Laowa 15mm f4 Makro Lens (Sony E)

Laowa Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Laowa Türkiye Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model VE1540SFE

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Laowa 15mm f4 Macro Lens (Sony)Özellikler
Sonsuz odak ile 1:1 makro yeteneği
110 derece görüş açısı
+/- 6mm Kaydırma kabiliyeti
9 gruba 12 öğe, 3 adet Yüksek Kırılma elemanı ve 1 adet Ekstra-düşük dağılım lensi
Gereksiz parlamayı önlemek için çok katmanlı düşük yansıtmalı kaplamalar
Hem merkez hem de kenar keskinliği dikkatlice kontrol edin.
Sınırlı silindirik bozulma
14 adet açıklık bıçağı yakın-dairesel bir açıklık oluşturur
Filtre montajı için düz Ön eleman yüzeyi.
Objektifin muhafazası, dayanıklılığını güçlendirmek için metalden yapılmıştır.
Canon EF, Nikon F ve Sony FE çeşitleri mevcuttur.
Desteklenen Full Frame Sensör


Dünyanın En Geniş 1:1 Makro Lensi
Kullanıcıların konuya çok yaklaşabilmelerine ve aynı zamanda odaklanmalarına olanak tanıyan, 1:1 maksimum büyütme ile ultra geniş 110 derecelik görüş açısı sunan Laowa Venus 15mm f/4 arka plan ayrıntılarını (nesnenin nerede ve nasıl yaşadığını) fotoğraflarınıza dahil etmenize olanak sağlar. +/- 4mm özelliği ile eklenmiş olan bu lens; manzara, makro ve mimari çekim için mükemmel sonuçlar ortaya koyar.

Sonsuzluk odağından 1:1 büyütmeye kadar Mükemmel Optik Performans
Yeni Laowa 15mm f/4 1:1 Makro lens, piyasadaki ultra geniş görüş açısına ve 1:1 Makro özelliğine sahip ilk objektiftir. Bu, dünyanın dört bir yanından gelen fotoğrafçıların, bir uzatma tüpü kullanmadan, "Geniş Açı Makro Fotoğrafçılığı” gibi gelişmemiş alanlarını deneyimlemeye başlamasını sağlıyor. Şu anda piyasada bulunan Makro Lensler, orta uzun bir odak uzunluğuna sahip olma eğilimindedir ve kullanıcıları, habitat veya çevre gibi arka plan ayrıntılarını göstermeden böcek veya çiçekler üzerinde çok yakın çekimler yapmaya sınırlar.

Yansıma önleyici kaplama ile kaplanmış mercekler
Yeni Laowa 15mm f/4 1:1 Makro lens, 1:1 maksimum büyütme ile 110 derece ultra geniş görüş açısına sahiptir. Fotoğrafçılar konuya çok yakın odaklanabilir ve ön plana fotoğrafta hakim olurlar ancak aynı zamanda izleyicilere konunun nerede ve nasıl yaşadıklarını anlatır. Fotoğraf hem çok bilgilendirici olacak hem de merak uyandıracak. Her merceği, parlama ve gölgelenmeyi önlemek için yansıma önleyici kaplama ile kaplanmıştır.

Metalik yapı artı +/- 6mm shift fonksiyonu
Lens ayrıca full frame sensörlü kameralar için sonsuz odaklama özelliğine sahip mükemmel ultra geniş açılı lens olarak da kullanılabilir. Lensin arka ucunda APS-C kameralar için maksimum +/- 6mm'lik bir ayar ile bir kaydırma mekanizması eklidir, distorsiyon düzeltmesi sağlayan bu fonksiyon manzara / mimari fotoğrafçılığı için son derece yararlıdır.
Lens; hem merkezde hem de kenarda kristal keskinliği sağlamak için 9 grupta, 3 parça yüksek refraktif eleman ve 1 parça ekstra düşük dispersiyon elemanıyla 12 elemandan oluşur. Silindirik distorsiyonu da dikkatlice kontrol edildi. 14 adet açıklıklı bıçak, kremsi bir sığ derinlik görüntüsü oluşturabilen, yakın-dairesel bir diyafram oluşturur. Lensin muhafazası, dayanıklılığını güçlendirmek için metalden yapılmıştır. Canon EF, Nikon F, ve Sony FE mount türleri mevcuttur.

Yeni Laowa 15mm f / 4 1: 1 Makro lens, ultra geniş görüş açısına ve 1: 1 Makro yeteneğine sahip pazardaki ilk lens. Bu, dünyanın dört bir yanından fotoğrafçıların, uzatma tüpü kullanmadan, gelişmemiş olan 'Geniş Açı Makro Fotoğrafçılığı' alanını deneyimlemeye başlamasını sağlar. Halen piyasada bulunan Makro Lensler orta ila uzun bir odak uzaklığına sahip olma eğilimindedir ve ortam veya ortamı gibi arka plan ayrıntılarının çoğunu göstermeden, kullanıcıları böcek veya çiçekler üzerinde çok yakın çekimler yapar. (sonsuzluk odağından 1: 1 büyütmeye kadar)

Yeni Laowa 15mm f / 4 1: 1 Makro lens, 1: 1 maksimum büyütme ile 110 derecelik ultra geniş bir görüş açısına sahiptir. Fotoğrafçılar konuya çok yakın odaklanabilir ve ön planın fotoğrafta hakim olmasına izin verebilir ancak aynı zamanda arka planın izleyicilere konunun nerede ve nasıl yaşadığı hakkında bilgi vermesini sağlar. Resminiz derhal çok bilgilendirici ve ilgi çekici hale gelecektir. Her camda fişekleri ve gölgelenmeleri önlemek için yansıma önleyici kaplama ile kaplanır.


Teknik Özellikler
Odak Uzaklığı 15mm
Maksimum Diyafram Açıklığı: f / 4
Minimum Diyafram Açıklığı: f / 32
Lens Yuvası: Sony E
Biçim Uyumluluğu: Tam Kare (Full Frame)
Görüş Açısı: 110 °
Eğme-Kaydırma: +/- 6 mm Kayma
Maksimum Büyütme: 1x
Makro Çoğaltma Oranı: 1: 1
Minimum Odak Mesafesi: 4,72 "/ 12 cm
Optik Tasarım: 9 Grupta 12 Element
Diyafram Bıçakları: 14
Odak Türü: Manuel Odaklama
Görüntü Sabitleme: Yok
Filtre Boyutu: 77 mm (Ön)
Boyutlar (ø x U): 83,8 x 64,7 mm
Ağırlık: 410 g


Kutu İçeriği:
Venüs Optik Laowa 15mm f/4 Makro Lens - Sony E için
Lens Hood Parasoley
Ön ve Arka Lens Kapakları
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler