Canon EF 600mm f4L IS III USM Lens

Canon Türkiye Resmi Distribitörü Canon Euroasia Garantili | Canon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model 600mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Canon EF 600mm f4L IS III USM Lens
Canon EF 600mm f4L IS III USM Lens, CANON EF 600MM F/4L IS III USM profesyonel vahşi yaşam, spor ve haber fotoğrafçıları için mükemmel olan oldukça hafif 600 mm f/4 lensi

Genel Özellikler:
f/4 maksimum diyafram açıklığı
5 kademeli Görüntü Sabitleyici
9 yapraklı diyafram
Odaklama kilitleme/odaklamayı etkinleştirme kontrolleri

Olağanüstü süper telefoto performansı
Olağanüstü görüntü kalitesi ve daha iyi bir profesyonel performans sunan oldukça hafif 600 mm f/4 lensi. Beş kademeli Görüntü Sabitleyici elde çekim yapmanıza imkan tanıyarak daha hızlı tepki verebilmenizi sağlar.

Vahşi Yaşam Fotoğrafçılığı İçin İdeal
EF 600mm f/4L IS III USM sayesinde vahşi yaşamla mesafenizi koruyabilir, onları ürkütmeden doğal habitatlarında fotoğraflayabilirsiniz. Ayrıca bu lens, uçan kuşları fotoğraflamak için de biçilmiş kaftandır.

Spor Fotoğrafçılığı İçin İdeal
Oyun çok uzakta gerçekleşse de EF 600mm f/4L IS III USM lensin süper telefoto odak uzaklığı sayesinde aksiyon çekimlerini, sanki sahadaymışsınız gibi inanılmaz detaylı biçimde yakalarsınız.

Haber Fotoğrafçılığı İçin İdeal
En uzaktaki konuların bile üstün kalitede görüntülerini yakalayın. Oldukça hafif olduğu için elde kullanılabilir ve kolayca taşınabilir.

Müthiş görüntü kalitesi
EF 600mm f/4L IS III USM ultra yüksek netlik sunar ve bozulmayı son derece düşük seviyelerde tutar. Fluorit lens elemanları, renkli kesintileri azaltır ve çözünürlük ile kontrastı artırır.

Seyahat için tasarlandı
Gelişmiş optik formül yalnızca görüntü kalitesini artırmakla kalmaz aynı zamanda EF 600mm f/4L IS III USM modelini daha taşınabilir bir hale getirerek modelin dışarıda kullanımını kolaylaştırır.

Hızlı ve hassas şekilde odaklanın
Halka tipi USM otomatik odaklama özelliğini kullanarak hızlı ve sessiz şekilde net bir odaklama elde edebilirsiniz. Kadrajda dolaşan dinamik nesneler hassas bir şekilde takip edilebilir.

Elde çekim yapın
İnanılmaz hafif tasarımı ve beş kademeli Görüntü Sabitleyici** ile EF 600mm f/4L IS III USM, en zorlu telefoto yakınlaştırmalarında bile destek olmadan kullanılabilir.

Daha akıllı çekim
Parmak ucu kontrolleri ile AF'yi başlatılabilir, durdurulabilir veya geçici olarak kilitleyebilirsiniz. Tek bir dokunuşla önceden programlanmış iki adet odaklama konumu anında anımsanabilir.


Canon EF 600mm f/4L IS III USM İnceleme:

Spor ve vahşi yaşam uygulamaları için tercih edilen EF 600mm f / 4L IS III USM, gelişmiş, hafif tasarımı, hızlı ve sezgisel kullanımı ve yüksek hız performansı ile ayırt edilen bir Canon L serisi süper telefoto lenstir. Florit, Super UD ve asferik öğeler kullanılarak, doğru işleme ve renk doğruluğu ile keskin, net görüntü kalitesi elde etmek için hem kromatik hem de küresel sapmalar minimumda tutulur. Hem Super Spectra hem de Air Sphere Kaplamaları ayrıca renk doğruluğuna katkıda bulunur ve arkadan aydınlatmalı ve zorlu aydınlatma koşullarında çalışırken parlama ve gölgelenmeyi kontrol etmeye yardımcı olur.

600 mm f / 4, optik özelliklerinin yanı sıra, çeşitli çekim uygulamalarına uyacak üç ayrı sabitleme moduna sahip gelişmiş beş adet durdurma etkili Görüntü Sabitleyici sistemiyle de karakterize edilir. Ayrıca tamamlayıcı kullanım, tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile birlikte hızlı, sessiz ve doğru otomatik odaklama performansı sağlayan sofistike halka tipi bir USM'dir. Özelleştirilebilir bir elektronik odaklama halkası, farklı uygulamalar için üç odaklanma hassasiyeti seviyesi sağlayarak hassas manuel odak kontrolüne ayrıca katkıda bulunur. Ek olarak, bu lens, çevresel koşulların denenmesinde kullanılmak üzere hava şartlarına dayanıklıdır ve bir tripod veya monopod üzerinde çalışmak için çıkarılabilir bir döner tripod bileziğine sahiptir.

Süper telefoto prime, tam çerçeve Canon EF montajlı DSLR'ler için tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda 960 mm eşdeğer odak uzaklığı sağlayan APS-C modelleriyle de kullanılabilir.
Parlak f / 4 maksimum diyafram, seçici odak teknikleriyle çalışmak için alan derinliği üzerinde kontrol sağlar.
Süper UD ve florit elemanlar, daha fazla netlik ve renk doğruluğu elde etmek için renk saçaklarını ve renk sapmalarını büyük ölçüde azaltmak için kullanılır.
Küresel olmayan öğeler, daha fazla keskinlik ve doğru işleme için küresel sapmaları ve bozulmayı sınırlamaya yardımcı olur.
Güçlü aydınlatma koşullarında çalışırken daha fazla kontrast ve renk doğruluğu için mercek parlamasını ve gölgelenmeyi kontrol etmek için ayrı elemanlara Süper Tayf ve Hava Küresi Kaplamaları uygulanmıştır.
Optik Görüntü Sabitleyici, düşük ışık koşullarında ve daha yavaş deklanşör hızlarında çalışmayı daha iyi sağlamak için beş adede kadar deklanşör hızı durdurmasıyla kamera sarsıntısının görünümünü en aza indirmeye yardımcı olur. Üç farklı IS modu mevcuttur: standart tek çekim modu, yatay kaydırma için optimize edilmiş mod ve yalnızca pozlama sırasında Görüntü Sabitleyiciyi etkinleştiren bir mod.
Halka tipi Ultrasonik Motor (USM), optimize edilmiş odaklanma algoritmaları ve yüksek hızlı CPU ile birlikte, hızlı, hassas ve sessiz otomatik odaklama performansının yanı sıra tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma sağlamak için kullanılır.
Özelleştirilebilir elektronik odaklama halkası, lensin manuel olarak ne kadar hızlı ve hassas bir şekilde odaklanabileceğine dair üç hassasiyet seviyesi sağlar.
Odak Ön Ayarı işlevi, programlanmış bir odaklanma konumunu hızla geri çağırmak için kullanılabilir.
Yuvarlatılmış dokuz bıçaklı diyafram, sığ alan derinliği ve seçici odak tekniklerinin kullanımına fayda sağlayan hoş bir odak kalitesine katkıda bulunur.
Değerli L serisinin bir üyesi olan bu lens, sert çevre koşullarında çalışmak için toza ve neme karşı sızdırmaz hale getirilmiştir ve ayrıca su lekelerine, lekelere veya yağ kalıntısına karşı koruma sağlamak için ön ve arka elemanlarda bir flor kaplamaya sahiptir.
Çıkarılabilir döner sehpa bileziği dahildir ve bir tripod veya monopod üzerinde lensle birlikte çalışmanın faydaları vardır.
İsteğe bağlı EF 1.4X ve EF 2X tele dönüştürücülerle uyumludur.


Canon EF 600mm f/4L IS III USM Teknik Özellikler:
Lens Yuvası: Canon EF
Görüntü Boyutu: Tam Kare
35 mm film eşdeğeri odak uzaklığı (mm): -
Görüş açısı (yatay, dikey, diyagonal): 3°30', 2°20', 4°10'
Lens yapısı (eleman/grup): 17/13
Grup yaprağı sayısı: 9
Minimum diyafram açıklığı: 32
En kısa odaklama mesafesi (m): 4,2
Maksimum büyütme (x): 0,15
Mesafe Bilgileri: Var
Görüntü sabitleyici: 5 kademeli
AF aktüatörü: Halka USM
Aksesuarlar
Lens kapağı: E-185C
Lens siperliği: ET-160 (W III)
Lens kılıfı/torbası: Yumuşak Lens Kılıfı LS600
Jelatin Filtre Tutucu III ile uyumlu maksimum Siperlik III sayısı: NC
Jelatin Filtre Tutucu IV ile uyumlu maksimum Siperlik IV sayısı: NC
Arka uç kapağı: Lens Toz Kapağı E
Uzatma Tüpüyle Büyütme EF12 II: 0,18-0,02
Uzatma Tüpüyle Büyütme EF25 II: 0,21-0,05
Uzatıcı Uyumluluğu: Uyumlu (yalnızca Mark III)
Diğer Aksesuarlar: Canon 52 mm içe takmalı filtreler | Canon İçe Takmalı Dairesel Polarizasyon Filtresi 52 (W III) | Canon Kısa Lens Siperliği ET-160B | Lens Kılıfı 600C
Filtre çapı (mm): 52 İçe takmalı
Maks. çap x uzunluk (mm): 168 x 448
Ağırlık (g): 3050

EF 1.4x III ile teknik özellikler
Odak Uzaklığı: 840
Minimum diyafram açıklığı: 5,6-45
Maksimum Büyütme: 0,21
AF Mümkün :Var
IS: Var

EF 2x III ile teknik özellikler
Odak Uzaklığı:1200
Maksimum Diyafram Aralığı: 8-64
Maksimum Büyütme: 0,31
AF Mümkün: Var
IS: Var


Kutu İçeriği:
Canon EF 600mm f/4L IS III USM Lens
Lens Kapağı E-185C
Lens Toz Kapağı E
Geniş Lens Askısı B
İçe Takmalı Vidalı Filtre Tutucu 52 (WIII)
Yumuşak Lens Kılıfı LS-600
Lens Siperliği ET-160 (W III)
Kullanıcı kılavuzu seti
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler