Laowa 12mm f2.8 Zero-D Lens (Sony E)

Laowa Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Laowa Türkiye Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model VE1228SEF
11.850,00 TL
10.199,00 TL %14 İndirimli
6 X 1699,83 taksit seçenekleri ile


 Listeme Ekle  KarşılaştırLaowa 12mm f2.8 Zero-D Lens (Sony E)

Özellikler
Tam çerçeve Sony E mount aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanmış ultra geniş açılı prime, bu 12 mm f / 2,8, 18 mm eşdeğeri odak uzaklığı sağladığı APS-C modelleriyle de kullanılabilir.
Parlak f / 2,8 maksimum diyafram açıklığı, düşük ve zor aydınlatma koşullarında çalışmaya uygundur.
Doğrusal tasarım, peyzaj ve mimari uygulamalara uyması için konuları en az bozulmaya neden olur.
Ekstra düşük üç dispersiyon elemanı, daha fazla netlik ve renk nötrlüğü için renk sapmalarını ve renk püskürmesini azaltır. Gelişmiş keskinlik için küresel sapmaları sınırlamak üzere iki asferik eleman da bulunmaktadır.
Sert koşullarda çalışırken ek koruma için hem tozu hem de nemi püskürtmek için bir Kurbağa Gözü Kaplaması uygulanmıştır.
Manuel odaklama tasarımı, 7,09 inç'ten sonsuza kadar odaklama aralığı boyunca performansı korumak için yüzen bir optik sistem kullanır.
Dahili petal şeklindeki objektif kapağı, parlamayı ve gölgelenmeyi azaltmak için objektifi aşırı ışıktan korur ve ayrıca ön elemanları kazara darbelere karşı korur.


Hikaye
Ultra Geniş Açı Lens, her fotoğrafçının fotoğraf makinesi çantasında olması gereken en önemli lenslerden biridir. Pazarda birkaç yüz ila aa birkaç bin dolarlık geniş açılı lensler var. Bununla birlikte, bu UWA lens mükemmel değildir. Bunlar çarpıcı varil distorsiyonu (% 2-5), zayıf çevresel netlik veya muazzam fiziksel boyuttan dolayı sıkıntı çekiyorlar. Bu nedenle, gerçekten mükemmel olan ve fotoğrafçıların hayal kırıklığını aşan bir tasarım bulabilmek için çok zaman harcıyoruz. İşte LAOWA 12mm f / 2.8 ZERO-D geliyor. Piyasadaki Ultra Geniş Açılı lensler düz çizginin bükülmesine neden olan% 2-5'lik bir optik bozulma oranına sahip olma eğilimindedir. LAOWA lensimiz, neredeyse gözünüzün fark edemediğiniz sıfıra yakın bir bozulma oranına sahiptir.LAOWA 12mm f / 2.8 Lens, başkalarının karşılaştırabileceği olağanüstü bir manzara veya mimari çekim oluşturmak için ultra geniş 122 ° görüş açısı kapsar. İç çekimleri de çekmek çok daha kolay olacak. Küçük bir alana ateş etseniz bile eviniz fotoğrafınızda geniş ve etkili olacak. Unutma, bu aynı zamanda dünyanın en geniş doğrusal f / 2.8 objektifi.

Optik performans, hiçbir zaman ödün vermeyeceğimiz şeydir . Optik tasarım, 3 grup Extra-Low Dağılım Elemanı ve 2adet Aspherical Element içeren 10 gruba ayrılmış 16 objektif  elemanına sahiptir . Bu patentli optik tasarım, geniş açık (f / 2.8) durumda bile köşelerden köşelere yüksek çözünürlük sağlar. Kromatik sapma da minimal kontrol altına alındı.

Sadece 609g ağırlığında, LAOWA Lensimiz her gün bir lens. Piyasadaki diğer UWA lenslerine kıyasla gerçekten küçüktür. Sonunda çalışma ve seyahat için ağır bir cam parçası getirmeniz gerekmez. Ayrıca, şimdi ekleyebilirsiniz

LAOWA 12mm f / 2.8 ZERO-D şu anda piyasadaki en parlak (veya en hızlı) 12mm lens. Astro fotoğrafçılar lensi f / 2.8'e getirme çabamızı gerçekten takdir edecektir. Ultra hızlı diyafram, gereken pozlama süresini etkin bir şekilde kısaltabilir ve gece gökyüzünün daha ayrıntılı ayrıntılarını elde etmenize yardımcı olabilir. Bu, güzel sütlü bir atış için mükemmel bir araç olduğu kanıtlanmıştır. Hızlı diyafram, düşük ışık / kapalı çekim için çok uygundur.

LAOWA 12mm f / 2.8 ZERO-D, sonsuz odaklamada değil aynı zamanda yakın odak mesafesinde olağanüstü bir netlik sağlamak için yüzen optik bir tasarıma sahiptir. 18 cm minimum netleme mesafesi ve 0.2x Maksimum büyütme ile birlikte LAOWA lens de bazı mini geniş açılı makro için eğlenceli bir araçtır.

Laowa Su ve Toz Kovucu 'Frog Eye' Kaplama (FEC)

Her LAOWA 12mm f / 2.8 ZERO-D, yeni Laowa 'Frog Eye' Coating ile kaplanır. Objektifinize fazladan bir kalkan tabakası verir. Geleneksel kaplamaya karşı farkını anlamak için aşağıdaki videoyu inceleyin. 


Teknik Özellikler
Odak Uzaklığı: 12mm
Maksimum Diyafram Açıklığı: f / 2.8
Minimum Diyafram Açıklığı: f / 22
Lens Yuvası: Sony E
Biçim Uyumluluğu: Tam Kare (Full Frame)
Görüş Açısı: 121.96 °
Maksimum Büyütme: 0.2x
Minimum Odak Mesafesi: 18 cm
Optik Tasarım: 10 Grupta 16 Element
Diyafram Bıçakları: 7
Odak Türü: Manuel Odaklama
Görüntü Sabitleme: Yok
Filtre Boyutu: Yok
Ağırlık: 609 g


Kutu İçeriğinde Neler Var
Venus Optics Laowa 12mm f/2.8 Zero-D Lens - Sony E
Ön ve Arka Lens Kapakları
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler