Fujifilm 56mm XF f1.2 R Lens

Marka
Model 56mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Fujifilm 56mm XF f1.2 R Lens

Sabit odak uzaklıklı, orta dar açılı (tele) objektif
Işıklılığı yüksek, dar açılı (tele) objektif. F 1.2 değerindeki geniş açıklığı ile yumuşak bir alan derinliği etkisi ("bokeh") yaratan bu objektif, 56mm (85mm eşdeğer) odak uzaklığı ile konuya çok rahat bir mesâfenin tutulmasını sağlar.

X dizisi makineleri, ten renklerinin doğal verimi ile tanınırlar. Bu objektif ile birlikte portre fotoğrafçıları, olağanüstü sonuçlar elde ederler. FUJIFILM'in nano teknolojilerinin bir doruk ürünü olan dâhilî APD filtresi sâyesinde konunun daha da özgürleştirildiği, daha da yumuşak bir "bokeh" etkisi sağlanır. Fotoğrafçı, portre çekimleri dahil tüm çalışmalarında yaratıcılığını özgürce yaşayabilir.  

Işıklılığı yüksek ve apodizasyon* filtreli bir AF objektif
Apodizasyon filtresi sayesinde daha yaratıcı portre çekimleri mümkün olur.

Apodizasyon* filtresi vâsıtası ile daha yaratıcı çekimler yapılır
FUJINON XF 56mm F1.2 R APD objektifi, tamâmen açık diyaframda bile (F 1.2) olağanüstü bir keskinlik sunmaktadır. Apodizasyon filtresi ise daha da yumuşak bir "bokeh" etkisi yaratır. Bir taraftan keskinlik, diğer taraftan muhteşem güzellikteki "bokeh" etkisi, kabartma gibi duran portre çekimlerinin oluşmasını sağlarlar.

Objektifin inanılmaz seviyedeki çözünürlüğü, 8 küme hâlinde 11 öğenin toplandığı yeni optik yapılandırması sayesinde gerçekleşir. İki adet ED (çok düşük dağılma) ve bir adet çift yüzlü küresel olmayan (asferik) öğeler küresel sapkıları dizginleme görevini üstlenirler. Böylece, özellikle çok açık diyaframlı çekimlerde ışığın mükemmel olarak kapsanması temin edilir. Bunların haricinde iki adet ED cam ve üç adet birbirine tutturulmuş mercek sayesinde renksel sapmalar da etkili olarak azaltılır.

Tüm cam yüzeyler FUJIFILM'in emsâlsiz HT-EBC (Yüksek geçirgenlikli elektron ışınlı kaplama) yöntemi ile kaplanmış olduğu için ışık dağılmaları ve diyafram lekelerine karşı koyulur ve fevkalade sonuçlar elde edilir.

Objektif, FUJIFILM'in benzersiz  "X-Trans&trade" ışık algılayıcısının kuvvetinin tamamından faydalanır. Alçak geçiş filtresi olmayan CMOS ışık algılayıcı sayesinde çok yüksek betimleme niteliğine ulaşılır. Işık dağılmaları ve diyafram lekeleri, çok güçlü karşı ışık gibi aksi ışık şartları altında bile, başarı ile bastırılır.

Objektifin başarımı, X dizisinden ve objektif kiplemesini en iyi hale getirme teknolojisi (LMO) bulunan bir makine ile kullanıldığında daha da arttırılır. LMO teknolojisi çarpıklıkları düzelterek, resim alanının tamamında keskin olan bir fotoğraf oluşturur ve küçük diyafram açıklıklarında bile gerçeğe sadık bir derinlik etkisi yaratır.

Apodizasyon* filtreli bir objektifte otomatik netleştirme
Apodizasyon filtreleri eskiden, yalnızca el ile netleştirme yapan objektiflerde kullanılırdı. XF 56mm F 1.2 R APD ile birlikte bu filtre ilk defa  yüksek kesinlikli bir AF objekifte görev yapacak. Obdüratör mekanizmasının neredeyse tamamen sessiz olarak çalıştığı X dizisinden bir makine ile birlikte kullanıldığında, çok doğal bir etkisi olan çekimler elde edilir.

Film benzetim kipleri ile kimyasal filmlerin havası yeniden yaratılır
X dizisinin sistem makineleri, FUJIFILM'in kimyasal film malzemelerindeki renk ve renk basamakları alanlarında 80 yıllık tecrübelerine dayanarak geliştirilen bir film benzetim kipi ile donanmışlardır. Portre çekimleri için özel olarak geliştirilen "Profesyonel Negatif" film benzetimi ile birlikte bu objektif vasıtası ile çok hoş ten rengi betimlemeleri elde edilir.

Yüksek nitelikli imalat ve kolay kullanım
Apodizasyon filtresi, büyük diyafram açıklıklarında mümkün olan en iyi sonuçları verir. Aydınlık bir ortam ışığı altında bile büyük diyafram açıklıkları ile çekim yapabilmek için aydınlık, bir gri filtre (ND filtresi) vasıtası ile üç basamak halinde azaltılabilir. Objektifin diyafram halkasında bulunan kırmızı renkteki diyafram değeri göstergesi, apodizasyon etkisini bildirir. Gösterilen diyafram değeri ile etkin diyafram arasındaki fark, apodizasyon filtresinin etkisi hakkında bilgi verir.

Yüksek nitelikli îmalat amaçlandığı için objektifin gövdesi metal malzemeden üretilmiştir. Netleştirme ve diyafram halkaları da metalden üretilmiştir. Ayar halkaları yumuşatıcı bir biçimde yerleştirildikleri için zor şartlarda yapılan el ile netlemelerde bile rahatça kullanılabilirler.

* Apodizasyon: Bir resmin zıtlığını iyleştirmek için kırınım çemberinin dış halkalarının bastırıldığı optik süzme yöntemidir. Betim, kırınım ile oluşan her bir resim noktasının etrafındaki aydınlanmaların olabildiğince zayıflatılması ile değiştirilir.