Nikon 58mm AF-S f1.4 G Lens

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Karacasulu Garantili | Nikon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model 58mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

NIKON AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Büyük f/1,4 diyafram ve 58 mm odak uzaklığı ile sıra dışı FX biçimli ana objektif.

Maksimum diyaframda en iyi çalışacak şekilde tasarlanan bu objektif, resim kalitesinin sınırlarını zorlar.
Sınıfının ilk örneği olarak sunulan 58 mm odak uzaklığı, Nikon’un efsanevi Noct NIKKOR objektifine bağlılığı sürdürürken, yeni optik yapısı çarpıcı bir keskinlik, kontrast ve çözünürlük sunuyor.

Gece çekimlerine yönelik sıra dışı bir objektif olan AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G, şehir ışıkları gibi noktasal ışık kaynaklarını çerçevenin kenarlarına kadar tam yuvarlak noktalar halinde üretir. Işık noktaları sert geçişler olmadan oldukça yumuşaktır, bu da bu objektifi portreler için harika bir seçim yapar.


Özellikler

f/1.4 maksimum diyaframlı hızlı FX biçimli ana objektif ve 58 mm odak uzaklığı
(Nikon DX biçimli SLR ile birlikte kullanıldığında 87 mm). Sonuna kadar açıkken sıra dışı performans sunar. Hem portre hem de gece çekimleri için idealdir.

Gerçek parlaklık: Olağanüstü çözümleme yeteneği, bir sahnenin her parçasının yüksek çözünürlükte mükemmel bir şekilde aslına sadık olarak elde edilmesini sağlar. Sagital saçılma parlaması etkin bir şekilde minimuma indirilerek, noktasal ışık kaynaklarının resmin kenarlarında bile minik yuvarlak noktalar olarak görünmesi sağlanmıştır.

Göz alıcı ışık noktaları: Keskin olarak netlenen noktadan uzaklaşıldıkça ışık noktalarının yoğunluğunda sert geçişler olmadan yumuşak bir geçiş sağlanır. Derinlik duygusundaki artışla yüksek çözünürlüklü resimlere olanak sunar.

Tam açık diyafram uzmanı: f/1,4 tam açık diyaframla çekim yaparken nesneler çok net resmedilir. Diyaframı kısmak gerekmeden uzak nesnelerin veya zayıf ışıklı sahnelerin yüksek kontrastlı resimleri elde edilebilir.

Kenardan kenara üstün performans: Parlaklığı karenin tamamında korumak için çevresel ışığın düşüşü kontrol edilir. Çerçevenin kenarında bulunan nesneler, netleme sonsuza ayarlanmış ve maksimum diyafram tam açık durumda çekim yaparken bile net ve yüksek çözünürlüktedir.

Ünlü NIKKOR kalitesi: Nano Kristal Kaplama gölgelenme ve parlamayı etkili bir biçimde azaltır, resimlerin netliğini ve kontrastını artırır. Nikon’un SWM (Sessiz Dalga Motoru) özelliği sayesinde otomatik netleme yumuşak, alçak sesli ve hızlıdır.

Ayrılabilen koruyucu ve yumuşak kılıf dahildir.


Teknik Detaylar
 

Odak Uzaklığı 58 mm

Maksimum diyafram f/1,4

Minimum diyafram f/16

Objektif yapısı 6 grupta 9 eleman (2 asferik objektif elemanı ve Nano Kristal Kaplamalı objektif elemanları)

Görüş açısı 40° 50′ (Nikon DX biçimi ile 27° 20′)

Minimum netleme mesafesi Odak düzleminden 0,58 m (1,90 ft)

Maksimum reprodüksiyon oranı 0,13x

Diyafram bıçak sayısı 9 (yuvarlatılmış diyafram açıklığı)

Filtre boyutu 72 mm (P = 0,75 mm)

Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yaklaşık 85 mm maksimum çap × 70 mm (fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasından uzaklığı)

Ağırlık Yaklaşık 385 g (13,6 oz)

Verilen aksesuarlar 72 mm LC-72 geçmeli Ön Objektif Kapağı, LF-4 Arka Objektif Kapağı, HB-68 Parasoley, CL-1015 Esnek Objektif Kılıfı

Paket İçeriği:
Nikon AF-S NIKKOR 58 mm f / 1,4G Lens
Nikon 72mm Snap-On Lens Kapağı
Nikon LF-4 Arka Lens Kapağı
Nikon HB-68 Parasoley
Nikon CL-1015 Yumuşak Lens Kılıfı
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler