Cokin P Series Black and White Filter Kit (H400-03)

Cokin Türkiye Resmi Distribitörü Garantili | Cokin Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model H400-03


 Listeme Ekle  KarşılaştırCokin P Series Black and White Filter Kit (H400-03)
Cokin Yellow001, Orange002, Red 003, Green 004 Kit, Bu Cokin P Serisi Filtre Kiti, siyah beyaz fotoğraflarınızın sonuçlarını iyileştirmek için ayrı ayrı kullanılabilen dört filtre içerir. Birlikte verilen filtreler sarı bir filtre, turuncu bir filtre, kırmızı bir filtre ve yeşil bir filtreden oluşur. Her filtre, bir sahnede, filtrenin rengiyle eşleşen bir renge karşılık filtrenin rengiyle eşleşen renkler arasındaki görüntü kontrastını artırmak için kullanılabilir. Ayrıca, yeşil filtre, yeşil renkli nesneler arasındaki çeşitli tonların siyah beyaz tonlara etkili bir şekilde ayrılmasına yardımcı olur.

Bu filtrelerin bir merceğin önüne yerleştirilebilmesi için ayrı olarak satılan bir Cokin P Serisi filtre tutucusu ve bir Cokin P Serisi lens adaptör halkası gereklidir. Her filtre dayanıklı, optik reçineden (CR39) yapılmıştır ve 84 x 84 x 1.6 mm boyutlarındadır.

Siyah Beyaz Film için Cokin P001 Sarı Reçine Filtre
Genellikle siyah beyaz filmlerin aksine belirgin bir artış için kullanılır. Bulutlu mavi gökyüzü ve ön plan arasındaki net kontrast için özellikle kullanışlıdır. Manzaralar ve doğa manzaraları için de uygundur.

Bu filtre 85 x 85mm ölçülerindedir ve Cokin P serisi tutucuya uyar.

Siyah Beyaz Film için Cokin P002 Turuncu Reçine Filtre
Bu derin turuncu filtre mavi, mor, yeşil ve sarı-yeşil renklerini koyulaştırır. Canlı konturlar gerektiren tüm manzara ve mimari fotoğrafçılık (siyah beyaz film üzerinde) için özellikle yararlıdır. Gökyüzü açık bir şekilde tezat oluşturan bulutlar ile belirgin bir şekilde tonlanmıştır. Manzaralar ve doğa manzaraları için uygundur.

Bu filtre 85 x 85mm ölçülerindedir ve Cokin P serisi tutucuya uyar.

Siyah Beyaz Film için Cokin P003 Kırmızı Reçine Filtre
Bu kırmızı filtre, yeşil ve maviyi tamamen emdiği ve kırmızıyı geliştirdiği için güçlü kontrast iyileştirmesi için idealdir. Bulutlar neredeyse bir fırtınanın ruh haline göre önemli ölçüde geliştirildi. Pusun kesilmesinde daha etkilidir ve ay ışığı efektleri kolayca gerçekleştirilir. Kızılötesi fotoğrafçılık için de uygundur.

Bu filtre 85 x 85mm ölçülerindedir ve Cokin P serisi tutucuya uyar.

Cokin P Serisi Yeşil 0.8 Filtre (2.6 Durdurma)
Cokin P serisi Yeşil 0.8 Filtre bir Cokin P serisi Filtre taşıyıcı ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Siyah-beyaz film takılı bir film kamera sistemi kullanarak fotoğraf çekerken yeşil renkli konularla kırmızı renkli nesneler arasındaki görüntü kontrastını artırmak için kullanılabilir. Ek olarak, yeşil renkli özneler arasındaki çeşitli tonlar etkili bir şekilde siyah beyaz tonlara ayrılabilir.

Bu filtreyi kullanırken, insan gözüne kırmızı ve mor renkler olarak görünen görünür ışık dalga boyları bastırılırken, yeşil, sarı, turuncu ve mavi renklerle ilişkili görünür ışık Cokin P Serisi Yeşil 0.8'den daha kolay geçebilir. Filtre ve önüne monte edilmiş merceğe. Bu filtre ile siyah beyaz filmle fotoğraf çekerken, bir sahne içindeki kırmızı ve mor renkli nesneler, bir filtre kullanılmamış olandan koyu gri tonlarında üretilir. Aynı zamanda, yeşil, sarı, turuncu ve mavi konular daha açık gri tonlarında oluşturulur.

Siyah beyaz fotoğraflara uygulandığında, yeşillik içindeki yeşil tonlar ayırt edilebilir, bulutlar daha az ayırt edilebilir hale getirilirken gökyüzü aydınlatılır ve çillerin veya herhangi bir cilt pigmentasyonunun görünümü yoğunlaşır.

Bu filtre 0,8 yoğunluğa sahiptir ve ışığın lense girmesini 2,6 durak azaltır. Dayanıklı, optik reçineden (CR39) yapılmıştır ve 1,6 mm kalınlığındadır.


Özellikler:
Siyah beyaz film takılı bir film kamera sistemi kullanarak fotoğraf çekerken görüntü kontrastını artırır
Kırmızı ve mor renkli nesnelerden koyu gri tonları ve filtre olmadan yeşil, sarı, turuncu ve mavi nesnelerden daha açık gri tonları üretir.
Siyah-beyaz fotoğrafçılığa uygulandığında, yeşillik gibi yeşil renkli konulardaki çeşitli tonları etkili bir şekilde siyah-beyaz tonlara ayırabilir; bulutlar daha az ayırt edilebilir hale getirilirken gökyüzü aydınlanır ve çillerin veya herhangi bir cilt pigmentasyonunun görünümü yoğunlaşır
6x filtre faktörü pozlamayı durmanın iki ve üçte ikisi kadar azaltır
Netlik ve dayanıklılık için optik reçineden (CR39) üretilmiştir


Kutuda İçeriği:
Cokin P001 Sarı Reçine Filtresi
Cokin P002 Turuncu Reçine Filtre
Cokin P003 Kırmızı Reçine Filtre
Cokin P Serisi Yeşil 0.8 Filtre (2.6 Stop)