B+W 62mm S03M MRC Slim CPL Multi-Coated (Circular Polarize) Filtre

B+W Resmi Türkiye Distribitörü Garantili | B+W Türkiye Yetkili Satıcısı ve Ana Bayisi
Marka
Model BW44841

 Listeme Ekle  Karşılaştır

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver

B+W 62mm S03M MRC Slim CPL Multi-Coated (Circular Polarize) Filtre
MNF Part: 44841

TTL pozlama ölçüm cihazlarının ışık yollarında ve otomatik odak lensli ışın ayırıcılı tüm kameralar için yüksek verimli standart dairesel polarizasyon filtresi. Dairesel polarizasyon, doğrusal polarizasyon ile aynı resimsel etkiye sahiptir, ancak uygun pozlama ölçümü ve / veya otomatik netleme mesafesi ayarlarına izin verir.

Doğrusal ve dairesel polarizörlerin her ikisi de doğrusal bir polarize edici folyodan oluşur, ancak yapılarında aşağıdaki şekilde farklılık gösterir. Modern SLR fotoğraf makinelerinde, gelen ışığın bir kısmını ölçüm cihazına ve bir kısmını vizöre gönderen ışın bölen bir prizma vardır. Sonuç, metreye giren ışığın kiriş ayırıcı tarafından kısmen polarize olmasıdır. Böyle bir sistemin merceğine yerleştirilen doğrusal bir polarize, ikinci bir polarize edici görevi görecek ve prizma ile mercek üzerindeki polarizör arasındaki açıya bağlı olarak ölçere ışığı bloke edecektir. Sonuç, ölçüm aletinden yanlış pozlama / diyafram açıklığı değerleridir. Dairesel polarize edici, 1/4-dalga geciktirici veya gecikmeli bir folyo ilavesiyle bu sorunu atlatır. Bu, lineer olarak polarize edilmiş ışığın ölçüm cihazına polarize olmayan bir dönüşe dönüşmesini sağlar, bu da uygun pozlama / diyafram okumaları ile sonuçlanır.

Çok Dayanıklı Kaplama (MRC)
Bu filtre, ön aksesuar dişine sahip ve pirinçten yapılmış standart B + W döner F-Pro filtre montajımızı kullanır. 2001'de piyasaya sürülen daha önceki standart yuva ile karşılaştırıldığında, F-Pro montaj inceltildi. Artık tam çerçeve gövdesi üzerinde çoğu 24 mm odak uzaklığı da dahil olmak üzere geniş açılı lenslerle, vinyet kullanmadan kullanılabilir. F-Pro montaj parçasının bir diğer avantajı da artık önden takılmayan, ancak filtre camını arkadan yerinde tutan modifiye edilmiş tutma halkasıdır. filtreye sıkıca tutturulduğunda, tutma halkası gevşeme riski altında değildir.


Kutu İçeriği:
B+W 62mm S03M MRC Slim CPL Multi-Coated (Circular Polarize) Filtre
Plastik filtre koruyucu kutu