Dijital Fotoğrafçının El Kitabı 1.Cilt (Scott Kelby)

Web'e Özel Fiyat
Model

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Olay yaratan, best-seller olan ve ödüller kazanan Dijital Fotoğrafçılar için Photoshop kitabının yazarı, "sayısal karanlık odayı" sonsuza kadar değiştiren adam Scott Kelby, şimdi de dijital fotoğrafçılığın en önemli unsuruna el atıyor: günümüzün en iyi profesyonel dijital fotoğrafçılarının kullandığı hileleri kullanarak profesyonelce kareler nasıl çekilir (aslında sandığınızdan daha kolaydır).

Bakın Scott bu kitabın parlak önerisini nasıl açıklıyor: "Diyelim ki sizinle birlikte bir çekime gittikve bana, 'Bu çiçeğin net olmasını sağlarken fonu nasıl netsiz yapabilirim? diye sordunuz.Orada dikilip size bir fotoğrafçılık dersi vermem.Bunun yerine sadece 'Zoom objektifini tak, f-durağını f/2.8 yap, çiçeği netle ve çek gitsin', derim.İşte bu kitap da tamamen böyle: sizinle çekime çıkacağızve sorularınızı yanıtlayacağım, size önerilerde bulunacağım ve benim bildiğim sırları aynı bir dostla da yapacağım gibi sizinle paylaşacağım -bütün o teknik açıklamaları ve fotoğrafçılık jargonunu kullanmaksızın."

Bu, kafa karıştırıcı jargon ve ayrıntılı kavramlar içeren, teorik bir kitap değil. Bu kitap hangi düğmeye basılacağına, hangi ayarın ne zaman kullanılacağına dair bir eser. En sıkı korunan yaklaşık 200 kadar "hile" ile çekimlerinizi büyük ölçüde daha iyi görünümlü, daha net, daha renkli ve daha profesyonel hale getirecek.

Her sayfada fotoğrafçılığınızı ileri götürecek sadece tekbir kavram işleniyor.Her sayfayı çevirdiğinizde işlerinizi bas-çek fotoğraflardan galerilere asılacak baskılara dönüştürecek olan profesyonel başka bir ayarı, aracı ya da hileyi öğreneceksiniz."Kabul edilebilir" görünen kareler çekmekten ve fotoğraf dergilerine bakarak, "Neden benim fotoğraflarım da böyle durmuyor?" diye düşünmekten bıktıysanız, bu kitap tam size göre.