Canon EF 400mm f4 DO IS II USM Lens

Canon Türkiye Resmi Distribitörü Canon Euroasia Garantili | Canon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model 400mm

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Canon EF 400mm f4 DO IS II USM Lens
Canon EF 400mm f4 DO IS II USM Lens, Canon EF 400mm f/4 DO IS II USM Daha kompakt ve hafif bir tasarım için Kırınımlayıcı Optik Donanım teknolojisini kullanan yüksek performanslı süper telefoto lens.

Avantajlar
Kompakt ve hafif 400 mm lens
Üstün görüntü kalitesi. Parlama ve renkli kesintilere karşı dayanıklı
Fotoğraf makinesi sallanmasına karşı 4 kademeli Görüntü Sabitleyici koruması
Tam zamanlı manuel kilitleme ile gelişmiş AF kontrolleri kullanarak keskin odaklama
Hava geçirmez yapıyla koşullar zorlaşsa da çekim yapın

Taşınabilir, hafif tasarım
EF 400mm f/4 DO IS II USM, 2100 gr ağırlığıyla geleneksel tasarım 400 mm f/4 lenslere göre daha küçük ve hafiftir. Bu özellik, boyutun küçülmesi nedeniyle oluşabilecek istenmeyen optik etkileri düzelten yenilikçi Kırınımlayıcı Optik Donanım (DO) teknolojisi sayesinde mümkün kılındı.

Parlama ve kesintiye karşı geliştirilmiş dayanıklılık
EF 400mm f/4 DO IS II USM'de kullanılan üçüncü nesil DO teknolojisi, fotoğraf makinesinin, özellikle spor, vahşi doğa ve haber fotoğrafçıları için harika bir performans göstermesini sağlar. Lens, parlama ve renkli kesintilere karşı dayanıklıdır ve kare boyunca mükemmel keskinlik sağlar.

Görüntü Sabitleyici teknolojisi
Çekim sırasında normalden dört kademeye kadar daha yavaş enstantane hızı kullanılır. EF 400mm f/4 DO IS II USM'deki Görüntü Sabitleyici (IS), görüntülerin netliğini fotoğraf makinesi sallanmasından kaynaklanan bozulmalara karşı korur. Lensteki IS üç modda çalışır: İlk mod sabit nesneler için, ikinci mod hareketli çekimler için, üçüncü mod ise değişen, hızlı hareket eden eylemler için tasarlanmıştır.

Odaklı kalın
Çekim yaparken EF 400mm f/4 DO IS II USM silindirindeki kullanışlı kontrolleri sezgisel olarak parmağınızın altında bulursunuz. Fotoğraf makinenizi gözünüzden ayırmadan doğru ayarları yapmak için geniş manuel odak halkasını kullanın. Ön Ayarlı Odak ve Odak Durdurma kontrolleri fotoğrafçılara sahnede belirli bir noktaya yoğunlaşma imkanı sunar.

Filmler için de harika
Güçlü Odaklama teknolojisi fotoğrafçıların, sahnede farklı bölgeler arasında net geçiş sağlayan içeri odaklama türü etkilerle video çekmelerini sağlar.

Çalışmak üzere tasarlanmış
Koşullar zorlaştığında EF 400mm f/4 DO IS II USM, güvenle çekim yapmanızı sağlar. Hava geçirmez yapı toz ve neme dayanıklılık sağlarken lensin ön elemanlarındaki kir tutmaz florin kaplama su ve kire karşı lensi korur.


Canon EF 400mm f/4 DO IS II USM İnceleme:
Benzersiz bir optik tasarıma sahip ve gelişmiş görüntü sabitleme teknolojileriyle birleştirilmiş Canon EF 400mm f / 4 DO IS II USM, görece hafif ve kompakt form faktörüyle karakterize süper bir telefoto lenstir. Bu lensin yapısında, kromatik ve küresel sapmalar için gelişmiş düzeltmeye sahip daha küçük, daha hafif bir 400 mm seçeneği üretmek için boşluksuz çift katmanlı kırınım optikleri kullanılır. Asferik ve UD elemanlar da bozulmaları daha da azaltmak için kullanılır ve Alt Dalgaboyu Kaplama, netlik ve kontrastın artmasına katkıda bulunur. Sofistike optik düzeni tamamlayan dört adet etkili Görüntü Sabitleyici, kamera sarsıntısının görünümünü en aza indirmeye yardımcı olur ve farklı çekim tarzlarına atanabilir. Spor ve vahşi yaşam fotoğrafçıları için çok yönlü bir seçenek olarak ideal bir şekilde konumlandırılan bu lensin yüksek performans özellikleri ve doğal tutuşu, bunu çeşitli uygulamalar için uygun bir telefoto seçeneği haline getirir.

Hava koşullarına dayanıklı bir namlu içine yerleştirilmiş olan bu lens, parmak izlerine ve diğer unsurların görüntü kalitesini etkilemesine karşı koruma sağlamak için ön ve arka elemanlarda flor kaplamalara da sahiptir. Odaklanma, lensin ön kısmına AF durdurma düğmelerinin eklenmesiyle tamamlanır, ayrıca odağın yumuşak bir şekilde kaydırılması için tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ve Güç Odaklama modu tamamlanır.

Süper telefoto 400 mm f / 4 lens, tam çerçeve EF montajlı DSLR kameraların yanı sıra 640 mm eşdeğer odak uzaklığı sağlayacak APS-C boyutlu sensörlerle uyumludur.
Aralıksız çift katmanlı kırınımlı optikler, kromatik ve küresel sapmalarda belirgin bir azalmaya katkıda bulunur ve ayrıca nispeten kompakt ve hafif bir lensin tasarımına fayda sağlar.
Büyük çaplı bir asferik zemin elemanı ve bir ultra düşük dağılımlı UD elemanı, sapmaları ve bozulmaları en aza indirirken aynı zamanda daha fazla keskinlik ve netliğe katkıda bulunur.
Güçlü aydınlatma koşullarında çalışırken daha fazla kontrast ve renk doğruluğu için mercek parlamasını ve gölgelenmeyi kontrol etmek için ayrı öğelere Alt Dalgaboyu Kaplaması uygulanmıştır.
Optik Görüntü Sabitleyici, düşük ışık koşullarında ve daha yavaş deklanşör hızlarında çalışmayı daha iyi sağlamak için dörde kadar deklanşör hızı durdurmasıyla kamera sarsıntısının görünümünü en aza indirmeye yardımcı olur. Üç farklı IS modu mevcuttur: standart tek çekim modu, kaydırma için optimize edilmiş mod ve yalnızca pozlama sırasında Görüntü Sabitleyiciyi etkinleştiren bir mod.
Halka tipi bir Ultrasonik Motor (USM), optimize edilmiş odaklanma algoritmaları ve yüksek hızlı bir CPU ile birlikte, hızlı, hassas ve sessiz otomatik odaklama performansının yanı sıra tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma sağlamak için kullanılır.
Odak Ön Ayarı işlevi, programlanmış bir odaklanma konumunu hızla geri çağırmak için kullanılabilir.
Odak Sınırlayıcı anahtarı, farklı uygulamalara uyması için odağı üç farklı aralıkla sınırlandırmanıza olanak tanır: 10.8-26.2 ', 10.8'-sonsuzluk veya 26.2'-sonsuzluk.
Bir Güç Odak ayarı mevcuttur ve odak konumunuzu video kaydına uyacak şekilde elektronik ve sorunsuz bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Bu ayar, ana odaklama halkasının önünde özel bir halka kullanır ve iki farklı odaklama hızından birini kullanmanıza izin verir.
Hava koşullarına dayanıklı tasarım, sert koşullarda kullanılmasını sağlamak için lensi toz ve nemden korur. Ek olarak, parmak izlerine ve lekelenmeye karşı daha fazla koruma sağlamak için ön ve arka lens elemanlarına florin kaplamalar da uygulanmıştır.
Yuvarlatılmış dokuz bıçaklı diyafram, sığ alan derinliği ve seçici odak tekniklerinin kullanımına fayda sağlayan hoş bir odak kalitesine katkıda bulunur.
Bir tripod veya monopodun üzerinde lensle birlikte çalışan sabit dönen tripod bileziği avantajları.
İsteğe bağlı EF 1.4X ve EF 2X tele dönüştürücülerle uyumludur.


Canon EF 400mm F / 4 DO IS II USM Teknik Özellikleri:
Odak Uzaklığı: 400mm
Maksimum Diyafram Açıklığı: f / 4
Minimum Diyafram Açıklığı: f / 32
Lens Yuvası: Canon EF
Biçim Uyumluluğu: Tam Çerçeve
Görüntü boyutu: -
35 mm film eşdeğeri odak uzaklığı (mm): -
Görüş açısı (yatay, dikey, diagnl): 5°10', 3°30', 6°10'
Lens yapısı (eleman/grup): 18/12
Grup yaprağı sayısı: 9
Minimum diyafram açıklığı: 32
En yakın odaklama mesafesi (m): 3.3
Maksimum büyütme (x): 0.13
Mesafe Bilgileri: Var
Görüntü sabitleyici: 4 adım
AF aktüatörü: Halka USM
Toz/nem geçirmezliği: Var
Filtre çapı (mm): 52 İçe Takmalı
Maks. çap x uzunluk (mm): 128 x 232,7
Ağırlık (g): 2100
Lens kapağı: E-145C
Lens siperliği: ET-120 (WII)
Lens kılıfı/torbası: Lens Kılıfı 400D
Arka kapak: Lens Toz Kapağı E
Uzatma Tüpüyle Büyütme EF12 II: 0,17-0,03
Uzatma Tüpüyle Büyütme EF25 II: 0,22-0,07
Uzatıcı Uyumluluğu: Uyumlu
Diğer Aksesuarlar: Canon 52 mm içe takmalı filtreler

EF 1.4X III ILE Teknik Özellikler:
Odak Uzaklığı: 560
Maksimum Diyafram Aralığı: 5,6-45
Maksimum Büyütme: 0.18
AF Mümkün: Var
IS: Var

EF 2X III ILE Teknik Özellikler:
Odak Uzaklığı: 800
Maksimum Diyafram Aralığı: 8-64
Maksimum Büyütme: 0.26
AF Mümkün: Evet
IS: Evet


Kutu İçeriği:
Canon EF 400mm f / 4 DO IS II USM Lens
EF 300mm f / 2.8L IS II USM için Canon E-145C Lens Kapağı
Canon Lens Toz Kapağı E (Arka Lens Kapağı)
EF 300mm f / 2.8L IS II için Canon ET-120W II Lens Başlığı
Canon Lens Geniş Kayış Bf / EF 300/400 mm f / 2.8L IS II USM
EF 400mm f / 4 DO IS II USM için Canon Lens Kılıfı 400D
Canon 52mm Drop-in Jelatin Filtre Tutucu (Siyah)
Garanti Belgesi


Uyumlu Ürünler