Fujifilm Fujinon 16mm XF f1.4 R WR Lens

Fujifilm Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | Fujifilm Yetkili Satıcı Bayisi
Marka
Model 16mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Fujifilm 16mm XF f1.4 R WR Lens

Fujifilm, hava etkilerine dayanıklı ve yüksek ışıklılığa sahip yeni geniş açılı objektifini sunar:
Hava etkilerine dayanıklı ve ışıklılığı yüksek olan bu objektif, X dizisinin sistem makineleri için tasarlanmıştır. XF objektifleri dizisinin yeni sabit odak uzaklığı olan 16mm (24mm eşdeğer) ile heyecanlandırıcı genişlikte bir alana hükmedersiniz. F1,4 seviyesindeki yüksek ışıklılık ile zor ışık şartları altında dahi mükemmel bir resim niteliği elde eder ve makro çekimlerde, haikulade bir "bokeh" etkisi yaratabilirsiniz. Asgari çekim mesafesi: 15 santimetredir. Ayrıca çok hızlı bir AF sistemine sahip olan FUJINON XF 16mm objektifi iklim ve toza karşı dayanıklılığı, eksi 10 derece soğuklukta bile kullanılabilir olması, kesif ebatları ve hafifliği ile de dikkat çekmektedir. 

Manzaralar, portreler, sokak ve makro fotoğrafçılığı için hızlı diyaframlı ve geniş açılı objektif

11 küme halinde toplanan 13 öge ve yüksek betim niteliği için "Nano GI" kaplama
Optik tasarım dahilinde iki adet küresel olmayan (asferik) ve iki adet çok düşük dağınım (ED) mercek ögesi bulunmaktadır ve böylelikle, özellikle en geniş açılık olan F1,4 seviyedinde bile küresel ve renksel sapmalar engellenerek keskinlik ve yüksek nitelik elde edilir. Mercek yüzeyinin tamamında uygulanan Fujifilm'in emsalsiz HT-EBC (Yüksek geçirgenlikli, elektron ışınlamalı kaplama) kaplama sayesinde halelenme azaltılır ve ışımalar dengelenerek keskin ve berrak resimler elde edilir. Yeni geliştirilen ve cam ile hava arasındaki kırılma etmenini değiştiren Nano-GI kaplama teknolojisi ile çapraz düşen ışıkların oluşturduğu halelenme ve ışımalar etkili olarak azaltılır. 

15cm asgari çekim mesafesi
Konuya daha fazla yaklaşabildiğinizde "bokeh" etkisi artar ve perspektif daha devingen olur; böylece geniş açı fotoğrafçısının yaratıcılık imkanları artar. XF16mmF1.4 R WR objektifini örneğin: Arka planda lokantanın olduğu bir yemek tabağının çekimi için veya arka planda ormanın olduğu bir bitkinin yüzeyindeki su damlacıklarının çekimi için kullanabilirsiniz ve hem konunun hem de çevresinin yansıtıldığı resimler elde edersiniz. Özellikle 15cm asgari çekim mesafesinde oluşan çeşitli sapmaların düzeltilmesi ve çekim mesafesine uygun olarak birbirlerine bağlı olarak çalışan iki adet odaklama kümesinden oluşan "Değişken odaklama sistemi" ile odak alanının tamamında yüksek bir betimleme niteliğine erişilmiştir.

0,11 saniyeden hızlı olan çok süratli otomatik netleştirme (AF)
Netleştime halkasında bulunan alan derinliği taksimatı, sokak fotoğrafçıları için çok yararlıdır. Mesafeyi hesaplamak ve diyaframı ayarlamak sureti ile kullanıcılar, ani çekimler yapabilirler.

Alan derinliği taksimatlı netleştirme halkası
Netleştime halkasında bulunan alan derinliği taksimatı, ani çekimleri sevenler için çok yararlıdır. Mesafeyi ölçmek ve diyaframı ayarlamak sureti ile kullanıcılar, tereddüt etmeden anında çekimler yapabilirler.

Suya ve toza dayanıklı
İklime dayanıklı yapı, objektif gövdesinin üstündeki 8 alanda 9 adet mühür içerir. Böylece objektif ani yağmurdan, tozdan ve su sıçramalarından korunur.

Hafif ve kesif
Yaklaşık 375 gram ağırlık ile bu objektif, DSLR sistemindeki muadilinden %40 kadar daha hafiftir. İşte bu haber, en yüksek optik başarımı çok kesif bir gövde içinde sunan bir çok yönlü objektifi arzu eden tüm fotoğrafçıların sevineceği bir haberdir.

Optik aksesuarlar: LH-X16 Güneşlik (ayrı satılır)
Daima birinci sınıf niteliğin peşinde olmak bizi, sahip olmaktan gurur duyacağınız bu yüksek kesinlikli olan metal güneşliğe götürdü.


Teknik Detaylar

Adı Fujinon Objektif XF16mmF1.4 R WR

Optik yapı 11 küme halinde 13 öge (2 adet küresel olmayan (asferik) öge ve 2 adet fevkalade düşük dağılım ögesi)

Odak uzaklığı (35mm eşdeğer) f=16mm (24mm)

Görüş Açısı 83,2°

En büyük açıklık f1.4

En küçük açıklık f16

Diyafram yaprakları adedi 9 (yuvarlağa yakın diyafram açıklığı)

Diyafram basamakları 1/3 EV (22 basamak)

Netleştirme menzili 15cm – sonsuz

Azm. betimleme ölçeği 0,21 kat

Azm. çap x Uzunluk ∅ 73,4mm x 73mm

Ağırlık (kapak ve güneşlik hariç) 375g

Filtre çapı ∅ 67mm

Paket İçeriği:
FUJIFILM XF 16mm f / 1,4 R WR Objektif
FUJIFILM 67mm Lens Kapağı
FUJIFILM X-Mount Lensler için FUJIFILM Arka Lens Kapağı
Lens Kapağı
Kılıf
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler