Nikon 105mm AF-S f2.8 G VR IF ED Micro Lens

Nikon Türkiye Resmi Distribitörü Karfo Karacasulu Garantili | Nikon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model JAA630DB


 Listeme Ekle  KarşılaştırNikon 105mm AF-S f2.8 G VR IF ED Micro Lens

Makro çekimler için daha fazla çalışma mesafesine ihtiyacınız olduğunda, AF-S VR Micro-Nikkor 105mm f/2.8G IF-ED size ihtiyacınız olanı verir. Bu objektif, makro ve yakın çekim çalışmaları için optimize edilmiş olmakla birlikte portrelere yetecek kadar da çok yönlülüğe sahiptir.

Makro, yakın çekim veya portreler. Sonsuzdan gerçek boyuta (1:1 reprodüksiyon oranı) kadar her türlü netleme mesafesinde keskin ayrıntıları yakalayın.
105 mm'lik odak uzaklığının avantajını kullanın. Daha uzun odak uzaklığı, böcekler ve küçük yaban hayatı unsurları ile çalışırken ya da ürün fotoğrafları çekerken bolca çalışma mesafesi sunar. Orta mesafeden telefotoya uzanan görüş açısı, portreler için çok uygundur. Parlak f/2,8 maksimum diyafram, harika bokeh efekti sağlar. En yakın netleme mesafesi 0,314 m'dir.

Hızlı otomatik netleme, manuel netlemeye akıcı geçiş ve elde çekimde daha keskin sonuçlar elde edin.
Nikon'un Sessiz Dalga Motoru, kesintisiz manuel geçersiz kılma özelliği ile ultra hızlı, ultra alçak sesli otomatik netleme performansına olanak tanır. Dahili Netleme teknolojisi, objektifin sonsuzdan gerçek boyuta (1:1) açılmadan netlemesine olanak tanır. Nikon'un Titreşim Azaltma (VR) sistemi, normalde mümkün olandan 3,0 duraklama kadar daha yavaş deklanşör hızlarında çekim yapmanıza olanak tanır. Elde çekimde daha keskin sonuçlar elde edin. 

İster desenlerin detay çekiminde ister portre çekerken, zengin, canlı renklere, derin kontrasta ve inanılmaz netliğe sahip görüntüler elde edin.
Ekstra düşük dağılımlı (ED) cam mercek, üstün görüntü keskinliği ve renk reprodüksiyonu sağlar. Nikon'un yansıma önleyici Nano Kristal Kaplaması, ters ışık koşullarında bile mümkün olan en az parlama ve gölgelenme ile net görüntüler sağlar. Yuvarlak dokuz bıçaklı diyafram, daha geniş diyafram ayarlarında harika, doğal bir arka plan bulanıklığı (bokeh) ortaya çıkarır.


AF-S VR 105 f/2.8G IF-ED, titreşim azaltma (VR) sisteminin faydalarını Makro çekim dünyasına taşıyor. Hem dijital hem de 35 mm film biçimli SLR fotoğraf makineleri için yüksek çözünürlük ve yüksek optik performans sunar. Bu objektif, geleneksel bir objektife kıyasla 4 duraklamaya kadar daha yüksek bir enstantane hızına eşdeğer (Nikon performans testine göre) düzeyde görüntüyü sabitleyerek, esnek elde tutarak çekim olanağı sunan ikinci nesil Nikon titreşim azaltma sistemine (VR ) sahiptir. SWM (Sessiz Dalga Motoru) ve IF (Dahili Netleme), otomatik netleme ve manuel kullanım arasında hızlı ve kullanışlı geçiş olanağıyla sessiz otomatik netleme imkanı sunar. Renk sapmasını en alt düzeye indiren bir ED (Ekstra Düşük Dağılım) cam eleman ve parlamayı ciddi ölçüde azaltarak ince ayrıntılı, net görüntüler elde edilmesini sağlayan Nano Kristal Kaplama, optik performansı artırır.

Dünyanın VR özellikli ilk makro objektifi.

VR işlevi, 3,0* duraklama daha yüksek enstantane hızına eşdeğer bir sabitlik sağlar.

SWM (Sessiz Dalga Motoru), otomatik netleme ve manuel kullanım arasında hızlı ve kullanışlı geçiş olanağıyla sessiz otomatik netleme imkanı sunar.

Bir ED cam elemanı, renk sapmasını en aza indirger.

Nano Kristal Kaplama, parlamayı ciddi ölçüde azaltarak ince ayrıntılı, net görüntüler elde edilmesini sağlar.

Objektifin sabit bir uzunluğa sahip olmasını sağlayan IF (Dahili Netleme) ve dönmeyen ön eleman, dairesel polarizasyon filtrelerinin ve objektife takılan flaş aksesuarlarının kullanılmasına olanak sağlar.

Netleme seçenekleri: Manuel geçersiz kılma özellikli otomatik ve yalnızca Manuel.

9 bıçaklı yuvarlak diyafram sayesinde, netlemenin dışındaki elemanlar sorunsuz bir biçimde birbirleriyle uyum sağlayarak doğal görünümlü arka planlar elde edilmesini mümkün kılar.

62 mm çapında filtre eki (dönmeyen).


Teknik Detaylar
 

Odak Uzaklığı 105mm

Maksimum diyafram f/2.8

Minimum diyafram f/32

Objektif yapısı 12 grupta 14 eleman (1 ED cam ve Nano Kristal Kaplama uygulanmış objektif elemanları)

Görüş açısı 23°20’ [Nikon dijital fotoğraf makineleriyle (Nikon DX biçimi) 15°20’]

Minimum netleme mesafesi 0,314 m (1,0 ft)

Maksimum reprodüksiyon oranı 1x

Diyafram bıçak sayısı 9 (yuvarlak)

Filtre boyutu 62 mm

Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yaklaşık 83 x 116 mm/3,3 x 4,6 inç

Ağırlık Yaklaşık 750 gr/26,5 ons

Verilen aksesuarlar 62 mm LC-62 Geçmeli ön objektif kapağı, LF-1 Arka objektif kapağı, HB-38 Parasoley, CL-1020 Esnek objektif kılıfı

Paket İçeriği:
Nikon AF-S VR Micro-NIKKOR 105mm f / 2.8G IF-ED Objektif
Nikon 62mm Snap-on Lens Kapağı
Nikon LF-1 Arka Lens Kapağı F Montaj Lensler için
Nikon HB-38 Parasoley
Nikon CL-1020 Lens Kılıfı

 


Uyumlu Ürünler