Laowa 9mm f5.6 FF RL Lens (Sony E)

Laowa Türkiye Resmi Distribitörü Garantili | Laowa Türkiye Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model 9mm
9.500,00 TL


 Listeme Ekle  KarşılaştırLaowa 9mm f5.6 FF RL Lens (Sony E)
Tam kare kameralar için tasarlanan Laowa 9mm f / 5.6 FF RL, şu anda dünyanın en geniş açı lensidir. Olağanüstü 135 ° görüş açısı, manzara görüntülerini kolaylıkla çekmenize ve önceden imkansız olan çekimleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Lens, renk sapmalarını ve bozulmaları minimuma indirmek için 2 asferik öğe ve 2 ekstra düşük dağılım öğesi içerir. Türünün tek örneği bakış açısına rağmen, lensin kendisi süper kompakttır (2,4 ″ / 6 cm uzunluğunda) ve yalnızca 12,3 oz ağırlığındadır. / 350 gr. Ayrıca, fotoğrafçıların ultra geniş perspektifli mini makro çekimler oluşturması için 4,72 ″ / 12 cm (nesneden sensöre) gibi son derece yakın odaklanma mesafesine sahiptir.

Olağanüstü 135 ° görüş açısı
Dikkate değer 135 ° görüş açısına sahip olan yeni Laowa 9mm f / 5.6, şu anda tam kare aynasız kameralar için geliştirilmiş en geniş balık gözü olmayan lenstir. Ultra geniş görüş açısı, alan hissinin abartılmasına yardımcı olduğu için özellikle iç mekan için yararlıdır. Türünün tek örneği perspektif, önceden imkansız olan birçok çekimin gerçekleştirilmesine de yardımcı olur.

Son derece yakın odak mesafesi
Ultra geniş perspektife ek olarak, yeni Laowa 9mm lens, neredeyse bir makro lens gibi son derece yakın odaklanabilir. Nesneden sensöre ölçüldüğünde en yakın odaklanma mesafesi yalnızca 4,72 ”(12 cm) 'dir. Bu, piyasadaki diğer ultra geniş açılı lenslerden çok daha yakındır ve fotoğrafçılara herhangi bir mesafeden çekim yapmak, yakın mesafelerde geniş açılı çekimler oluşturmak ve alan derinliğini çok daha kolay kontrol etmek için daha fazla esneklik sağlar.

Mükemmel 10 noktalı Güneş Yıldızları
5 kanatlı diyafram sistemi, hoş bir sunstar görüntüsü oluşturur. Diyaframı 1 durak kadar kısın ve mükemmel 10 noktalı güneş yıldızlarını yaratın.

Abartılı bir boşluk hissi
Olağanüstü 135 ° görüş açısı ile lens, ön plandaki nesnelerin göreceli boyutunu büyüterek bir boşluk hissi yaratır. Bu lens, iç mekan fotoğrafçılığı için son derece kullanışlıdır.

100mm Filtre Tutucu
Ultra geniş görüş açısına rağmen, Venus Optics, ortaklarla birlikte çalışarak, 100 mm genişliğindeki filtrelerin ciddi vinyet etkisi olmadan kullanılabileceği bir filtre tutucusu tasarlamayı başardı.

Lens gövdesi tasarımı
Yeni 9mm f / 5.6, kullanıcı deneyiminizi iyileştirmek için özenle hazırlanmıştır.


Laowa 9mm f5.6 FF RL İnceleme:
Venus Optics'in son derece geniş görüş alanı ve doğrusal işleme ile karakterize edilen Sony E-mount Laowa 9mm f / 5.6 FF RL, iç mekan, mimari, doğa ve çevre için çok uygun, benzersiz genişlikte bir perspektif sunan birinci sınıf bir lenstir. manzara konuları. 135 ° 'lik muazzam görüş açısı, yüksek keskinlik, netlik ve renk doğruluğu elde etmek için çeşitli sapmaları ve bozulmaları kontrol etmek için düşük dağılımlı, küresel olmayan ve yüksek kırılma indisli elemanlar kullanan gelişmiş bir optik tasarımla tamamlanmaktadır. Objektif manuel odak tasarımına sahiptir ve 4,7 "kadar uzaktaki nesnelerle çalışmaya izin verir ve dahili taç şeklindeki kapağı, başıboş ışığın istenmeyen lens parlamasına neden olmasını engellemeye yardımcı olur. Ek olarak, lens aynı zamanda özellikle kompakt boyutuyla da karakterize edilir. , bu da onu dolaşma ve seyahat uygulamaları için ideal kılar.

Venus Optics'in son derece geniş görüş alanı ve doğrusal işleme ile karakterize edilen Sony E-mount Laowa 9mm f / 5.6 FF RL, iç mekan, mimari, doğa ve çevre için çok uygun, benzersiz genişlikte bir perspektif sunan birinci sınıf bir lenstir. manzara konuları. 135 ° 'lik muazzam görüş açısı, yüksek keskinlik, netlik ve renk doğruluğu elde etmek için çeşitli sapmaları ve bozulmaları kontrol etmek için düşük dağılımlı, küresel olmayan ve yüksek kırılma indisli elemanlar kullanan gelişmiş bir optik tasarımla tamamlanmaktadır. Objektif manuel odak tasarımına sahiptir ve 4,7 "kadar uzaktaki nesnelerle çalışmaya izin verir ve dahili taç şeklindeki kapağı, başıboş ışığın istenmeyen lens parlamasına neden olmasını engellemeye yardımcı olur. Ek olarak, lens ayrıca özellikle kompakt boyutuyla da karakterize edilir. , bu da onu dolaşma ve seyahat uygulamaları için ideal kılar.

Ultra geniş açılı lens, tam çerçeve Sony E montajlı aynasız kameralar için tasarlanmıştır ancak aynı zamanda 13,5 mm eşdeğer odak uzaklığı sağlayan APS-C modelleriyle de kullanılabilir.
Yüksek netlik ve renk doğruluğu sağlamak için renk saçaklarını ve renk sapmalarını azaltmak için iki ekstra düşük dağılım elemanı kullanılır.
İki asferik eleman ve bir ultra yüksek kırılma indisli cam eleman, gelişmiş keskinlik ve doğru işleme için distorsiyon ve küresel sapmaları kontrol etmeye yardımcı olur.
Etkileyici derecede geniş 135 ° görüş açısı, manzara ve mimari uygulamalara uyması için nesneleri minimum bozulma ile işleyen doğrusal bir tasarıma sahiptir.
Manuel odak işlemi, 4,7 "uzaktaki nesnelerle çalışmaya izin verir ve daha kolay kullanım ve kontrol için bir odak sekmesi bulunur.
Yerleşik petal şekilli lens siperliği, başıboş ışığın lens parlamasına neden olmasını önlemeye yardımcı olur ve ayrıca lensin ön elemanına bir miktar fiziksel koruma sağlar.
Beş kanatlı diyafram, durdurulduğunda ve nokta ışık kaynaklarını fotoğraflarken belirgin 10 noktalı güneş yıldızları ve aynasal vurgular üretir.


Teknik Özellikler:
Adı: Laowa 9mm f / 5.6 FF RL
Odak Uzaklığı: 9mm
Bayonet: Sony E
Maks. Alan sayısı Diyafram Açıklığı: f / 5.6
Görüş Açısı: 135 °
Format Uyumluluğu: Tam Çerçeve
Lens Yapısı: 10 grupta 14 eleman
Diyafram Bıçakları:
Min. Odaklanma Mesafesi: 12 cm
Maks. Alan sayısı Büyütme: 0.21
Odak Modu: Manuel Odaklama
İpliği Filtrele: -
Boyutlar: 62.4 x 66 mm
Ağırlık: 350g
Bayonet Seçenekleri: Leica M & L / Sony FE / Nikon Z


Kutu İçeriği:
Sony E için Venus Optics Laowa 9mm f / 5.6 FF RL Lens
Ön Lens Kapağı
Arka Lens Kapağı
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler