Cokin P Series Infrared Filter Holder Kit (H1H0-27)

Cokin Türkiye Resmi Distribitörü Garantili | Cokin Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model H1H0-27


 Listeme Ekle  KarşılaştırCokin P Series Infrared Filter IR007 Kit (H1H0-27)
Kızılötesi filtre görüntülere karakteristik bir özellik verecektir. Kızılötesi filtre görüntülere karakteristik bir özellik verecektir: mavi gökyüzü neredeyse siyah olacak ve bitki örtüsü beyazın çeşitli tonlarını alacak ve gerçeküstü bir görünüm verecektir. Sensöre yerleşik IR önleyici filtreli modern bir dijital kamera ile kullanılırsa, istenen efekti elde etmek için çok uzun pozlama süresi kullanmanız gerekecektir. Mükemmel görüntüye sahip olmadan önce diyafram ve pozlama sürenizi manuel olarak odaklamanız ve denemeniz gerekir. Zaman isteyen olabilir, ama açıkça buna değer. Kit, bir 007 Filtre ve bir Filtre tutucu içerir.

Bu Cokin P Serisi Kızılötesi Filtre Kiti , bir konunun kızılötesi ışığı nasıl yansıttığı veya ilettiği ile ilgili görüntülerin yakalanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Kızılötesi ışık dalgaları, daha uzun dalga boyları nedeniyle görünür ışığın arkasındaki elektromanyetik spektrumdaki alanı kaplar. Birçok yüzey ve malzeme, kızılötesi ışık dalgalarına görünür ışık dalgalarından farklı tepki verir veya yayar; bu, aksi takdirde insan gözü tarafından görülmeyen konuların veya nesne özelliklerinin fotoğrafları için potansiyel sağlar. Bu tür görüntüler, kızılötesi film veya dijital fotoğraf sensörü gibi kızılötesi duyarlı bir ortama ihtiyaç duyarlar; bunlar, üzerlerine sık sık inşa edilen kızılötesi engelleme filtreleri olmadan kullanıldığında daha etkili olabilir.

Kızılötesi aydınlatma sağlamak için güneş, fotoğraf flaşları veya akkor aydınlatma gibi geleneksel ışık kaynakları kullanılabilir. Bununla birlikte, kızılötesi filmler veya dijital fotoğraf sensörleri, bu kaynakların da yaydığı nispeten daha yüksek enerjiye ve daha kısa dalga boyu görünür ışığa daha duyarlı olabileceğinden, kızılötesi ışığın etkileri başka şekilde gizlenebilir. Birlikte verilen Cokin P Serisi Kızılötesi Filtre, bir Wratten 89B filtresine karşılık gelir ve yakın kızılötesi, görünür ve ultraviyole ışık dalgalarını engelleyerek nesnelerin kızılötesi ışıkla nasıl aydınlatıldığını görüntülerken, 770nm kızılötesi ışık dalgalarının% 90'ını veya önüne monte edilen lense daha büyük.

Bu filtrenin bir merceğin önüne yerleştirilmesine izin vermek için, bu kit bir Cokin P Serisi Kızılötesi Filtreyi ve 84mm genişliğinde ve 1.6mm kalınlığında dikdörtgen filtreleri barındırabilen bir filtre tutucu içerir. Cokin P Serisi Kızılötesi Filtre, takılı bir Cokin P Serisi Kızılötesi Filtre ile bağlı bir mercek arasına maruz kalma üzerinde istenmeyen etkileri olabilecek başıboş ışığın önlenmesine yardımcı olan dairesel bir çerçeve içine monte edilmiştir.

Filtre tutucuyu bir merceğin ön filtre dişlerine bağlamak için ayrı olarak satılan bir Cokin P Serisi lens adaptör halkası gereklidir. Dayanıklı, optik reçineden (CR39) yapılmış filtrenin temizlenmesi ve bakımı için bir mikrofiber bez de dahildir.

Siyah ve Beyaz için Cokin P007 Kızılötesi Reçine Filtre
Bu filtre yalnızca kızılötesi spektrumu iletmek istediğinizde ve görünür spektrumun hiçbirini iletmek istemediğinizde siyah beyaz kızılötesi film içindir. Filtre faktörü film hassasiyeti ile belirlenir.Bu filtre 85 x 85mm ölçülerindedir ve Cokin P serisi tutucuya uyar

Cokin P Serisi Filtre Tutucu
Cokin P Serisi Filtre Tutucu tahayyül atış oluşturmak çok yardımcı olması için birden Cokin P Serisi Filtreler barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Cokin P Serisi Filtre Tutucular için üç adete kadar dikdörtgen filtre veya iki adet dikdörtgen filtre ve döner dairesel polarize edici gibi bir yuvarlak filtre tutabilir.

Dikdörtgen Cokin P Serisi Filtreler 84mm genişliğinde ve 1.6mm kalınlığındadır. Bu filtre tutucuyu bir merceğin önüne bağlamak için bir Cokin P Serisi Filtre Tutucu Adaptör Halkası kullanılabilir.


Cokin P Serisi Filtre Tutucu Özellikleri
Filtre Kapasitesi: 3 adet  67 x 67 mm, 67 x 72 mm, Cokin P (1,6 mm kalınlığında)
veya 2 adet 67 x 67 mm, 67 x 72 mm, Cokin P (1,6 mm kalınlığında) ve 1x Yuvarlak Kola P
Malzeme: Plastik


Kutu İçeriği:
Siyah ve Beyaz için Cokin P007 Kızılötesi Reçine Filtre
Cokin P Serisi Filtre Tutucu
Mikrofiber Bez