini çıkarın. Akıcı ve sessiz otomatik netleme yapabilen bu objektif, özellikle de film çekmek isteyenler için akıllı bir tercihtir.

Sorunsuz, hızlı otomatik netleme: Nikon Stepping Motor
Nikon'un Stepping Motor teknolojisi sayesinde hızlıca netleme yapan bu objektif, sessiz çalışmasıyla film çekimleri için idealdir.

Bir fotoğraf çekmek için zoom yaptığınızda konunuzu anında ve kusursuz bir hassaslıkla netleyebilirsiniz. Motor, video metrajı çektiğiniz sırada neredeyse hiç sürücü sesi olmadan netlemeyi sorunsuzca kaydırmanıza olanak sağlar.

Titreşim Azaltma (VR)
Daha sabit elle çekim imkanı sağlayacak biçimde tasarlanan Nikon'un etkileyici Titreşim Azaltma sistemi, dört duraklamaya kadar daha yavaş² çekim yapmanıza olanak tanır.

Bu da telefoto aralığının en uzak ucunda ve düşük ışıkta çekim yaparken bile bulanıklık içermeyen görüntüler elde edebileceğiniz anlamına gelir. Fotoğraf makinesinin menüsünü kullanarak VR özelliğini açıp kapatabilirsiniz.

Basitleştirilmiş kontrol
Fotoğraf makinesinin menüsünü kullanarak Otomatik Netleme ile Manuel Netleme arasında geçiş yapabilirsiniz.

Netleme ayarlarını objektif çerçevesindeki düğmeler yerine fotoğraf makinesinin menüsünden değiştirme olanağı, çekim yapmak istediğiniz sırada ayarları yanlışlıkla değiştirmenizi engeller.


Özellikler
70-300 mm aralığa sahip 4,3x yüksek güçlü zoom. DX biçimli bir D-SLR fotoğraf makinesiyle kullanıldığında 105-450 mm'ye eşdeğerdir.
SWM (Sessiz Dalga Motoru), otomatik netleme ve manuel kullanım arasında hızlı ve kullanışlı geçiş olanağıyla sessiz otomatik netleme imkanı sunar.
Objektifin sabit bir uzunluğa sahip olmasını sağlayan IF (Dahili Netleme) ve dönmeyen ön eleman, dairesel polarizasyon filtrelerinin ve objektife takılan flaş aksesuarlarının kullanılmasına olanak sağlar.
VR II, 2,5* duraklama kadar daha yüksek enstantane hızına eşdeğer bir sabitlik sağlar. Normal Mod, elle tutularak çekim yapmaktan kaynaklanan titreşimin etkisini azaltırken, Aktif Mod mekanik kaynaklı titreşimleri azaltır.
2 ED cam eleman zoom aralığının tamamında renk sapmasını azaltırken, yüksek çözünürlük ve kontrast sunar.
Netleme seçenekleri: Manuel geçersiz kılma özellikli otomatik ve yalnızca Manuel.
9 bıçaklı yuvarlak diyafram sayesinde, netlemenin dışındaki elemanlar sorunsuz bir biçimde birbirleriyle uyum sağlayarak doğal görünümlü arka planlar elde edilmesini mümkün kılar.
*CIPA Standardına göre. Bu değere, FX biçimine uyumlu objektifler FX biçimli dijital tek lensli refleks fotoğraf makinesine takıldığında, DX biçimine uyumlu objektifler DX biçimli dijital SLR fotoğraf makinesine takıldığında ve zoom objektifler maksimum telefoto konumunda ayarlandığında ulaşılır.

 

*CIPA Standardına göre. Bu değere, FX biçimine uyumlu objektifler FX biçimli dijital tek lensli refleks fotoğraf makinesine takıldığında, DX biçimine uyumlu objektifler DX biçimli dijital SLR fotoğraf makinesine takıldığında ve zoom objektifler maksimum telefoto konumunda ayarlandığında ulaşılır.


Teknik Detaylar
 

Odak Uzaklığı 70-300 mm

Maksimum diyafram f/4.5-6.3

Minimum diyafram f/22-32

Objektif yapısı 10 grupta 14 eleman (1 ED cam elemanı)

Görüş açısı 22°50′-5°20′

Minimum netleme mesafesi 1,1 m

Maksimum reprodüksiyon oranı 0,22x

Diyafram bıçak sayısı 7 (yuvarlatılmış)

Filtre boyutu 58 mm

Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yaklaşık 72 × 125 mm

Ağırlık Yaklaşık 415 g

Verilen aksesuarlar LC-58 58 mm geçmeli Ön Objektif Kapağı, Arka Objektif Kapağı (beyaz)

Paket İçeriği:
Nikon AF-S VR Zoom-NIKKOR 70-300mm f / 4.5-5.6G IF-ED Lens
Nikon 67mm Snap-on Lens Kapağı
Nikon LF-4 Arka Lens Kapağı
Nikon HB-36 Parasoley
Nikon CL-1022 Esnek Lens Kılıfı
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler