Hakkımızda 

1989 yılında Ankara’da şahıs firması olarak kurulan Tripod Foto Film Merkezi geçen yıllarda edindiği tecrübesini dürüst ticaret politikası ile birleştirerek 2004 yılında Tripod Fotoğrafçılık Fotoğraf Elektronik Cihazlar Malzeme Sanayii ve Ticaret Limited Şirketi ünvanı ile yeniden yapılandı. Bugün Ankara Kızılay Şehit Adem Yavuz Sokak’taki mağazasında, daha ferah bir mekanda ürün ve hizmet çeşitliliğini artırarak müşterilerine hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen kısa süre içinde uzmanlık alanımız olan fotoğraf ve video konusunda birçok büyük markanın İç Anadolu'daki en büyük bayisi olarak ürün çeşitliliğimizi artırdık. Hem Ankara’nın hem de civardaki birçok ilin iş kolumuzdaki gereksinimlerini karşılayacak projeler ürettik ve danışmanlık hizmeti verdik.

2006 yılı başında yeni logomuzu ve şirketimizin ismini tescil ettirerek markalaştık. Büyümemizin ve hizmet çeşitliliğimizin bir parçası olarak da yine 2006 yılında internet mağazamız aracılığı ile müşterilerimizin fotoğraf ve video alanındaki gereksinimlerini karşılamaya başladık.

2010 yılı ağustos ayında Phottix Firması ile yaptığımız anlaşma sonucunda Phottix markalı profesyonel fotoğraf ve stüdyo malzemelerinin Türkiye'ye ithalatına ve Phottix markalı ürünlerin resmi Türkiye distribütörlüğü'ne başladık ve 2016 yılına kadar markanın yerli marketteki bilinirliğini artırdık.. Bunu 2011 yılında JYC, 2012 yılında da Viltrox ve Green Clean Firmalarının resmi Türkiye distribütörlüklerini almamız takip etti. 2013 yılı ağustos ayında Kanadalı Cotton Carrier firmasının, 2016 yılında da JJC/Kiwifotos firmalarının resmi Türkiye distribütörlüklerini üstlendik. Bugün halen Cotton Carrier, Green Clean ve JJC/Kiwifotos firmalarının Türkiye Temsilciliği ve resmi distribütörlüğünü yapmaktayız.

Firmamız her geçen gün güler yüzlü ve alanında bilgili çalışanları ile uygun fiyatlı ürün ve hizmet çeşitliliğini “Temiz Ticaret” ilkesi ve “Kazanırken Kazandırmak” sloganıyla birleştirerek yoluna devam etmektedir. Günden güne büyüyerek çeşitlenen müşteri portföyümüz bize attığımız her adımda “doğru yatırım insan memnuniyetine yapılan yatırımdır” düşüncesiyle izlediğimiz çizginin doğruluğunu gösteren en büyük kanıt ve şirketimizin geleceği ile ilgili planlarımızı şekillendirmemize yardım eden en önemli güçtür.