Nikon AF-S 35mm f/1.8 G DX Lens

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Karacasulu Garantili | Nikon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model JAA132DA

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

NIKON AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G

Nikon DX biçimli fotoğraf makineleriyle kullanılmak üzere tasarlanan, yüksek kaliteli optiklere ve kompakt boyutlara sahip 35 mm geniş diyaframlı objektif Vizördeki görüntünün parlak olmasını sağlayan f/1,8'lik büyük bir maksimum diyaframa sahiptir ve düşük ışıklı çekim koşulları için idealdir. Yüksek çözünürlük ve kontrastın yanı sıra sessiz otomatik netleme olanağı sunar.

Doğal güzellik

Canlı sokak çekimleri veya seyahat manzaraları. Gururlandıran portreler. AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G'nin çok yönlü yetenekleri, beceri seviyesi fark etmeksizin bir DX biçimli fotoğraf makinesiyle çekim yapan herkes için onu olmazsa olmaz bir fotoğraf makinesi yapar.

Çok geniş değil. Çok uzun değil.

İster kalabalık bir çarşıda isterse kendi mahallenizde güzel fotoğraflar ve filmler çekmek için doğal perspektiften yararlanın.
AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G, tam kare fotoğraf makinesindeki 50 mm objektifine benzer bir görüş açısı sunar. Dosdoğru ileriye bakan çıplak bir gözünkine benzer bir perspektifle çekim yapmanızı sağlarken, durağan görüntüler ve videolar için doğal bir kadrajlama hissi verir. Konunuzu civar ortamın bir kısmını da içerecek şekilde çekmek için çok yakına veya çok uzağa gitmeniz gerekmez.

Gün boyu çekime devam etme esnekliğini yaşayın. Geniş f/1,8 diyafram, ışık azaldığında bile olağanüstü keskin sonuçlara olanak sağlar.
AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G, mevcut ışıkta çekim yaptığınızda harika sonuçlar ortaya koyar. Hava kararırken çekime devam edin veya loş ortamlarda harika portreler yakalayın. Yüksek maksimum diyafram açıklığı, daha kesin kompozisyonlar için daha parlak bir vizör görüntüsü sağlar.

Yumuşak, odak dışı arka planlar oluşturmanın sırrını ortaya çıkarın. Dramatik efekt için konunuzu kolayca soyutlayın.
Harika bir arka plan bulanıklığı (bokeh) efekti yaratmanın sırrı, geniş diyafram açıklıklarında çekim yapmak ve sığ bir alan derinliği ortaya çıkarmaktır. f/1,8'lik maksimum diyafram açıklığı ile AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G, alan derinliği üzerinde tam kontrol sağlar. İster fotoğraf ister film çekiyor olun, keskin ön plan konularının tatlı bir yumuşaklığa sahip, odak dışı arka planlarda öne çıkması sağlanabilir.

Keskin Netleme

Konuları anında ve mutlak bir hassasiyetle netleyin. Veya ince ayarlı kompozisyonlar için manuel netleyin.
Nikon'un özel Sessiz Dalga Motoru, kesintisiz manuel geçersiz kılma ile hızlı otomatik netleme sunar. M/A netleme modu, sadece netleme halkasını çevirerek çekim sırasında otomatik netlemeden manuel netlemeye geçiş yapmanızı sağlar.

Çarpıcı görüntü kalitesi
Zengin, canlı renkler ve derin kontrasta sahip fotoğrafların ve filmlerin keyfini çıkarın. Parlak güneş ışığı veya ters ışık durumları hakkında endişelenmeden çekim yapın.

AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G daima mükemmel kareler sunar. Asferik mercek, geniş diyafram açıklıklarında çekim yaparken bile çerçeve alanının tamamında muazzam netlik ve kontrast sağlamaya yardımcı olur.

Seyahate hazır
Kompakt boyutları sayesinde onunla seyahat etmesi kolaydır. AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G, ihtiyatlı sokak çekimleri için muazzam elverişlidir.

Yalnızca 200 g (yaklaşık) ağırlığıyla, sabit odak uzaklığına sahip bu objektifi kullanması ve taşıması kolaydır. Nikon'un dinamik, yüksek çözünürlüklü DX biçimli DSLR'ları için mükemmel bir yol arkadaşıdır.


Özellikler
Geniş diyaframlı DX biçimli 35 mm objektif (35 mm karşılığı: 52,5 mm).
f/1,8'lik geniş maksimum diyafram.
Hızlı ve sessiz bir otomatik netleme için SWM (Sessiz Dalga Motoru).
Uçtan köşeye kusursuz keskinlik için gelişmiş optik tasarım.
Dengeli, hafif ve kompakt tasarım.
İki netleme modu: M/A (manuel öncelikli otomatik netleme) ve M (manuel netleme).


Teknik Detaylar
 

Odak Uzaklığı 35 mm

Maksimum diyafram f/1,8

Minimum diyafram f/22

Objektif yapısı 6 grupta 8 eleman (bir asferik objektif ile)

Görüş açısı 44°

Minimum netleme mesafesi 0,3 m/0,98 ft

Maksimum reprodüksiyon oranı 0,16x

Diyafram bıçak sayısı 7 (yuvarlak)

Filtre boyutu 52 mm

Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yaklaşık 70 x 52,5 mm/2,8 x 2,1 inç

Ağırlık Yaklaşık 200 gr/7 oz

Verilen aksesuarlar 52 mm LC-52 geçmeli ön objektif kapağı, LF-1 Arka objektif kapağı, HB-46 Parasoley, CL-0913 Esnek objektif kılıfı

Paket İçeriği:
Nikon AF-S DX NIKKOR 35 mm f / 1,8G Objektif
Nikon 52mm Snap-On Lens Kapağı
Nikon LF-1 Arka Lens Kapağı
Nikon HB-46 Süngü Lens Hood için AF-S DX NIKKOR 35mm f / 1.8G
Nikon CL-0913 Yumuşak Lens Kılıfı
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler