Laowa 105mm f/2 STF Lens (Canon EF)

Laowa Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Laowa Türkiye Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model VE10520C

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Laowa 105mm f 2 STF Lens (Canon EF)
Laowa 105mm f / 2 Pürüzsüz Trans Odaklı Lens, tam kare Canon EF montajlı kameralar için tasarlanmış kısa bir telefoto prime. Eşsiz optik tasarım, bir apodizasyon (APD) elemanının yanı sıra, bokeh üzerinde ayrı bir ayarın yanı sıra alan pozlaması ve derinliği için iki ayrı diyaframın (8 ve 14 bıçaklı) içerir. Bu APD elemanı radyal olarak derecelendirilmiş nötr yoğunluk filtresi olarak işlev görür ve bu nedenle ışık iletimini 3,2 T-stop değerine sınırlandırırken, gerçek bir f / 2 tasarımının alan derinliğine ve seçici odak niteliklerine izin verir.

APD elemanının benzersiz özelliklerinin yanı sıra, lens aynı zamanda kromatik sapmaları ve renk saçılımlarını kontrol etmek için üç düşük dağılım elemanı ve bir ekstra kırılma indeksi elemanı içerir, ayrıca çok fazla genel netlik ve keskinlik üretir. Objektif ayrıca APD öğesiyle çalışmanın faydasını sağlamak için odaklama ve pozlama üzerinde zengin bir kontrol sağlayan manuel odaklama, manuel diyafram açıklığı tasarımı ile karakterize edilir.


Genel Özellikler:
Tam çerçeve Canon EF montajlı kameralar için tasarlanmış kısa telefoto prime olan bu lens, 168 mm eşdeğeri odak uzaklığı sağladığı APS-C modellerinde de kullanılabilir.
Optik tasarım, bokeh kalitesini artırmaya yardımcı olan bir apodizasyon elemanı içerir. Merkezden berraktan kenarların etrafına daha daralan, radyal olarak derecelendirilmiş bir ND filtresini andıran bu eleman, daha hoş seçici odak ve sığ alan derinliği efektleri için daha dairesel odak dışı vurgular üretir.
Apodizasyon elemanının etkisini kontrol etmek için, lens tasarımına iki ayrı diyafram dahil edilmiştir: bokeh'i kontrol etmek için esas olarak APD elemanıyla birlikte çalışan 14 bıçaklı diyafram ve arkada standart 8 bıçaklı diyafram genel ışık iletimini kontrol etmek ve alan derinliğini etkilemek için lens tasarımının.
APD elemanının dahil edilmesinden dolayı, lens T3.2'nin etkili bir ışık iletim değeri sunar, f / 2 tanımı ise esas olarak seçici odak ve alan kontrol derinliği potansiyeli ile ilgilidir.
APD öğesinin ötesinde, lens ayrıca açıklık aralığı boyunca renk sapmalarını sınırlamak ve yüksek derecede netlik ve netliğe katkıda bulunmak için bir araya gelen üç düşük dağılım elemanı ve bir ekstra kırılma indeksi elemanına sahiptir.
Manuel odaklama tasarımı, maksimum 0,16x büyütme ile 3 'kadar yakın odaklama için ince ayarlı kontrole izin verir.
İki manuel diyafram halkası, hem pozlamayı etkileyen diyaframı hem de APD'yi etkileyen diyaframı ayarlamanıza olanak tanır.


Venus Optics Laowa 105mm F / 2 Smooth Trans Focus Teknik Özellikleri:
Odak Uzaklığı: 105mm
Maksimum Diyafram Açıklığı: f / 2
Minimum Diyafram Açıklığı: f / 22
Lens Yuvası: Canon EF
Biçim Uyumluluğu: Tam Kare
Görüş Açısı: 23 ° 16 '
Minimum Odak Mesafesi: 90 cm
Maksimum Büyütme: 0.16x
Optik Tasarım: 8 Grupta 11 Element
Diyafram Bıçakları: 8
Odak Türü: Manuel Odaklama
Görüntü Sabitleme: Yok
Filtre Boyutu: 67 mm (Ön)
Boyutlar (Ç x U): 76 x 98,9 mm
Ağırlık: 745 g


Kutu İçeriği:
Venus Optics Laowa 105mm f/2 Smooth Trans Focus Lens (Canon EF)
Parasoley Lens Başlığı
Arka Lens Kapakları
Ön Lens Kapakları
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler