Laowa 100mm f2.8 2X Ultra APO Makro Lens (Nikon F)

Laowa Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Laowa Türkiye Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model VE100288N

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Laowa 100mm f2.8 2X Ultra Macro APO Lens (Nikon F)

Yakın odaklama yetenekleri ve akromatik tasarımıyla karakterize edilen Venüs Optics'ten Nikon F montajlı Laowa 100mm f / 2.8 2X Ultra Makro APO, benzersiz ve çok yönlü kısa telefoto prime. Bir çift düşük dispersiyon elemanına sahip olan, renk netliği ve renk sapmaları, yüksek netlik ve renk doğruluğu elde etmek için odaklama aralığı boyunca neredeyse tamamen ortadan kaldırılmıştır. Lensin manuel odaklama tasarımı, minimum 9,7 odaklama mesafesiyle 2: 1'e yakın nesnelerle çalışmaya izin veren makro özelliklerine de uygundur. Ayrıca 9 yapraklı diyafram, hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.
Laowa 60mm f / 2.8 2: 1 Makro'nun başarısını takip eden Laowa Venus 100mm f/2.8 2X Ultra Macro APO, Laowa 2: 1 makro grubunun 2. üyesidir. Hem 'odak içi' hem de 'odak dışı' durumundaki kromatik sapmaların her ikisinin de görünmez olması özelliğine sahip olan bir apokromatik (APO) özelliği vardır. Bu yeni 100mm lens, tam kare sensör boyutunu kaplayabilir ve 2: 1 büyütmeden sonsuzluğa odaklanabilir. Objektif, piyasadaki diğer 100mm Makro objektiflerle aynı fiziksel boyuta sahiptir, ancak daha geniş büyütme aralığı ile makro fotoğrafçıların her ölçekteki nesneleri çekmelerini sağlar. Bu 100mm f / 2,8 lens aynı zamanda sonsuzluğa odaklanabilir ve olağanüstü optik kalitesine sahip bir portre lensi olarak kullanılabilir.

Aynı fiziksel boyutta
Laowa 100mm f / 2.8 2: 1 Ultra-Makro, sahip olduğumuz ikinci 2: 1 Makro lens (Birincisi 60mm f / 2.8'dir ). 100mm, makro fotoğrafçılıkta kullanım için en yaygın odak uzaklarından biridir. Piyasadaki 100 mm makro lenslerin tümü yalnızca 1: 1 büyütme (yaşam boyutu) görüntüsünü yalnızca çoğaltabilir. Genişletilmiş 2x büyütme, objektiften daha fazla ayrıntı görülebileceği anlamına gelir. Artık fotoğrafçılar, farklı boyutlardaki böcekleri yakalamak için daha geniş büyütme aralığından faydalanabilirler.

Apochromat APO tasarımı (görünmez CA)
Laowa 100mm f / 2.8, BOTH odak ve odak dışı alandaki (Longitudinal CA) kromatik sapmanın (CA) minimumda kontrol edildiği bir Apochromat (APO) tasarımına sahiptir. CA uzun zamandır makro fotoğrafçılıkta en sinir bozucu sapmalardan biri olmuştur ve şimdi bunu unutabilir ve daha iyi fotoğraflar çekmeye odaklanabilirsiniz.

1: 1 makro lens ile
Aynı boyutta Genişletilmiş büyütme aralığına rağmen, Laowa 100mm'nin boyutu aslında piyasadaki diğer makro lenslerle karşılaştırılabilir.
* Sony FE versiyonu, flanş mesafesi farkından dolayı Canon / Nikon versiyonundan biraz daha uzun.

Otomatik Diyafram (Nikon E), Diyafram Bağlantısı (Nikon)
Laowa 100mm Makro lensin Nikon versiyonu bir diyafram kontrol motoru ve CPU yongası ile donatılmıştır. Açıklık kamera gövdesi (objektif gövdesinde açıklık kontrol halkası yok) üzerinden kontrol edilebilir ve açıklık yalnızca deklanşöre basıldığında kapanacaktır. Fotoğrafçıların artık çekimlerini karanlık bir vizörde oluşturmasına gerek yok. Kamerada bir odak yardımı göstergesi de gösterilecektir. EXIF verileri de kaydedilebilir.

Laowa 100mm f / 2.8 2: 1 Ultra Makro APO sadece istisnai bir makro lens değildir. Aynı zamanda sonsuzluğa odaklanabilir ve çok iyi bir telefoto portre objektifidir.
Teknik özellikler
Odak Uzaklığı: 100mm
Maksimum Diyafram Açıklığı: f / 2.8
Minimum Diyafram Açıklığı: f / 22
Lens Yuvası: Nikon F
Biçim Uyumluluğu: Tam Kare (Full Frame)
Görüş Açısı: 24.4 °
Maksimum Büyütme: 2x
Makro Çoğaltma Oranı: 2: 1
Minimum Odak Mesafesi: 24,7 cm
Optik Tasarım: 10 Grupta 12 Element
Diyafram Bıçakları: 9
Odak Türü: Manuel Odaklama
Görüntü Sabitleme: Yok
Filtre Boyutu: 67 mm (Ön)
Boyutlar (ø x U): 72 x 125 mm
Ağırlık: 638 g


Kutu İçeriği:
Venüs Optik Laowa 100mm f / 2.8 2X Ultra Makro APO Lens Nikon F için
Ön Lens Kapağı
Arka Lens Kapağı
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler