Canon EF 100mm f/2.8 L IS USM Macro Lens

Türkiye Resmi Distribitörü Canon Euroasia Garantili | Canon Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model CA10028LIS

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

EF-EOS M Yuva Adaptörü kullanılarak aynasız modeller de dahil olmak üzere tüm EOS fotoğraf makineleriyle uyumlu hale getirilebilir 

Mükemmel makro özelliklerine sahip sabit lens
EF 100mm f/2.8L Macro IS USM 1:1 değerinde gerçek makro büyütme oranına sahiptir, yani fotoğrafladığınız nesnenin fotoğraf makinesi sensöründeki boyutu gerçek boyutuyla aynı olur. Bu çok yönlü lens, güzel bokeh efektli sığ alan derinliğine ulaşma kabiliyeti, dahili Hibrit Görüntü Sabitleme teknolojisi ve hafif tasarımıyla portrelerde ve tripodsuz film çekimlerinde harika sonuçlar verir.

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM aşağıdakiler için idealdir:
Makro, Portre, Yiyecek

Keskin Makro sonuçları
Çoğu Canon lensi tripodsuz çekim yaparken fotoğraf makinesi sallanmasını kontrol edebilen Görüntü Sabitleyici (IS) teknolojisine sahiptir. Bu lensteyse normal açısal sallanmayı ve olağanüstü yakın çekimler sırasında etkisi çoğalan yanal kayma sallanmasını telafi eden devrim niteliğindeki Hibrit Görüntü Sabitleyici sistemi bulunur.

Kayma ve Sallanma
Kayma nedeniyle sallanma, fotoğraf makinesi görüntü sensörüne düşen sahneye paralel hareket ettiğinde oluşur. Makro fotoğrafçılığında bu sallanmanın etkileri artar. Makro fotoğrafçılığında genellikle sabit tripod kullanmak gerekir ancak yeni Hibrit IS, açısal sallanmayı ve kayan fotoğraf makinesi sallanmasını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bu sayede nesneniz hareket ettiğinde veya konumunu değiştirdiğinde daha esnek bir şekilde tepki verip doğal fotoğraf makinesi sallanmasını ortadan kaldırarak makro nesne çekimlerinde canlı görüntüler elde edebilirsiniz.

Benzersiz bir lens

Harika sonuçlar için hızlı ve sessiz tepki
Mükemmel hazırlanmış bir çekim en ufak seste bile bozulabilir. Bu yüzden USM motorun sağladığı çok hızlı ve sessiz otomatik odaklama ile 100 mm odak uzaklığı, nesnenizi ürkütmeyecek bir mesafeden en iyi sonuçları almanızı sağlar. Odağı belirli bir mesafe aralığında sınırlamak için dahili odak sınırlama düğmesini kullanarak AF alım hızını daha da artırabilirsiniz.

L serisi yapı kalitesi
Prestijli L serisi lens ailesinin üyesi olan EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, tüm koşullarda kullanılabilecek kadar dayanıklı olması için en yüksek kalitede malzemelerden üretilmiştir ve hava koşullarına karşı yalıtılmıştır.

Kromatik sapmayı ortadan kaldıran Ultra Düşük Yayılma (UD) özellikli lens elemanı ve 9 yapraklı dairesel diyaframla f/2,8'in birlikteliğinden doğan olağanüstü bokeh efektleri sayesinde bu lens portreler için harika bir seçenektir.
Olağanüstü Hibrit IS, f/2,8 diyafram ve hızlı USM otomatik odaklama sisteminin birlikteliğiyle olağanüstü performans kazanan bu benzersiz lens, hem arada sırada makro fotoğraflar çeken hem de makro fotoğrafçılığında uzmanlaşmak isteyenler için idealdir.

Portreler için harika olan çok yönlü lens
İki amaçlı kullanımıyla kit çantanıza güç katan EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, olağanüstü netlikteki görüntü kalitesini korurken nesnenize her zamankinden daha fazla yaklaşmanızı sağladığından portre fotoğrafçılığı için harika bir lenstir.

Kristal netliğinde ayrıntılara sahip güzel portreler
EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, sabit lenslerden beklediğiniz tüm özelliklere sahiptir. Mükemmel optik kalitesi ve en küçük ayrıntıları bile en iyi şekilde sunma kabiliyeti, yüz özelliklerini vurgulamanız gereken portreler için idealdir.

Mükemmel perspektif
Portreler için ideal olan 100 mm odak uzaklığı, yüz özelliklerini bozmadan göz alıcı yakın çekimler yapmayı sağlar. Hibrit Görüntü Sabitleme düşük ışıkta tripod kullanmadan güzel çekimler yapmayı sağlar.

Gözünüzü ayrıntılardan ayırmayın
F2,8 diyafram, sağladığı sığ alan derinliğiyle uzaklık izlenimi yaratır. Bu etki nesneyi arka plandan ayırmaya yardımcı olur ve gözü istediğiniz ayrıntılara çeker.


Teknik Özellikler

Görüntü boyutu -

35 mm film eşdeğeri odak uzaklığı -

Görüş açısı (yatay, dikey, diagnl) 19,8°, 13,5°, 24°

Lens yapısı (eleman/grup) 15/12

Grup yaprağı sayısı 9

Minimum diyafram açıklığı 32

En kısa odaklama mesafesi (m) 0.3

Maksimum büyütme (x) 1

Mesafe bilgileri Sağlanır

Görüntü sabitleyici 4 kademe
0,5 kat büyütmede 3 kademe
1,0 kat büyütmede 2 kademe

AF aktüatörü Halka USM*

Toz/nem geçirmez Var*

Filtre çapı (mm) 67

Maks. çap x uzunluk (mm) 77,7 x 123

Ağırlık (g) 625 g

Büyütme - Uzatma Tüpü EF12 II 1,17-0,12

Büyütme - Uzatma Tüpü EF25 II 1,37-0,27

Lens Kapağı E-67U / E-67II

Lens siperliği ET-73

Yumuşak kılıf LP1219

G.F.Holder III (hood III*) 4

G.F.Holder IV (hood IV*) 4

Uzatıcılar NFC

¹ Tam zamanlı Manuel odak
¹ Toza/neme dirençli lenslerin lens yuvasında, kamera yuvasının hafifçe aşınmasına neden olabilen bir lastik halka bulunur. Bu durum lens veya fotoğraf makinesi performansını hiçbir şekilde etkilemez.


Paket İçeriği:
Canon EF 100mm f / 2,8L Makro USM Objektif
Canon E-67 II 67mm Lens Kapağı
Canon Lens Toz Kapağı E (Arka Lens Kapağı)
Canon EF-73 Lens Hood Parasoley
Canon LP1219 Yumuşak Lens Kılıfı
Garanti Belgesi

 


Uyumlu Ürünler